תיכון ההזדמנות האחרונה

בן שני

 

                                                                  

במשך שנים היה ידוע תיכון ברנקו וייס ברמלה כמקום שאליו נפלטים התלמידים שאף בית ספר אחר בעיר לא מוכן לקלוט. בית הספר תפקד כמועדון יותר מאשר מוסד חינוכי, התלמידים כמעט שלא פקדו אותו, על בחינות בגרות אף אחד לא חשב. אבל אז הגיע לברנקו וייס רמלה מנהל חדש חילי טרופר. לחילי לא היה שום נסיון בניהול בית ספר, וכמוהו גם צוות המורים המיוחד שגיבש סביבו, פרסומאית לשעבר, טבח, פקידה בביטוח הלאומי, קבלן שיפוצים, קצינה משוחררת, כולם חסרי ניסיון ותעודת הוראה, אבל חדורים במוטיבציה ואמונה שכל תלמיד זכאי לכך שהמורים שלו יילחמו עליו. יחד עם חבורה יוצאת דופן של תלמידים הם עושים זאת מול המצלמה. לוקחים את התלמידים שאיש לא האמין בהם וגורמים להם להצליח.

בן שני תיעד את הנעשה בתיכון ברנקו וייס ברמלה והתוצאה שודרה בערוץ 2 בסרט תיכון ההזדמנות האחרונה. הסרט שזכה במדלית הכסף בפסטיבל ניו יורק לסרטי טלוויזיה ולפרס פרימור של הרשות השנייה, הפך מודל עבור אנשי חינוך והוראה בכל הארץ.

בהרצאה לוקח בן את הקהל אל הסיפור שמאחורי הסרט, כיצד מכניסים מצלמת טלוויזיה לחיי בית הספר, כיצד מתמודדים עם שאלות אתיות שעולות במהלך הצילומים, מה מיוחד כל כך במעשה החינוכי שעושים חילי טרופר והצוות שלו ברמלה.
(ההרצאה מתאימה לאנשי חינוך, עובדים סוציאלים, מפקדים וחיילים, תלמידי תיכון, ניתן לשלב את הקרנת הסרט בהרצאה 40 דק׳.)

בן שני

עיתונאי ויוצר סרטים דוקומנטרים, חבר מערכת התוכנית עובדה, מגיש תוכניות רדיו בגלי צה״ל ומרצה בחוג לתקשורת באוניברסיטת תל אביב.
בן הוא חתן פרס סוקולוב לעיתונות לשנת 2005 - זכה בפרס על סדרת הסרטים שיצר ילדי רמדיה, סרטים שחשפו את כמות הנפגעים בעקבות אסון רמדיה ותעדה את תהליך החשיפה של הפרשה והשיקום הארוך של קורבנותיה.
ייחודו של בן שני בהפיכת הכתבה העיתונאית לסיפור או לסרט, פעמים רבות תוך מעקב אחרי גיבור שעומד במרכזו של הסיפור.
במהלך השנים ביים כתבות רבות וסרטים דוקומנטרים, הבולטים בהם:
חשיפת יומני השבי של רון ארד (עובדה), הראיון עם רונה רמון (עובדה), תיכון ההזדמנות האחרונה (עובדה), רבין - ביוגרפיה (הערוץ הראשון), רלף (ערוץ 10) ילדי רמדיה (ערוץ 10). סיפורו של המרגל הבכיר רפי איתן (עובדה), סיפורו של המאמן הישראלי דיוויד בלאט ב NBA (עובדה). סדרת הכתבות ארבע דקות (עובדה).

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input