חוויה מהסרטים- הרצאות קולנוע שנוגעות בחיים - הרצאות למורים ולצוותי חינוך

ענת שפרן אור

 

                                                                                                                                                               

איך משפיע המורה המשפיע?

מדוע הם כולם הולכים שבי אחריה? כיצד הוא מבין ש"הפרעות וליקויים" הם רק אלרגיה לבית הספר? ומה כותב רבין על המורה שלו ? כיצד מורה חדשה בבית ספר "בעייתי" מתמודדת עם גזענות ואלימות דרך הוראת השואה ו"יומנה של אנה פרנק"? ומי שמע על המורה מבאר שבע שהצילה את מאור זגורי?

יוצאים מן הכלל- השונה בקולנוע ובחיים

"אתה לא שונה מאף אחד" אומרת אמו של פורסט גאמפ, ולעומתה, לוסי שואלת : "אבא , אלוהים ברא אותך כזה בכוונה או שזו הייתה תאונה"?
איש הפיל מפחיד את כל סביבתו בשל מראהו, רוקי מתאהב בעיוורת משום שרק היא תוכל לראות את יופיו הפנימי. ההרצאה בוחנת את השאלה: ואולי כולנו יוצאים מן הכלל?

הילדות כחוויה מעצבת

טוטו כל חייו מתגעגע ל"סינמה פרדיסו" ולאלפרדו, שלימד אותו הכול, באריוני בעלת הדמיון שקרה והעלילה עלילת שווא על רובי, ומנסה לכפר על כך בבגרותה, ריי צ'ארלס כל חייו סבל מרגשות אשם שגרמו לו להרס עצמי.
הרצאה חווייתית בליווי צפייה בקטעי סרטים מרגשים ומעוררי מחשבה, המשלבת אמרות על עולמם של ילדים, מחקרים בתחום הפסיכולוגיה.

מנהיגים מהסרטים- איזה קטר מוביל את הרכבת ?

מה הקשר בין הומור, כריזמה ובמאי קולנוע שחושב שהוא אלוהים? מה בין אומץ, יכולת לגעת באנשים ומנהיגות תכליתית? אילו מנהיגים אנחנו פוגשים בקולנוע ובמציאות?

יצירתיות וחדשנות מהסרטים- להמציא את הגלגל

כיצד אפשר לנהל קמפיין בחירות כמו ג'ינגלים של קוקה קולה, איך אפשר לחשוב מחוץ לקופסא כדי להתמודד עם מצוקת אבטלה, מיהו בנקסי אמן הגרפיטי האנונימי-שופע יצירתיות יוצאת דופן או ונדליסט מניפולטיבי?
מה בין יצירה ליצירתיות? ומה גורם לכך שהיצירתיות הקיימת בכולנו מתפוגגת עם השנים והאם אפשר להחזירה?

ללכת עם שמש בכיסים- אושר- בחירה- משמעות

כולם רוצים להיות "מאושרים". האם אדם נכה או אם שאיבדה את בנה היחיד יכולים להיות מאושרים? מה הקשר בין אושר ונתינה? ומהי העבודה שתעניק לנו שביעות רצון גבוהה?

גבר ואישה בעולם משתנה- עולמות מקבילים?

גבריות ונשיות הם מושגים דינמיים המשתנים בעקבות תהפוכות חברתיות ובעיקר- המהפכה הפמיניסטית. מה קורה ל"גבר החדש" ומי היא "האישה החדשה"- האם הם יכולים להיפגש? הרצאה שנותנת כלים ממשיים לתקשורת אחרת בין נשים וגברים תוך הבנה מהם הצרכים העמוקים של כל אחת ואחד. הרצאה יוצאת דופן בעולם ההרצאות.

 

ענת שפרן אור

מרצה בכירה, מבוקשת בארגונים ומול מגוון קהלים בארץ. מרצה בבתי קולנוע במסגרת טרום בכורה, סדרות קולנוע בהיכלי ומרכזי תרבות.
פיתחה סוג של הרצאות אחרות על קולנוע, שלא מקובלות בעולם ההרצאות.
מחברת הספר "חוויה מהסרטים- לפגוש את עצמך בקולנוע"

במרכזו של כל מפגש יעמוד נושא מן החיים, רלוונטי לכולנו, אותו נדגים באמצעות צפייה חווייתית בקטעי סרטים מרגשים, משעשעים, מעוררי מחשבה.

כל הרצאה מתובלת בעזרת העשרה מתחומי דעת רבים כמו: פסיכולוגיה, פילוסופיה, ספרות, שירה, מוסיקה ועוד. הרצאות ייחודיות ומרתקות המשלבות את חוכמת החיים עם חוכמת הקולנוע והעשרה רב תחומית

משך ההרצאה 90 דקות. 

 

 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input