כך אנחנו נראים: הסברה ישראלית ודיפלומטיה ציבורית

זאב בן-שחר

 

מאז הקמתה לפני שבעים שנה צברה מדינת ישראל רשימה נכבדה של הישגים. היא מייצאת ידע מתקדם בתחומי טכנולוגיה, חקלאות ורפואה, והיא חלוצה במתן סיוע הומניטרי למדינות נזקקות. באופן יחסי מובילה ישראל במספר זכיות בפרסי נובל, חברות סטארט-אפ, פטנטים לציוד רפואי, כתבי עת מדעיים ועוד.
אולם בתקשורת העולמית ניתן ביטוי מועט להישגים אלה וישראל מוצגת בעיקר בהקשרים פוליטיים וצבאיים – לרוב באופן שלילי. סקירה מגמתית זו מטילה צל על תדמיתה של מדינת ישראל ופוגעת בעקביות בקשריה המסחריים, התרבותיים והאקדמיים בעולם.
זאב בן-שחר, בוגר הרווארד ומרצה בעל ניסיון רב-שנים בתחום ההסברה והדיפלומטיה הציבורית בארץ ובחו"ל, מביא עמו ידע עדכני ומידע שימושי על מצבה של ישראל בדעת הקהל העולמית.

בהרצאותיו, מציג זאב את ישראל בגישה מפוכחת ומלאת הומור, ומשלב סרטונים, קטעי עתונות, סקירה היסטורית ומחקר עדכני.

מבין הרצאותיו:

70 שנה למלחמת 48: עצמאות, אסון ומה שביניהם

עצמאות או נכבה, עזיבה או גרוש, ניצחון או תבוסה?

מלחמה אחת, עשרות נרטיבים ומאות אלפי פליטים.

מה הם אומרים, מה אנחנו אומרים ומה באמת קרה?

50 שנה למלחמת ששת הימים: מלחמה, שלום ומה שביניהם

מלחמת 67 שינתה באופן דרמטי את המציאות הגיאופוליטית במזרח התיכון. בתוך שישה ימי קרב מאומצים, הביסה ישראל שלושה צבאות ערב, שילשה את שטחה והשיגה שליטה על העיר העתיקה והר הבית. 50 שנה לאחר מכן, ארוע זה הוא מקור לגאווה גדולה - אך גם למחלוקת קשה - בעולם היהודי ומחוצה לו. שיחה על מורכבות, הזדמנות ומורשת קרב.

כך אנחנו נראים

הרצאה בת שעה וחצי הסוקרת את מצבה של ישראל בדעת הקהל העולמית וומציגה עקרונות מנחים בדיפלומטיה ציבורית.

ההרצאה כוללת מאמרים וסרטונים מהתקשורת הבינלאומית וסוקרת בין היתר את ההיסטוריה של הסכסוך הישראלי-ערבי, את תהליך השלום ואת הנרטיב הפלסטיני.

בעיה של תדמית

 תנועת החרם (BDS) נגד מדינת ישראל – מי מאחוריה, מה מניע אותה ומה עושים בעניין?

על רגל אחת

סקירה הסטורית של הסכסוך הישראלי-ערבי באמצעות מפות, קטעי עתונות, סרטונים ומחקר עדכני.

מדינת סטארט-אפ

מאז הקמתה לפני שבעים שנה צברה מדינת ישראל רשימה נכבדה של הישגים. היא מייצאת ידע מתקדם בתחומי טכנולוגיה, חקלאות ורפואה והיא חלוצה במתן סיוע הומניטרי למדינות נזקקות. באופן יחסי מובילה ישראל במספר זכיות בפרסי נובל, חברות סטארט-אפ, פטנטים לציוד רפואי, כתבי עת מדעיים ועוד.

מה עומד מאחורי רשימת הישגים גדולה של מדינה כל כך קטנה וצעירה?

מפה שווה אלף מילים

הבנת הסכסוך הישראלי-ערבי דרך מפות של המזרח התיכון.

מאין באו ולאן הם הולכים

הנרטיב הפלסטיני – לידה, זהות, היסטוריה ומאבק. 

מה הם אומרים ומי אנחנו באמת: מופע סטנד אפ על עולם ההסברה הישראלי

אפשר כל היום לקטר על ההסברה ישראלית - אבל אפשר גם לצחוק עליה!

המופע משלב רגעי הומור בהיסטוריה היהודית ומצבים אבסורדיים באקטואליה הישראלית.

זהו אוסף של סיפורים וסרטונים שחושפים קורות של עם נדיר שידע לא רק סבל אינסופי, אלא גם שמחה עילאית, לא רק אסונות וכישלונות, אלא גם וחגיגות והצלחות, לא רק בכי לדורות אלא גם הומור שעבר מדור לדור - ועזר לעם אחד משוגע לשרוד בעולם שכבר מזמן השתגע.

זאב בן-שחר

מזה עשור, מרצה בכיר בהסברה ישראלית ודיפלומטיה ציבורית.
כיום מנהל פרוייקטים ומרצה בארגון Jerusalem U, המתמחה בהפקה והפצה של סרטים ותוכניות חינוכיות בנושא תדמית ישראל והסכסוך הישראלי-ערבי.
בעשור האחרון הכשיר צוותי מרצים והעביר מאות הרצאות, לאלפי סטודנטים המגיעים לשנה בארץ עם פרויקט "מסע" של הסוכנות היהודית או במסגרת פרויקט "תגלית", באוניברסיטאות בחו"ל, בפדרציות יהודיות, בבתי כנסת ובכנסים שונים - באנגלית ובעברית.
בשנים האחרונות מרצה בפני רבבות ישראלים במוסדות חינוך שונים כמו המרכז הבינתחומי בהרצליה, האוניברסיטה העברית, מכללת אורט סינגאלובסקי, תיכון ריאלי בחיפה, וכן בבתי עסק, קתדראות, מלכ"רים וחוגי בית.
תואר שני בלימודי מזרח תיכון מאוניברסיטת ת"א ותואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת הרווארד.
בין 2001 ל-2004 עבד כעמית מחקר במחלקות פסיכולוגיה ומזרח תיכון באוניברסיטת הרווארד, שם הוכר כמורה מצטיין במשך שלוש שנים ברציפות.

 

קישורים לסרטונים:

סרטון תדמית - Jerusalem U:
https://www.youtube.com/watch?v=-TUZJICvQU4
הפליטים של 48:
https://www.youtube.com/watch?v=NpYfm-fPXfk

המלצות:


אני מעריכה שמה שהכי נזכור מההרצאה שלך, היא הכנות והכריזמה שלך. היכולת הייחודית שלך לדבר עם כל סטודנט ומורה בגובה העיניים הייתה מעוררת השראה. הרצאתך בנושא מנהיגות לא רק תיארה, אלא גם גילמה, הלכה למעשה, את דיוקנו של מנהיג יהודי מוביל שינוי. בעקבות ההרצאה שלך, יצאו המשתתפים עם תחושה שהעבודה שלהם חיונית והכרחית.
קרול ריין, מנהלת תפעול ראשית NCSY, ניו יורק


המשתתפים במפגש עמך מבקשים להודות מקרב לב על הרצאתך מאירת העיניים אשר הכשירה את לבבות הסטודנטים לדעת את אשר עליהם לענות ולא להלך כסומא. "והגדת לבנך" לבש במכללה לבוש אמיתי. הסטודנטים, בנינו, האזינו ולמדו כיצד ניצבים מול המכחישים. דבריך מעידים על אהבת ארץ ישראל ומדינת ישראל מתוך ראיית עולם אוביקטיבית. תודה גדולה.
ד"ר יואל ליברמן ואפרת ויינברג, דיקנט הסטודנטים, מכללת אורט סינגאלובסקי


ברצוננו להביע את תודתנו והערכתנו הרבה לזאב בן שחר על הרצאתו המרתקת "ככה אנו נראים: טעימות בהסברה ישראלית."נהנינו מאוד והרחבנו דעת. בסגנון קולח תוך הבאת דוגמאות אקטואליות והתייחסות למכלול היבטים; היסטוריים, חברתיים ופסיכולוגיים, הקשורים בדיפלומטיה ציבורית בכלל והסברה ישראלית בפרט, נגע זאב בנושאים טעונים באופן ישיר ובהיר ופוגג, אגב כך, את החששות מפני העיסוק בהם. ממליצים בחום, לכל מי שמרגיש שהסברה ישראלית היא משהו נשגב מבקיאותו ונושא שמוטב שאחרים יעסקו בו, לשמוע את אחת מהרצאותיו של זאב או להשתתף באחד הסמינרים שלו. מובטח כי ישנה את דעתו בעניין.
יעל קרן, בשם חברי מאה בריבוע - קבוצת 'נטוורקינג' ליוצאי חטיבת הביטחון נתב"ג

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input