סינגולריות, מדע וטכנולוגיות פורצות דרך, יזמות

ארז ליבנה

 

הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד היא ליצור אותו!

העולם נע מהר מאד. יש יגידו אפילו מהר מדי. מחשבים קוונטיים ובינה מלאכותית , גנטיקה ורובוטיקה, ביטקוין וטכנולוגיות מח. לעיתים נראה שהעולם משתנה לנגד עינינו. מה עושים עם כל העושר המסחרר הזה? כיצד נדע להסתגל בכדי להתאים את עצמנו לאתגרים וההזדמנויות שסביבנו, ואיך כל זאת קשור לסינגולריות?

נגיפים - האויב הבלתי נראה. ממלחמת חורמה לידידות אמיצה

משבר הקורונה, שפעות, איידס, סארס. האנושות מותקפת ללא הרף על ידי וירוסים, אויביה החזקים ביותר והקטנים ביותר. אך מה הם וירוסים? האם הם דומים לחיידקים? מדוע וירוסים הם אחת הסכנות הגדולות ביותר לשלום המין האנושי? ואיך רתמנו אותם לרפואת העתיד?

הביולוג ארז ליבנה מספר את מערכת היחסים המורכבת של האנuשות עם וירוסים, ממלחמת חורמה ועד לידידות אמיצה.

כשל הקורונה - איך יכל המשבר להמנע, וכיצד נוודא שלא יתרחש שוב?

הקורונה טלטלה את העולם למשבר בריאותי-כלכלי עמוק, משבר שאין רואים עדיין את סופו.
היו שהתריעו מראש מפני תרחיש זה וקראו להיערך אליו, ועדיין האירוע הכה בתדהמה את מרבית המדינות והארגונים. מה גרם למגיפת הקורונה? מדוע עולם המדע מכיר עשורים את וירוסי הקורונה אך לא ייצר תרופות כנגדם? כיצד יכל המשבר להימנע? האם אנו צפויים לחוות תרחישים דומים בעתיד? ומה עלינו לעשות בכדי שזה לא יקרה שנית?

גנטיקה מתקדמת - הבטחה לעולם טוב יותר ושדה מוקשים מוסרי

מדע הגנטיקה נוגע בחיים של כולנו. היא מאפשרת לנו לעשות את מה שנחשב עד לא מזמן כבלתי אפשרי: למנוע מחלות, לכתוב מידע תורשתי, ללכוד פושעים מסוכנים, ליצור שכפולים גנטיים של בעלי חיים ואם לא נזהר גם של בני אדם. האם אנו מבינים את ההשלכות החברתיות ומוסריות של מה שאנו יכולים לעשות? האם כל מה שאנו יכולים לעשות, אמנם עלינו לאפשר?

קולנוע מול מדע: חזונות לעתיד האנושות

קולנוע מול מדע, דמיון מול מציאות. סרטי קולנוע מבטיחים לנו חזונות פנטסטיים של איך יראה העתיד, אך המציאות לא מתנהגת לפי הוליווד. לפעמים ההבטחות טרם התגשמו ולעתים המציאות עולה על כל דמיון. מה הן המהפכות הטכנולוגיות שישנו את חיינו? אילו הבטחות טרם מומשו? ומדוע נולדנו באחת התקופות המעניינות ביותר בהיסטוריה האנושית? על שאלות אלו ועוד יענה המדען ארז ליבנה, וכל זאת באמצעות קטעי סרטים מרתקים אל מול תיאור טכנולוגיות של ממש שהינן מרתקות לא פחות.

ביטפורטציה: מן הבלתי אפשרי למציאות. מתווה טכנולוגי לשיגור בני אדם במהירות האור

העלמות ממקום מסויים והופעה במקום אחר הוא תרחיש דמיוני שמקומו עד עתה היה רק בספרי המדע בדיוני. אולם מדע עכשוי והתקדמות טכנולוגיה שברשותנו עשויים להפוך את הבלתי אפשרי למציאות.

 

ארז ליבנה

מדען מוסמך מכון ויצמן, חוקר עתידים, יזם ביוטק ואיש חינוך.
ייסד את חברת הביוטק Vecoy. ליבנה ייצג את ישראל בתוכנית אוניברסיטת הסינגולריות בסוכנות החלל האמריקאית נאס"א שמטרתה הקמת פרויקטים גלובליים שייעודם שינוי העולם לטובה, וייסד את עמותת הסינגולריות הישראלית.

לקוחות

 יועץ ומרצה בנושאי טכנולוגיות מתקדמות לארגונים גדולים (גוגל, אמדוקס, שטראוס, תנובה, פרוקטר-אנד-גמבל, רפאל, אלתא), חברות הייטק, משרדי ממשלה (משרד האנרגיה, משרד החינוך, משרד המודיעין), ארגוני הבטחון, בכנסים ובכנסת.

מרצה בעברית ובאנגלית (כשפת אם), ברחבי ישראל ובחו"ל.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input