הרצאות פעילות חובקות עולמות, תרבויות, נופים ואנשים.

יעל אביטל

 

 מדריכת טיולים עולמית 

הרצאות מטיילות בעולם

במצגות מרשימות של תמונות אשר צילמה בטיוליה בעולם, יעל אביטל מטיילת עימכם בעבר ובהווה ולעיתים עם מבט לעתיד במקומות שונים בעולם.

יעל אביטל מציגה את המקומות בספורים מרתקים המקושרים להיסטוריה המקומית, לאומנות ולפולקלור, לטעמים ומאכלים, לסיפורי עם ו......לרכילות מקומית!!

 

הסידרה האיטלקית

(ניתן לבחור כל הרצאה בנפרד)

בלה איטליה - פנים רבות לה.

אין כמו איטליה להתחבר אל עצמך ולטבע. תרבות ואומנות, טעמים ייחודיים ונופים מרהיבים. מסע בין זמנים ומחוזות באיטליה הקסומה 

האימפריה הרומית גדולתה ונפילתה – סיפורה של אימפריה הרומית בהתהוותה, האגדה והמציאות, הפאר והשחיתות, ההדר והאכזריות. סיפורי הקיסרים אשר הטירוף אפף את רובם. שילטון של 1000 שנים על העולם.

פומפי – "העיר שקפאה לה בזמן" – הזמן קפא לו בתוך העיר שהתפרצות הווזוב הזועם כיסתה אותה באפר וחנקה את החיים בתוכה. בחשיפתה מתגלה העיר הרומאית העשירה, עיר קוסמופוליטית מלאת חיים ותוססת אשר העולם העתיק כולו נמשך אל החטאים הצפונים בה. מתוך הצילומים נדע ונספר את העיר אשר קפאה לה הזמן.

התחיה! הרנסאנס האיטלקי – פירנצה ערש הרנסאנס, האומנים הגאונים שעיטרו את התקופה, התפתחות המדעים אשר תמכו באומנות כאמצעי שחרור מכבלי הכנסיה והדת בעולם העתיק.

ונציה – מלכת הימים והנשפים 

נצא בגונדולת הזמן לשייט מקסים ומענג בתעלותיה של וונציה. נשוט בזמן אל עברה המפואר אשר נבנה מתוך אילוצי הישרדות ונתוודע אל העיר אשר אזרחיה קראו לה "la sernisima" הנעלה, והייתה למלכת הימים. אשר הקרנבל הוא עדות קלה לשחיתות הצדקנית שלה. עיר שכיום סכנת השקיעה מרחפת מעל אוצרותיה.

סובב נאפולי– חבל קמפניה המיוחד בדרומה של איטליה. האנשים המיוחדים, הצליל, הטבע והצבע. בל קאנטו – הלו היא השירה היפה. שירת האהבה, שירת הגעגועים. נדבר תרבות, ספרות מוסיקה פולקלור, חופים ונופים. וגם מעט על המאפיה מבלי להסתכן.....

איטליה של היום – מפיצול לאחדות. התעוררות לאומית ואיחוד איטליה, עוצמתם של גיבורי האיחוד לצד תהליכים מדינים והשפעתם על מהלכים הסטורים. איטליה של היום בהיבטים השונים. הקשר היהודי.

מחוזות איטליה - מסע מרתק אל מחוזותיה המיוחדים של איטליה: מפגשי אדם וטבע. הכרות עם מראות, נופים, צלילים וטעמים.

על משטרים ומה שביניהם – נקודות לחשיבה! האימפריה הרומית הטביעה את חותמה על העולם באלמנטים ששרדו עד היום וטבועים בחיינו מבלי שנדע. היכן אנו פוגשים מושגים, דימויים, כינויים, ארכיטקטורה ושיבושים, שהועתקו מחיי רומא האימפריאלית אל העידן המודרני. איפה ניכרת השפעתם על משטרים וחברות בנות זמננו.

פסטיבלים באיטליה - מהמקור האפל הפסטיבל בתרבות הפגאנית הקדומה, והבשלתו כחלק מתרבות העמים. שלושת הקרנבלים באיטליה: קרנבל המסכות בונציה, קרנבל התפוזים באיבראה, קרנבל האבסורד בויאג'ריו, קרנבל הניוקי בורונה.

 

מסעות בין כוכבים..! 

 

צרפת - מפגש מרתק עם התרבות הצרפתית. עבר מול הווה, ישן וחדש, מסורות וקידמה. הכרות עם חבלי ארץ ייחודיים תוך העמקה בהיסטוריה המרתקת. נופים עוצרי נשימה ודמויות מופת.

ספרד- ארץ הפלמנקו ומלחמות השוורים. דת מול לאומיות . חופי זהב ולובן מול הפירנאים המתנשאים. היסטוריה ומסורת רבת שנים תחת דיקטטורה כותשת.

סין – האימפריה המתחדשת!

בן גוריון היה בין החוזים הראשונים את התעוררותו של הדרקון הצהוב! הקיסרות הצהובה בת אלפי השנים אשר תרבותה המפוארת מותירה אותנו המערביים פעורי פה. ארץ של לאומים ומיעוטים אתניים. מנהגים ומעמדות, נופים ותרבויות. מסע מרתק בעיר הבירה בייג'ין ועיר הלילה שנחאי.

מיאנמרבורמה ארץ פגודות הזהב, הידועה כ"ארץ הזהב" לא רק בגלל פגודות הזהב, אלא בגלל עושרה של המדינה. ביערות עצי טיק ובאבנים טובות, באגמים נוצצים ובהרים מכוסי שלג, ובעיקר במורשת תרבותית עצומה המשתרעת לאורך מאות שנים. ארץ מגוונת, יפהפייה ונעימת סבר. ארץ בה ניתן לראות עדיין את ראשוניות נופיה המגוונים והקבוצות האתניות שלה. מפגש עם ארץ אשר שימרה את תרבותה העתיקה וצביונה האתני.

רוסיה ארץ הצארים - בשטחי הכבול שבין אירופה לאסיה יש ארץ ושמה רוסיה. שושלת של נסיכים וויקינגים תרומם את רוסיה לגדולות. אמר ווינסטון צ'רצ'יל, כי רוסיה היא חידה אפופת מסתורין בתוכנו, תעלומה שגם בימינו אנו, לאחר נפילת הקומוניזם יש בה מן המסתורין, ותולדותיה נותרו חידתיים. נטייל במצגת מרשימה בעברה והווייתה של רוסיה ובירותיה מוסקבה וסנט פטרבורג.

ארצות בנלוקס – הולנד בלגיה לוקסמבורג. נופים מקומות ומים רבים. 

 

ההרצאות מבוססות על מצגות, מוסיקה וקטעי וידאו. 

 

יעל אביטל 

מדריכת טיולים מנוסה משנת 86, וטיילת ותיקה ברחבי העולם. במהלך השנים הובילה עשרות קבוצות מרוצות של טיילים אל מקומות ואתרים בעולם.

יעל בעלת תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל וגאוגרפיה של אוניברסיטת בר אילן, ותואר שני בהיסטוריה ומחשבת ישראל של אוניברסיטת חיפה, ולימודי המזרח, משלבת בטיוליה את הידע הרב שלה באנושיות ואהבת האדם, וביכולת ביצוע וארגון אשר הופכים את הטיול למרתק ונעים.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input