המציאות הלא נודעת בסין - סרטים והרצאות

ד"ר ישראלה יבלונקה

 

זרקור על סין

המציאות הלא נודעת בסין
סרטים והרצאות

סין שהיא היום היא אחת המעצמות המובילות בעולם, מכילה בתוכה פרדוקס:
מצד אחד, מדובר באחת התרבויות המרתקות והעשירות בעולם, עם ציוויליזציה של 5000 שנה. מצד שני, מ-1949 שולט על העם בסין שלטון מהאכזריים ביותר שידעה ההיסטוריה.
סין נמצאת כמעט בכל אספקט בחיינו,
אך האם אנו יודעים מה באמת מתרחש בתוך סין?
מגוון סרטים תיעודיים והרצאות לקהלים שונים, צעירים וותיקים - ארגונים, מוסדות, ספריות, מתנסים וחוגי בית - יחשפו אתכם למציאות הלא נודעת בסין של הפרת זכויות האדם  והרדיפה נגד ה"פאלון גונג". 
 

הרצאות

זרקור על סין - המציאות הלא נודעת של סין

סין, שהיא היום היא אחת המעצמות המובילות בעולם, מכילה בתוכה פרדוקס: מצד אחד, מדובר באחת התרבויות המרתקות והעשירות בעולם, עם ציוויליזציה של 5000 שנה. מצד שני, מ-1949 שולט על העם בסין שלטון מהאכזריים ביותר שידעה ההיסטוריה.

ההרצאה, המלווה בסרטונים, דנה במתרחש בסין מעבר למסלולי התיירות (מה שתיירים לא יכולים לראות או לדעת), ומציבה זרקור על הפרת זכויות האדם בסין והרדיפה נגד ה"פאלון גונג".

העומדים מנגד - שתיקה ואכפתיות

המשתתפים ייחשפו לנושא מרתק שנוגע לכל אחד מאתנו – השתיקה.

הרצאה המציגה "שואות" שהתרחשו במאה העשרים והעולם שתק.

כולל שואת העם היהודי.

ההרצאה מתאימה בעיקר לבני נוער ו/או לקראת יום השואה הבינלאומי ב 27.1 (לא יום השואה היהודי).

בהרצאה יש התייחסות לאדישות העולם בזמן השואה, עבור להקראת עדויות של ניצולים בני עמים רבים שהיו עדים לרצח עם, וכלה ברדיפה המתבצעת כיום בסין נגד מאמיני הדרך הרוחנית הסינית העתיקה "פאלון גונג".

ההרצאה מעלה לדיון את נושא האכפתיות מול האדישות. שתיקה אל מול רוע. אלי ויזל, חתן פרס נובל וניצול שואה, כשהוא מדבר על שתיקת העולם אל מול זוועות השואה, אומר כי ההפך מאהבה זה לא שנאה אלא אדישות. שאלות כאלה ואחרות עולות במהלך הדיון ומביאות את המשתתפים לחשוב על סוגיות מוסריות, חברתיות ומצפוניות.

העולם זקוק לאמת, חמלה וסובלנות

ההרצאה מספרת על הדרך רוחנית "פאלון גונג" ועל השפעתה הטובה על הגוף והנפש. השיטה משלבת תרגילים פיזיים פשוטים, וחיים ביום יום לפי אמת, חמלה וסובלנות (הבלגה).

ההרצאה מלווה בסרטונים וסיפורים. באחד הסרטונים מוצגים התרגילים, ובאחר אנשים מספרים איך כל חייהם השתנו לטובה, כולל בעיות בריאות שנרפאו מאז שהחלו לתרגל "פאלון גונג".

יש אפשרות להדגמת התרגילים והפעלת הקהל. הפעלה שמקימה את הקהל על רגליהם...

סרטים תיעודיים - בקישור:

המציאות הלא נודעת בסין - סרטים תיעודיים

 

ד"ר ישראלה יבלונקה

ד"ר לפילוסופיה, אוניברסיטת בר אילן. לשעבר כתבת ותסריטאית ברשת הטלוויזיה הבינלאומית NTD. כיום מרצה בליווי סרטים על המציאות הלא נודעת בסין, על הפרת זכויות האדם בסין דרך הסיפור של פאלון דאפא (פאלון גונג).

  • ההרצאות מתאימות גם לתלמידי חטיבת ביניים ותיכון

המלצות

"הסרטים ממש מרתקים ומלמדים דברים שכמעט לא שומעים עליהם בארץ. האישה הזאת, ישראלה יבלונקה, הזאת עושה עבודה טובה מאוד. כדאי לבוא".

***

"בלי לראות את זה [את הסרטים] קשה לקלוט מה קורה באמת בסין"

***

"ערב לאינטלקטואליות. הרצאה של ישראלה המדהימה בסחר איברים בסין היה שווה להגיע".

***

"ישראלה שלום
אני מאד שמחה שלא ויתרת והסרט הגיע אלינו. קודם כל סרט מצויין מכל ההיבטים ודבר חשוב לא פחות זה חשיפת הנושא הקשה, הכאוב והאומלל של המדינה הכביכול מפותחת וכמעט הגדולה בעולם. בושה לאינטליגנציה התופעות האיומות האלו. לא מבינה איך עד היום לא שמענו על זה או אולי במעומעם אבל עוד יותר אני נדהמת איך לא מצליחים לשנות את זה. שיהיה בהצלחה ואולי נזמין שוב את הסרט לכל הרבים שהחמיצו".

***

"ברצוננו להודות לכם מקרב לב על תרומתכם ל"פסטיבל לקולנוע רוחני 3" ולהביע את הערכתנו הרבה על הרוח החיובית, ועל הנכונות לסייע ולתרום. תרומתכם הראויה לציון מהווה חלק חשוב בהצלחת הפסטיבל".

***

"ערב טוב ד"ר ישראלה יקרה,
נהניתי מהרצאתך המרתקת. כפי שראית גם החברות גילו התעניינות ואפילו אמפטיה. שמחתי להכירך, כמה ענווה יש בך, מתנהגת עם הבריות בנעימות הראויה לחיקוי,
ושוב תודה מקרב הלב".

***

"הצלחת להעביר לנו את חשיבותה של הידיעה וחשיבותה של האכפתיות מול האדישות והשתיקה".

"ישראלה שלום,
היה מאוד מעניין!
תודה רבה על שחשפת אותנו לנושא חשוב זה
ועל שטרחת והגעת, על אף המצב הביטחוני".

המלצות מבתי ספר:
"ברצוני להביע את הערכתי העמוקה ולהודות לך על השעורים שהעברת בחטיבה העליונה בבי"ס "מבואות הנגב". הגעת לבית ספרנו ביום זכויות האדם הבינלאומי וביום השואה הבינלאומי..., והעברת הרצאות בנושא זכויות אדם ושתיקת העולם מול אינטרסים".

***

"תלמידי השכבה העליונה בבית ספרנו, נחשפו דרכך למציאות שאינה מוכרת להם מחומר הלימודים בביה"ס ובכך זכו להעשיר את עולם הידע שלהם על המתרחש בעולם. המורים והתלמידים, ברובם, היו מרותקים להרצאות וציינו את חשיבותן הרבה".

***

"יישר כוח ותודה רבה בשם ההנהלה, המורים והתלמידים".

 

לפרטים נוספים ולהזמנת הרצאה - 050-7811677

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input