לראות עולם - איטליה, קסם הדנובה, פורטוגל וחיבור לשורשים היהודיים דרך הטיול לחו"ל

יאיר ברק

 

הרצאות נבחרות:

טיול לחו"ל - חיבור לשורשים היהודיים שלי

כל פעם מחדש במסגרת טיוליי לחו"ל אני מרגש ומתרגש במיוחד באתרים היהודיים שם מתוודעים לשורשים שלנו ולהבנה העמוקה שעצם קיומנו כמדינה הוא נס ושיש לשומרו מכל משמר ולהנחילו לדור הצעיר.

במסגרת ההרצאה אציג בפניהם את התרשמותי מהאתרים היהודיים בהם הדרכתי בחו"ל ומהאירועים לאורך ההיסטוריה (לאורך הגלות ,התנועה הציונית, השואה וכמובן העלייה והתקומה) שהתחוללו במדינות אלו והייתה להם השפעה מכרעת על העם היהודי, השפעה שניכרת עד היום בהווייתנו היום יומית.

ההרצאה תלווה בתמונות מוחשיות המדגימות את אתרי המורשת היהודיים בחו"ל, סיפורי מורשת פיקנטיים.

איטליה הטיול המושלם לכול הטוב בעולמנו

איטליה היא השילוב האולטימטיבי לטיול שיש בו : טבע, היסטוריה, שפה ותרבות, עיצוב, קולינריה, פולקלור וספורט. ההרצאה תהייה מתובלת בסיפורי מסע על התרבות והפולקלור האיטלקי: הכרת השפה בדגש על שפת הגוף, נורמות התנהגות (חוקי הגלטאו) ,אורח חיים תוך הדגש ההבדלים בין צפון ודרום, סמלים, אמונות וכו', יינתן דגש מיוחד לקולנריה שהיא במעמד דת: יחס האיטלקי לאוכל, סיפורים פיקנטיים על מאכלים, משקאות וקינוחים במחוזות השונים באיטליה. בחלקה השני של ההרצאה אמליץ יעדי הטיול בדגש על מחוזות, ערים מרכזיות בטיול, נופים וטיולים נושאיים כמו קרנבלים, אוכל וכוצ"ב.

קסם הדנובה במחוזות האימפריה האוסטרו הונגרית

במשך מאות בשנים שלטה האימפריה האוסטרית בראשות בית הבסבורג על מרכז היבשת לאורך נהר הדנובה. ניתן קווים לדמותם של המדינות, ההיסטוריה הרצופה בסיפורים פיקנטים של שושלת בית הבסבורג כמובן יינתן פרק מיוחד לקטע היהודי שם פרחה יהדות אשכנז, ובה החל הקרע בעולם היהודי בין חרדים לחילונים, שם נולד התחנך ופעל חוזה המדינה ובה הגה את רעיון הציונות המדינית. ואיך אפשר בלי סיפוריה קולינריה ופולקלור על השניצל, שטרודל, קרואסון, מרק גולש  פפריקה ועוד כיד הדמיון הטובה.
כמובן אמליץ על יעדי טיול ואופיו הטיולים :מאורגנים, עצמאיים וטיולי שייט לאורך הדנובה שהיה לי הזכות והחוויה להדריך בהם.

פורטוגל - הפנינה הנסתרת

פורטוגל "הפנינה הנסתרת" – קווים לדמותה ורקע כלל של המדינה המיוחדת בקצה יבשת, סיפורם הייחודי של יורדי הים ומגלי הארצות הפורטוגלים, החופים הפראיים בקצה המערבי של היבשת, ארכיטקטורה מנואלית , פולקלור (ריקוד, שירה), קולינריה.
הקשר היהודי – סיפורם המדהים של האנוסים כולל דוגמאות פיקנטיות, הפיראטים היהודים אחרי גירוש ספרד, הקשר לבית המלוכה. תיאור המקומות במסלול הטיול עם הקשר היהודי

לראות עולם אתה הוא זה שיחליט

טיול מקביל למסע החיים שלנו, לאופי שלנו, לחלומות ולשאיפות שלנו וכמובן להרכב האנושי - ולכן חשוב מאוד שאתם תהיו אלו שתחליטו איך יראה הטיול שלכם. הצטרפו אליי למסע מרתק מתובל בסיפורי מסע פיקנטיים, בו נלמד את מרכיבי וטעמי הטיול לחו"ל, בסיומו תקבלו כלים, טיפים ותובנות כיצד לבחור ולתכנן טיול, כיצד יש להתכונן לטיול ביעד מסוים תוך הכרת התרבות, הקולינריה, הסמלים והשפה של אותו היעד. כל אלו בוודאי ימקסמו וישפרו לעין ערוך את החוויה שלכם ושל יקירכם. 

 

  • ניתן להזמין הרצאות נוספות ליעדים באירופה, בארצות הברית ואסיה. 

 

יאיר ברק

בעל תואר MBA – תואר שני במנהל עסקים מטעם אוניברסיטת בן-גוריון.

רס"נ במיל' לאחר קריירה ארוכה כקצין מקצועי ביחידה 8200 , בעל משרד יעוץ לניהול פרויקטים . בחמש השנים האחרונות מדריך ומלווה טיולים בחו"ל , מנחה סדנאות ומרצה בנושא טיולים במגוון רחב של יעדים ונושאים . אני רואה במקצוע זה סוג של הגשמה אישית שבאה מתוך אהבה גדולה לטיולים ולאנשים ובמידה מסוימת גם סוג של שליחות .

 

יאיר יקר,

בשם כיתת הוותיקים אותה אני מרכזת בתיכון מיתר, ברצוני להביע את הערכתנו ותודותינו על שתי הרצאות מרתקות.

ההרצאה הראשונה עסקה בנושא: "טיול לחו"ל - חיבור לשורשים היהודיים שלי" הייתה מרתקת ואקטואלית לעולמם של התלמידים הוותיקים. השכלת לחבר עבר עם עתיד ושבית את לבם של הוותיקים שביקשו להזמינך שנית.

לשמחתי נענית ברצון רב ולכן זכינו בהרצאה שנייה, הרצאה ערכית, מלאה בסיפורי מסע ומתובלת בהמון הומור ותרבות.
נוסף לכך, אתה מעביר את הרצאותיך באופן מעניין וכריזמטי ומשאיר את השומעים עם טעם של עוד.

מאחלים לך הצלחה בהמשך הדרך ומקווים לשמוע אותך בהרצאות נוספות.

יישר כח!

בברכה,
אנט אלון, רכזת אזרחים וותיקים
וכיתת הוותיקים

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input