יסודות התרבות הערבית, האביב של העולם הערבי

טל רשף

 

מה קרה לפתע בארצות ערב?

איך הפכו מדינות צייתניות שהלכו אחר המנהיגים שלהן למוקדי הפגנות ומהומות ומלחמות אזרחים המשנות את העולם? ולמה דוקא עכשיו.

ההרצאה בליווי מצגת לוקחת אותנו אל יסודות התרבות הערבית והמפגש שלה עם תרבות המערב, מימי מסעות נפוליאון, דרך לורנס איש ערב ותחילת הציונות, ועד ימי האינטרנט והדמוקרטיה שעדיין לא סיימו לברוא עולם חדש ומפתיע.

 

עלייתה של מזרח אסיה

                                     

לאחר 500 שנה של הגמוניה מערבית העולם משתנה, אסיה עולה ומעצמות דוגמת סין, יפן והודו תופסות בהדרגה את מקומן של ארה"ב ואירופה.

מדוע זה קורה ואיך יראה העולם של מחר, העולם של אסיה? הרצאה בליווי מצגת הנותנת לצופים רקע הסטורי וכלכלי של העבר ההווה והעתיד של אסיה בליווי סיפורים, מבט אל התרבויות שמאחורי המהפיכה הכלכלית, והרבה חוש הומור.

 

טל רשף

איש אקדמיה ואיש הייטק, חוקר בתחום התרבויות וההיסטוריה ומנהל פרוייקטים בשוק העולמי, ביקר ועבד ב-50 מדינות שונות וחי בבלגיה, ארגנטינה, צרפת וישראל. הוא מרצה על העולמות המרתקים של התרבות האנושית, על הפסלים של אי הפסחא ועל אימפריית המאיה, על תרבות סין ותרבות הודו, ועל הדרך בה נעשים היום עסקים בכל מקום ומקום בהתאם לתרבות המקומית.

ההרצאות שלו מבוססות על ניסיון עסקי ומחקר אקדמי אך מועברות בשטף של דיבור קולח המתובל בסיפורים וחוש הומור, ומתאימות לקהלים רחבים, מקהל אקדמי ועסקי המצפה להרצאה מעמיקה ומבוססת, ועד לשוחרי טיולי כורסא המחפשים חוויה של טיול למקומות חדשים ותקופות קדומות. 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input