היצירות שכבשו את המוזיאונים הגדולים בעולם

 אורלי גונן

 

לא כל יצירה מוצאת את עצמה תלויה על קיר של מוזיאון מפורסם והרבה מהמבקרים לא יודעים מה כל כך מיוחד באותן יצירות שגרם להן להתפרסם.
סדרה זו היא הזדמנות להכיר יצירות לפני שמבקרים במוזיאונים, לשמוע עוד עליהן אחרי ביקור בו או לשבת בנינוחות ולחוות את העולם גם בלי לארוז מזוודה ולטוס כמה שעות.
הגיע הזמן להפסיק לבקר במוזיאונים בלי לדעת דבר ולהתחיל להכיר את היצירות המיוחדות באמת.

מוזיאון הלובר

בין קירות הלובר מסתתרים לא מעט סיפורים אישיים. סיפור הטיטניק הצרפתי, האישה שהצליחה להרגיז את מישל אובמה, הפילגש הכי שנואה בצרפת וכיצד נפוליאון הצליח להטעות את כל העולם.

מוזיאון הפראדו

ביקור בפראדו במדריד יכול להרגיש כמו לשבת בשורה הראשונה בקרקס. ככל הקרקסים, מוצאים במוזיאון דמויות ''פריק שואו'' וסיפורים נועזים: ילדה בת שש ששקלה 70 ק''ג, זוג טרי שתלה תמונת אימים מעל המיטה כדי להפחיד את הכלה, משתה עליז שהסתיים ברצח, אישה שהפכה לעכביש וציור חושני של אמן זקן עם אשתו בת ה-16.

מוזיאון אופיצי

איך נראית האישה היפה ביותר בעולם? תלוי באיזה ציור מסתכלים. לפעמים היא שוכבת עירומה, מציגה או מסתירה את גופה, יוצאת מצדף או לצד בעלה.
נפגוש את הנשים המיתולוגיות וגם המציאותיות היפות בעולם וגם גברים מרתקים. כל זאת ועוד במוזיאון ששוכן בלב פירנצה ונחשב לאחד מהעתיקים בעולם.

מוזיאון ד'אורסה

מבנה ששימש כתחנת רכבת ובית מלון ונהייה לאחד המוזיאונים שאי אפשר לפספס כשמבקרים בפריז.
נראה את האורגיה שהצרפתים העריצו, מה הייתה ארוחת הבוקר שזעזעה את בורגני פריז, את פסל החרות הצרפתי, נכיר את האישה המסתורית שואן גוך העריץ ונגלה איזה ציור כולם ניסו לחקות.

מוזיאון התיאטרון של סלבדור דאלי

מי היה סלבדור דאלי – גאון? מטורף? מגוחך?
איש עסקים ממולח?
מעל הכל אמן שידע לשווק את עצמו בעזרת תדמית יוצאת דופן שהפכה אותו ל"סלב".
נסקור את מוזיאון התיאטרון הסוריאליסטי שבנה לעצמו דאלי כמקדש לאמנותו.
נראה את המבנה הענקי המעוטר בביצים ולחמניות
וגם את הפסלים והציורים מלאי הדמיון המספרים על חלומותיו ורגשותיו.

הגלריה הלאומית לונדון

נראה את הזוג שבחר להתחתן בחדר השינה, את הציור השמיימי שמראה את המקור של שביל החלב, נבין איזו יד אלוהית כתבה בעברית בשיא המסיבה של נסיך בבל, מי האקטיביסטית שונוס הרגיזה אותה, באיזה ציור יש רמזים על בגידה של אישה בבעלה וסיפורים רבים נוספים במוזיאון שמאכלס את אחד האוספים המרשימים בעולם.

המוזיאון לתולדות האמנות וינה

בסיור הווירטואלי במוזיאון נגלה מה היה ציור הסלפי הראשון הרבה לפני המצאת הסמרטפונים, מי הצייר שהקדים את דאלי בכמה מאות שנים, כיצד הקולוסיאום נהפך למגדל בבל, מדוע מלך צרפת הזמין כלי זהב מפושע ואיזה ציור החביא היטלר במכרה מלח.

מוזיאון המטרופוליטן

ההרצאה מתמקדת במוזיאון הניו יורקי שמדורג כטוב ביותר בעולם. לצד יצירות המופת המפורסמות,
נגלה המון פנינים קטנות וסודיות, שכדאי להכיר.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input