מדעי החיים הבריאים

ד"ר ליאת אדרי

 

אנטומיה של אושר

מה הם החיים הטובים אם לא פסיפס של הרכיבים הגורמים לנו לאושר. כשמבינים את המנגנונים בגופנו אשר מובילים להרגשה טובה, ניתן להפעיל אותם באופן טבעי. ההרצאה הינה מרתקת ,מעצימה ומעוררת השראה,אשר במהלכה יינתנו כלים לאורח חיים הגורם לאושר, ובנוסף כלים מהפסיכולוגיה ההתנהגותית, חשיבה חיובית, הגשמה עצמית וסיפוק מהחיים.

בריאות מותאמת אישית

הגוף של כל אחד מכם יחיד ומיוחד במינו, וכך גם המטען הגנטי שאתם נושאים, המבנה הנפשי שלכם וההיסטוריה של האירועים שעברתם. היום אנו יודעים כי הטיפול הרפואי שכל אחד מכם מקבל צריך להיות גם הוא יחיד במינו.
הרפואה המערבית התפתחה על סמך תרופות וטיפולים שמבחינה סטטיסטית נמצאו מועילים לכלל האוכלוסייה,אולם כיום המצב שונה במיוחד במחלות נפוצות כמו דיכאון, סוכרת, סרטן , בעיות פריון והקשר המסקרן בין מעי למוח.

הגנטיקה של ההצלחה

ההרצאה של המדענית ד״ר ליאת אדרי המשלבת את סיפור הצלחתה הלא צפוי.
כילדה גדלה ליאת במשפחה קשת יום , בסיכון גבוה אך חלומה מעורר ההשראה גרם לה לרכוש ידע רב בתחומי הבריאות והמדע.
ליאת בעלת תואר שלישי, ופוסט דוקטורט כפול, עסקה בחקר הסרטן בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובחקר מדעי המוח במכון ויצמן.
בהרצאה ליאת, תספר איך הצליחה להגשים את חלומותיה ושאיפותיה ולהפוך למדענית בעלת הישגים כנגד הסיכויים.
מפנה בעלילה גרם לליאת לעזוב את האקדמיה ולעזור לאנשים להבריא עם הידע הרב שלה והוסיפה לימודים של רפואה סינית (במסלול לרופאים) ואת תורת הנפש הבודהיסטית.
ההרצאה חוויתית מתובלת בהומור, מעוררת השראה ומספקת העשרה.
ההרצאה מנגישה שפה מדעית ומפתחת מודעות להתנהלות בריאה.

האמת על התרופות

לתרופות יש תופעות לוואי שיורגשו רק בטווח הארוך, שכן, הן נובעות משיבוש מתמשך בתהליכי העיכול, הספיגה וחילוף החומרים, שיבוש שמוביל להתרוקנות איטית של מאגרי הוויטמינים והמינרלים בגוף. תופעות לוואי אלו אינן כתובות בעלון לצרכן והרופא שלנו לא ידבר אתנו עליהן. חוסרים אלה בוויטמינים ומינרלים עלולים לגרום למגוון רחב של תסמינים.בואו ללמוד מהם החוסרים הנגרמים וכיצד אנו יכולים להשלים אותם.

חידושים במדע

האם בריאותנו תלויה בגנטיקה שלנו או בסביבה בה אנו חיים? האם גנים יכולים להשתנות? איך, מתי ולמה? מהי תרומת המזון בהזנת הגוף והנפש? בואו להבין איך פועלים גנים דרך הזרם החדש במדע "אפיגנטיקה" ולהיחשף לממצאים חדשניים על תפקיד התזונה בקידום הבריאות ובמניעת מחלות.

תזונה מונעת מחלות

מה לאכול כדי להישאר בריאים ושמחים? חידושים מעולם המדע על הקשר בין תזונה לבין מניעת מחלות כגון סרטן, מחלות לב וסכרת. בהרצאה זו תרכשו כלים שיאפשרו לכם לחזק את המערכת החיסונית ואת שמחת החיים.

הגלוטן במאה ה-21

האם דיאטה ללא גלוטן היא דיאטה אופנתית או אורח חיים בריא? האם ידעתם שנזקי החיטה מגיעים הרחק מעבר לרגישות לגלוטן ומחלת הצליאק? בהרצאה זו נענה על שאלות אלו וניחשף לתגליות מעולם המדע.

שחרור המח הנעול

הסבר מקיף על תפקודי המוח ועל התגליות החדשות בחקר המוח המובילות לגיוס גמישות המוח, לגמילה מדאגות, התנהגות כפייתית והרגלים רעים.

גברים, נשים והמח שביניהם

האם ישנם מוח נשי? ומח גברי? ומה ידוע על רפואה מגדרית? הרצאה הומוריסטית שבמהלכה נתיר את סבך הקשרים בין נשים לגברים באמצעות כלים מתחום מדעי המח.

העולם עשיר בחיידקים טובים

העולם שלנו עשיר בחיידקים, אך האם ידעתם שרובם חיידקים טובים? בואו לשמוע איך ביכולתנו לרתום את החיידקים האלו לטובת בריאותנו האישית, תחשפו לזרם חדש ומרתק במדע באמצעותו החיידקים הופכים ל"מפעל ייצור" של תרופות, כימיקליים, דלקים וביולוגיה סינתטית.

לא לסוכרת

אחת המגפות הקטלניות של העידן המודרני נקראת תסמונת מטבולית. למגפה זו פנים רבות: השמנת יתר, קדם סוכרת, סוכרת, מחלות לב, סרטן, יתר שומנים בדם, כבד שומני, אבני מרה, שיגדון, דיכאון, שיטיון, דלקות מפרקים ועוד – מחלות שכולן מובילות בסופו של דבר לסבל ולמוות בטרם עת. הגורם מספר 1 למגפה הוא צריכה עודפת של סוכרים אשר פוגעת באיזון רמות הסוכר והאינסולין בדם.

To B12 or not to be

ויטמין B12 הוא אחד הוויטמינים החשובים ביותר לצמיחה והתפתחות, לייצור החומר הגנטי של התאים המפקח על תהליך היצירה של תאים חדשים בגוף ובעיקר כדוריות הדם האדומות. מחסור בוויטמין B12 עלול לגרום לחוסר איזון במערכות רבות.

רפואה משלימה למניעת מחלות 

בהרצאה זו נכיר תחומים שונים של הרפואה המשלימה כגון: רפלקסולוגיה, שיאצו, טווינה ונשים דגש על דיקור סיני ונטורופתיה. כיצד טיפולים אלה יכולים לעזור, למי, כמה ולמה?

מניעת מחלת הסרטן

כדי להבין איך נוכל למנוע את מחלת הסרטן אנו צריכים להבין את מנגנון התפתחות המחלה. נכון זה לא קל לשמוע על המחלה הארורה הזו, יחד עם זאת הבנת הגורמים היא המפתח למניעת המחלה.

הפרעות קשב וריכוז

נבין כיצד המדע מסתכל על הפרעת קשב וריכוז? כיצד ניתן להגיע לאבחנה מדויקת שאכן קיימת הפרעת קשב וריכוז ולשלול סדרה של חוסרים היכולים להשפיע על התנהגות הילד הנחשד בהפרעת קשב וריכוז? תשמעו על תובנות חדשות בנושא הריטלין, הקשר בין מעי למוח ועל המקום של התזונה בהפרעת קשב וריכוז.

כישורי הורות מודעים

הרגלי חיים משתרשים זמן רב, הבנות חדשות במחקר המוח שופכות אור על מקום השתרשות הזו, שינוי ההרגלים יכול לבוא בדיוק מאותו מקום.

סמי פיצוציות

הנוער מבולבל ולבטח הוריו, איך הקנאביס סם מונע מחלות ואילו סמי פיצוציות מסכני חיים. הבנת המנגנונים במוח של השפעת חומרים משני מצב רוח, מה זה עושה לגוף, לנפש הצעירה? איך אפשר למנוע מצבים אלו?

ד"ר ליאת אדרי (Ph.D)

מדענית בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המח במכון וייצמן.

מומחית לביולוגיה רפואית ומראשוני המדענים הפורצים את גבולות המחקר ומנגישים את עולם המדע ותובנותיו לקהל הרחב.

הרצאותיה הן הזדמנות להעשרה, לפרוץ את גבולות המחשבה, לחשוב אחרת באופן חוויתי, מצחיק ומרתק.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input