הרצאות על עיתונות, כדורגל וריאליטי

 אבי מלר

     

    

מלחמת גוג ומגוג של העיתונות בישראל: כיצד ירדה התקשורת הישראלית יותר נמוך מים המלח

מאחורי הקלעים של מאבקי הכוח, השררה וההשפעה בתקשורת הישראלית.

הסיפורים החשובים והפיקנטיים על הדו קרב בין מעריב לידיעות אחרונות, על הכניסה הסנסציונית של ישראל היום למשוואה והשפעתה הדרמטית על המלחמות והקצנתן, על המאבקים בטלוויזיה וברדיו.

מבט מפוכח ועסיסי על ההיסטוריה של עימותי כלי התקשורת, מלחמות הרייטינג, התפוצה והפירסום, והמאבקים היצריים שגלשו עד לפלילים.

ניתוח האינטרסים של המשפחות השולטות, בעלי ההון והפוליטיקאים: מי חייב למי, מי מכתיב למי, מי שפוט של מי, מה מסתתר בין השורות התמימות לכאורה בדיווחים העיתונאיים.

אבי מלר מציג נתונים מפתיעים, מנתח מגמות חדשות וישנות יוצאות דופן, מצביע על התמורות שעברה התקשורת הישראלית על כל רבדיה, חושף את התהליכים, ומוצא סיבות רבות לפסימיות אבל גם קרני אור – והכל בשילוב סיפורים ואנקדוטות מאחורי הקלעים של התחומים הגועשים והחשובים בהוויה הישראלית בת זמננו.

הרצאה מעדכנת, משעשעת ומאתגרת השולחת אתכם הביתה עם כלים הרבה יותר הולמים לפענוח המלה הכתובה והמשודרת.

 

ספורט ועיתונות - איך זה שבישראל יש כל כך מעט ספורט וכל כך הרבה תקשורת ספורט? 

מדוע החשיפה הספורטיבית אצלנו חסרת אח, רע ותקדים בתבל? מהי מהות היחסים והאינטרסים בין הספורטאים והעסקנים לכתבים?

מה קורה מאחורי הקלעים של הסיקור העיתונאי והטלוויזיוני במגרשים ובקבוצות? איך ממנה התקשורת מאמן לנבחרת ישראל? מי מרוויח ומי מפסיד מהתחרות העיקשת בין מדורי הספורט?

עד להיכן גולשת התחרות הפרועה הזאת? למה מפחדים הכתבים ממכבי ת"א, שהפכה למעצמת כדורסל ותקשורת גם יחד? מי אוהד את מי ולמה? איך מלבה התקשורת את האלימות והגזענות בספורט?

מבט נוקב על יחסי הגומלין תקשורת – ספורט המאפשר לשים את האצבע על הרבה דוגמאות של תופעות ספורטיביות, תקשורתיות וחברתיות-פוליטיות בארץ. הרצאה שנועדה לא רק למכורי ספורט.

 

עיתונות זה לא משחק 

הרצאה זו היא שילוב בין שתי הראשונות, לקהל יעד המעדיף חיבור בין תקשורת ספורט וכללית

התקשורת הישראלית הגיעה במאה ה-21 לצומת לא מחמיא במיוחד: התחרות הפרועה גורמת לה לפרוץ גבולות וחומות, לשבור כלים, להמיר את חופש הביטוי בסף הגירוי. צהוב כבר מזמן הפסיקה להיות מלה גסה. למעשה, בדרכה אל הרייטינג והסקופ, אין עוד לעיתונות בארץ הקודש פרות קדושות, וכמובן - אין לה אלוהים.

ואם עד לא מזמן דומה היה שפריקת העול והכירסום במלה הכתובה והמשודרת הם בעיקר נחלת מדורי הספורט הלכאורה קלילים ובידוריים יותר ורציניים פחות, הרי שב-2011 אפשר להבחין בבירור בקו הישר (עקום?) העובר בין הכיסוי הספורטיבי ליתר חלקי העיתון, הרדיו והמסך הקטן.

אבי מלר מציג נתונים חסרי תקדים, מצביע על התמורות שעברה התקשורת הישראלית על כל רבדיה, חושף את התהליכים, ומוצא גם סיבות לאופטימיות – והכל בשילוב סיפורים ואנקדוטות מאחורי הקלעים של התחומים הגועשים, תוססים וחשובים בהוויה הישראלית בת זמננו. 

 

ספרות וכדורגל - מקדחת המגרש ועד ההולנדי של עכו

בחמש השנים האחרונות פורחת בעולם, וגם בישראל, ספרות ספורט וכדורגל. לא עוד סתם פסבדו-ביוגרפיות של כוכבים בעיני עצמם, כי אם ספרות טהורה, איכותית, מרתקת – למבוגרים ילדים ואף נשים – הבוחנת את מקומו של הכדורגל בתרבות ובחברה.

אבי מלר משרטט תמונה של הספרים שמנסים לגעת בתופעה, בעזרת דוגמאות חיות – כולל סיפור כדורגל קצר אך שלם בסטנד-אפ - מספרים רבים ואף קטעי וידיאו מרנינים מ"אהבה על הדשא". הרצאה מיוחדת, מרעננת, מלמדת ומבדרת כאחת. 

 

מאחורי הקלעים של גולסטאר - איך עושים בישראל להיט ריאליטי בלי סמסים

אבי מלר יצא מהווילה בעונה הראשונה של גולסטאר עם כמה צלקות - אבל בעיקר עם תובנות מרתקות על הסיבות לעלייתן המסחררת של סדרות הריאליטי בטלוויזיה הישראלית.  

בהרצאה משעשעת ומפנקת, רוויית סיפורים ואנקדוטות מ-32 ימים בהסגר, הוא מספר על סוד ההצלחה - לא רק של הסדרה, אלא גם של מי שרוצה לצאת ממנה שפוי ובצלם אנוש.

 

 אבי מלר

פרשן ושדר בערוץ הספורט, גל"צ ורשת ב'

לשעבר עורך בדסק מעריב וכתב מעריב בלונדון

עורך הספר "ההולנדי של עכו"

ומרצה לתקשורת ותקשורת ספורט במכללת ספיר ובאוניברסיטה הפתוחה

 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input