הרצאות וסדנאות למורים לימי הערכות לבתי ספר

ליאור מיכלוביץ'

 

לאור הכרות רבת שנים של "מרכז שילובים" עם מערכת החינוך בישראל כמרצים ויועצים עצמאיים בקורסי המנהלים באוניברסיטה, במכללות השונות, בבתי ספר וארגוני מורים גיבשנו סדנאות והרצאות המיועדות במיוחד לחדרי המורים עבור ימי ההערכות.

הנושאים הבאים מסודרים על פי סגנונות הלימוד לבחירתכם: הרצאות (פרונטלי), או סדנאות (חוויתי).

המרצים המוצעים מטעם "מרכז שילובים" הינם בעלי תואר שני , מוכרים ומאושרים במנהלת ההשתלמויות של משרד החינוך לעבודה עם מוסדות חינוך. כל מפגש איתם תמיד משאיר "טעם של עוד".

 

הרצאות

הוראה לתלמידים בעידן WEB 2.

טכנולוגית אינטרנט רשתי- חברתי, תוכנות ענן, טוקבקים, ושימוש באינטליגנציית ההמונים- כל אלה מעצבים את המוח של התלמיד בן זמננו בצורה שונה לגמרי מהמוח של המבוגרים אשר עוצב ללמידה בתקופת ההירארכיה הליניארית.

פערים אלו מתגלגלים להבדלי סגנונות תקשורת בין אישית בין התלמיד למורה, ולקשיים ביכולת המורה לשלוט על הכיתה בכלים שבדור הקודם פעלו. בהרצאה יוסברו השינויים בתפיסה המוחית של הנוער וכיצד להגיע אל כל אחד ואחת על מנת לייצב אוירה לימודית במקום להיגרר לבעיות משמעת לאור דפוסי המחשבה החדשים.

הפוטנציאל האבוד? הצופן לעולם של ילדים עם HDAD.

כלים בסיסיים המאפשרים למורים להיכנס לעולמם של התלמידים הללו ולנתב את האנרגיה שלהם לתועלת לימודית.

בהרצאה יודגשו הטעויות האופייניות שמורים נוהגים לעשות בשוגג מול האלטרנטיבות הקיימות בהישג יד. יינתנו אסטרטגיות להרגעת ילדים "מתפוצצים", כועסים, מתוסכלים על פי מודלים יישומיים שהוכחו כתורמים לפתרון בעיות קשב וריכוז ובעיות התנהגותיות וחברתיות, בדרך למימוש המלא של הפוטנציאל שלהם.

חשיבה חיובית והשפעתה.

מעגל הקסמים של החשיבה וכיצד חשיבה משפיעה על רגשות, התנהגות ובסופו של דבר תוצאות. כוחה של החשיבה החיובית לתלמידים- בהכנה למבחנים, בהתמודדות עם חרדת בחינות, בתחושת המסוגלות ובקשרים חברתיים וזוגיים. כוחה של החשיבה החיובית למורים- בהצעדת כיתתם לציונים גבוהים, בניהול פיגמליוני של הכיתה, וביצירת הצלחות הולכות וגדלות.

נושא זה בא לענות גם על צורך אישי של מורות אשר נמצאות בהתמודדויות בכמה חזיתות לוחצות בעת ובעונה אחת גם בבית וגם בעבודה. זוהי הרצאה מרפאת לנפש ומחסנת מראש לתקופה ארוכה.

סדנאות

עבודת צוות וגיבוש הצוות מחדש.

בכל תחילת שנה צוותים נבנים מחדש סביב משימות, נקלטים עובדים חדשים למערכת, מורים חוזרים משבתון וכו'.

לפיכך סדנה זו מגבשת מחדש את הצוות ויוצרת אוירה של "כיף לנו ביחד", "ביחד אנו מסוגלים ליותר". במפגש נשחק ונזוז במרחב עם חישוקים, כדורים ואמצעי המחשה נוספים. תוך כדי, אנו נלמד על התהליך הפסיכלוגי של בנית הקבוצה מחדש, על 4 השלבים של הבניית הצוות ואיך לעבור כל שלב במהירות עד להגעה לעבודת צוות פורייה.

העצמה אישית וקבוצתית.

במפגש נחווה רגשות חיוביים ונתאמן בפעל בפרגון הדדי, נלמד כיצד מעוצב הדימוי העצמי ונצא ממנו עם גלולות פלא אישיות להעצמה אישית וקבוצתית. המפגש נועד לחזק את הבטחון האישי והקבוצתי של המורים, לפיכך נלמד גם על עיוותי תפיסה אישיים מקובלים מול האפשרות לתפיסות חדשות, מפרגנות ומחזקות גם בין אדם לעצמו וגם בתוך קבוצת המשתתפים.

   

על המרצה:

ליאור מיכלוביץ

מרצה מרתק ומבוקש באוניברסיטאות, מכללות וארגונים גדולים בארץ בתחומי הפיתוח האישי והארגוני.

בעלים ומנהל של "מרכז שילובים" – מכון לפיתוח ארגוני, הממוקד בשיפור ההון האנושי בארגונים.

יועץ ארגוני מוסמך בעל תואר שני (M.A) מאוניברסיטת חיפה.

מערב ידע חדשני עם היקשים התנהגותיים ואנושיים וגורם לשינוי משמעותי בקרב המשתתפים.

אודות מרכז שילובים

המרכז עוסק בייעוץ לפיתוח ארגוני, הרצאות, והנחיית קבוצות בתחום פיתוח ההון האנושי בארגונים באמצעות שיפור המיומנויות ההתנהגותיות של המנהלים והעובדים בכל הרמות.

המרכז מעסיק כ- 15 יועצים ומנחים, רובם כפרילנסרים בפריסה ארצית.

מחויבים לאיכות

אנו מקפידים על איכות עבודה בסטנדרטים גבוהים ביותר, החל משלב פיתוח החומר, דרך אופן ההנחיה ועד למבחני בקרה פנימיים וחיצוניים שאנו עורכים באופן קבוע, על מנת לשמור על רמה גבוהה ביותר של שביעות רצון המשתתפים. אנו מחוייבים לקוד האתי של איפ"א (ארגון הגג של היועצים לפיתוח ארגוני בישראל).

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input