הרצאות מולטימדיה חווייתיות על תרבויות העולם.

דני ינאי

 

חוויה של הרצאות - לחוגי בית, ארגונים, קתדראות וחברות

 

שלום רב,
כאן דני ינאי, מרצה וצלם, ואני מתכבד להזמין אתכם לערב שכולו חוויה, עם אחת מהרצאות המולטימדיה שלי. 
הרצאותיי ססגוניות ומבוססות על שילוב של צילומים מקצועיים ומרהיבים, עם קטעי וידאו מרגשים ועם סיפורים מרתקים על תרבויות רחוקות ואקזוטיות, אנקדוטות מהמיתולוגיה המקומית, היסטוריה, גיאוגרפיה, והרבה עניין ויופי. ההרצאות מהנות ומבדרות, מעשירות בידע רב, ובה בעת הן זוכות לתגובות נלהבות בכל רחבי הארץ. אז הרשו לעצמכם להצטרף אלי לחוויה של מסע ב...כורסא!
 

מסע אל בטן האמונה - הפסטיבלים האקזוטיים של הודו

תיעוד מצולם מרהיב וסיפורים מרתקים על המסורות והפולחנים בפסטיבלי קומבמלה והולי, מהחשובים בתרבות ההינדית! על נזירים עי רומים, קומיקס אלילים, קיצור דרך לנירוונה, נדרים משונים, פולחני מוות, תפיסת הקארמה בחיי הרחוב, טבילות במים קפואים, קרבות צבע ועוד. חוויה סוערת בהודו האמיתית.

 

מונגוליה - לשרוד בארץ הנוודים

 

מסע מצולם בן 800 שנה ברחבי האימפריה המונגולית מימי ג'ינגיס חאן ועד ימינו: טבע פראי, אקלים קיצוני, תרבות ייחודית, שילוב ייחודי בין בודהיזם  לשמאניזם, ציד עם עיטים, יאקים, סוסים נדירים, גמלים בוכיים וגם סוד הצלחתה של האימפריה המונגולית דאז והמאבק להישרדות של התרבות הנוודית האחרונה של ימינו.

 

חידת השומרונים - מסע אחורה בזמן
(הרצאה ב-2 חלקים)

הצצה אינטימית ומרתקת לקהילה הקטנה העתיקה בעולם, שריד לעשרת השבטים, המקדשת את תורת ישראל והר גריזים שבשומרון, המקדשת את תורת ישראל והר גריזים שבשומרון, ומשמרת את המנהגים והמסורות של עם ישראל מלפני 3,650 שנה.

חלק א' - המקור: ננסה לפענח את חידת מוצא השומרונים והסיבות לפילוגם מהיהדות.

חלק ב' - הפולחנים: סיפורים, צילומים וקטעי וידאו מרגשים של טקסים ופולחנים עתיקי יומין. 

 

 

אתיופיה הפראית- בעקבות השבטים האבודים של עמק האומו

עמק נהר האומו, האזור הנידח ביותר באתיופיה, מהווה פסיפס ססגוני של שבטים פראיים ומרתקים, אשר רק לאחרונה נחשפים לעולם... נשמע את סיפורם של כמה מהשבטים המוזרים ביותר: המורסי הנוודים, רועי הבקר הלוחמנים, הקארה הדייגים האמיצים, ההאמר והבאנה עם מסורת הקפיצה מעל שוורים, ואף נכיר את מלך הקונסו, המנהיג שבט בעל מורשת חקלאית מפוארת ומנהגי מוות מקבריים. והכל בשילוב צילומים וסרטונים של טקסים מרהיבים, עם סיפורים אותנטיים על המארג האנושי הייחודי המתקיים מאות שנים באזור מהמיוחדים שיש! 

 

 

קובה – רוחות של שינוי בארץ הסלסה, הסיגר והרום

תולדותיה של אחת המדינות המפתיעות, צבעוניות ומרתקות בנמצא, העומדת בפני שינוי ואולי יציאה מקיפאון בן עשרות שנים. החל מסיפור גילוי האי בידי קולומבוס. ימי הכיבוש הספרדי האכזר ויצירת תרבות חדשה שממזגת בין האדונים הספרדים, העבדים האפריקנים והאינדיאנים הילידים מהקאריביים. ההיסטוריה של המאבק הקשה בפיארטים, הלא הם שודדי הקאריביים. מלחמת העצמאות - השחרור מעול ספרד והנפילה לתקופת הניצול האמריקאי והרודנות של בטיסטה. היווצרות המוסיקה הכה ייחודית לקובה: הסון, הסאלסה, הממבו והרומבה. סיפורם של גיבורי המהפיכה: האחים קסטרו, צ'ה גווארה ואחרים, שנצחו במלחמת הגרילה המצליחה בתולדות האנושות  

 

טקסים, פולחנים ומיניות בתרבויות העולם

היכן צריך בחור לקפוץ מעל שורת שוורים עצבניים כדי להיות ראוי לנישואין? האם רצון לקבל הצלפות שוט כואבות מעיד בהכרח על שייכות לעולם הסאדו מאזוכיזם? באיזו תרבות לא קיימות המילים ״חתונה״ או ״אבא״, והנשים הן השולטות במשפחה? איך ״מכשירים״ רשמית זנות באיראן? אלו ועוד, תוך מבט מרתק ומשעשע אל טקסי חניכה פרועים, פולחנים ביזאריים ומנהגים מיניים מדהימים, בתרבויות העולם..
הרצאה סקסית ומשעשעת!

האדם הבוער - פולחני אור ואש, בעולם ובזמן

משחר ההיסטוריה עוסקים בני האדם בפולחני אור ואש, כסמל לניצוץ החיים מחד, ומתוך פחד מאש הגיהנום ומהתקצרות הימים, מנגד. מתוך רצון להמריץ את שובה של השמש, וגם להנציח נצחון גדול שבושר במשואות. בין אם בסגידה לשמש או אל האש, דרך הקרבת קרבנות או הבערת מדורות, ועד הדלקת נרות, קישוט עצים באורות, וכמובן פסטיבלים מודרניים דוגמת ״האיש הבוער״ בארה״ב ו״מידברן״ בישראל, אין כמו האש והאור להעצמת חגיגות וטקסים. על הדומה, השונה והסמליות בין החגים, הפולחנים והטקסים של אור ואש של עמי העולם, מאז ועד ימינו.
הרצאה פשוט מדליקה

העולם צועד על קיבתו - הפסיכולוגיה של המזון בתרבויות העולם

היכן מתקבל בהבנה מארח, המכניס באצבעותיו מזון לפי אורחיו?
מי לעולם לא יאכל שום ובצל? עבור מי הכשרות היהודית אינה כשרה?
ובאיזו מדינה שייכים כל הבקר והלובסטרים בלעדית לממשלה?!
מכל הדחפים, הפסיכולוגיה של המזון היא כנראה המניע המשמעותי ביותר של בני האדם מאז ומתמיד.
על פולחני מזון, טומאה, מזון אלים לעומת סיגוף, ועוד ועוד ועוד... בהרצאה צבעונית ומשעשעת, הבוחנת את תרבות המזון ברחבי העולם בדרך מקורית ובעיקר ... טעימה.
הרצאה טעימה ומעוררת תיאבון!

משפחה שכזאת - על מסגרות משפחתיות בתרבויות העולם

היכן מתקיימים נישואי הליכה, אך ללא חתונה? אצל מי מקובל לגנוב אשה מגבר אחר, ולשאת אותה במקום אשתך? מהם נישואין זמניים וכמה זמן זה, זמני? באיזו תרבות, אהבה לבן משפחה מופיעה בצורה של צלקות עמוקות? היכן חייב מאהב לעזוב את בית אהובתו לפני עלות השחר, אחרת ייחשב נשוי לה? הרצאה מבדרת ומרתקת, במיוחד ליום המשפחה, אבל לא רק, ובה נבחן כיצד מתקיימת המסגרת המשפחתית והזוגית בתרבויות אקזוטיות, שונות ומשונות ברחבי העולם.

אירוע מושלם ליום המשפחה! 

כשהזמן עצר מלכת - סיפורה המדהים של בורמה (מיאנמר)

בורמה , מהמדינות הראשונות שאימצו את הבודהיזם, עברה ידיים, במשך אלפיים השנים האחרונות, בין ממלכות שבטיות אדירות, בעלות דחפים אימפריאליסטיים מרשימים. באמצע המאה ה-20, לאחר שזכתה לעצמאות מהבריטים, סבלה טלטלות רבות עד שלמשך יובל נסגרה בתוך עצמה, בהנהגתה של חונטה צבאית נוקשה. כיום, עם פתיחותה מחדש לעולם, מתגלה למבקר במבט ראשון ארץ יפהפיה המאכלסת את האנשים הנחמדים בעולם. אך מבט עמוק יותר יחשוף מציאות מורכבת הרבה יותר...
לראות ולא להאמין!

 

החיים ביקום מקביל - פסטיבל הברנינג מן

​אחת לשנה, למשך 9 ימים בקיץ, מוקמת במדבר הסלע השחור בארה״ב עיר זמנית בת כ-70,000 תושבים, המהווה מעין יקום מקביל אלטרנטיבי לעולם שבחוץ. קשה לתאר את העוצמות של האירוע האולטרה יצירתי, צבעוני ואדיר מימדים זה, שבו המשתתפים הם שיוצרים את תכני האירוע, בהתבסס על עשרה עקרונות מנחים כמו: ביטוי עצמי רדיקלי, נתינה ללא תמורה וא-מסחריות. דני ינאי השתתף בפסטיבל במבצע לוגיסטי מורכב, והוא מביא את הסיפור האמיתי של המתרחש בעיר הסלע השחור. תמונות מרהיבות, קטעי וידאו מערפלי חושים, חוויות פרועות, אתגרים ו...הרבה אבק.

מה שקורה בברנינג מן, נשאר בברנינג מן

המלצות 

הי דני,
בעלי ואני נכחנו בהרצאתך המרתקת על מונגוליה בשהותנו בנופש במלון "מצפה הימים".
ההרצאה העשירה הייתה צבעונית ומעניינת, הציגה תצלומים יוצאי דופן של
התרבות המונגולית, הנופים והדמויות האנושיות כשלכל אלו מתווספים
ההסברים הקולחים שלך, המתובלים במעשיות, הומור וידע רב. היינו קבוצה די גדולה,
ואיש לא עזב את החדר לפני תום ההרצאה.
חשנו שהקהל שבוי בתוכן כמונו, ובתום ההרצאה גם ניגשנו להודות לך על החוויה המרנינה.
---
דני ערב טוב
אני וכל הקבוצה של ויצו ,רוצות להודות לך מכל הלב
על ההרצאה הנפלאה ששמענו היום 24/3/2014 על מונגוליה.
כל הקבוצה מאד ביקשה לשמוע עוד הרצאות שלך בהמשך, אז נהיה בקשר.
ושוב תודה ולהתראות
חג שמח
לך ולכל בני המשפחה
אתי פולישוק
----
דני שלום
אני רוצה להודות לך על ההרצאה שלך על השומרונים.
היה ערב מאוד מעניין, עם מרצה שיודע להרצות ויודע את החומר. כולם מאוד נהנו!
אני תקווה שניפגש בהמשך.
שבוע טוב,
מירטה, חוג בית חיפה
---
לדני
תודה על ההרצאה המרתקת.
הכנסת אותנו לעולם השומרונים,
ערכת מסע אחורה בזמן והובלת אותנו להווה.
העדה השומרונית, החיה עמנו, ומהווה חלק מאתנו,
ראויה להיות יותר מוכרת וידועה לנו.
המידע שהעברת בצורה כל כך מרתקת קירב אותנו אל השומרונים.
תודה מעדנה וחברות קבוצת ויצ"ו ראשל"צ
---
דני ינאי!
בילינו שעה וחצי נהדרות של הרצאה עם מצגת וסרטונים של מונגוליה הנפלאה.
קיבלנו מושג על ארץ מקסימה, אמליץ לנכדים לנסוע לשם!
תודה רבה!
שרה בן אברהם
חוג נשים כפ"ס

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input