הרצאות וסדנאות לימי עיון וימי חברה

מייקל בן דוד

 

הרצאות לימי עיון וימי חברה

משך כל הרצאה: 60-90 דקות.

חלק מההרצאות ניתנות להתאמה וקישור לחגי ישראל ומתאימות להרמות כוסית לחגים.

1. פילים, פרעושים וקופים – על אנשים וחיות אחרות

מה באמת המגבלות על היכולת האנושית? מה אנחנו יכולים ללמוד מהחיות על מגבלות היכולת האנושית? מה אפשר ללמוד מחיות על יצירתיות ועל מחשבה יצירתית? האם באמת יש גבול ליכולת שלנו?

בהרצאה קלילה ומרתקת נבין מה ההבדל בין בני אדם לחיות – אם בכלל, מה המשמעות האמיתית של "מותר האדם מן הבהמה", מה ניתן ללמוד מהחיות עלינו ומה המשמעות הפרקטית של זה לחיי היום יום שלנו.

 

2. על כשרון וכשלון

מה גורם להרבה אנשים מוכשרים לא לממש את הפוטנציאל שלהם? שמתם לב שפעמים רבות אנשים עם כשרון אדיר פשוט לא ממצים אותו ואינם חווים בחייהם את ההצלחה שניתן היה לצפות עבור אנשים בעלי כשרון כזה? מדוע זה קורה? מהו "מחסום הכישרון"? איך נראים החיים ב"מדבר המוכשרים"? איך עוקפים את המחסומים האלו?

הרצאה חתרנית ושוברת מיתוסים על כישרון, כשלון, הצלחה וניצחון.

 

3. מבט על נקודות מבט

מדוע אנשים רבים על שטויות? האם חילוקי דעות מקצועיים הם סיבה למריבה? מה ההבדל בין דעה שונה להתנגדות? מהו היסוד הבסיסי ביותר לתקשורת אפקטיבית? האם יש אמת באמירה "דברים שרואים מכאן, לא רואים משם"? מהי אכזבה? מה אפשר לעשות עם אנשים שמביעים (במפורש או במשתמע) אכזבה ממני?

ההרצאה תעסוק בתקשורת בינאישית אפקטיבית ותברר, בין השאר, מהו כלל הזהב בתקשורת, מהי התבצרות וכיצד ניתן ליצור תקשורת אפקטיבית ומשמעותית בין אנשים באמצעות הקשבה ויישום כלל הזהב.

 

4. של מי הזמן הזה, לעזאזל?

על גזלני הזמן בחיים: איך מתמודדים עם גזלני זמן וערפדי אנרגיה. לכולנו יש אנשים ומטלות שגוזלים לנו זמן ויונקים מאיתנו אנרגיות ומונעים מאיתנו להיות אפקטיביים. איך אפשר להתמודד איתם ובכל זאת להיות אפקטיביים? איך אפשר למנוע מהם למלא לנו את החיים? איך מוצאים איזון בין החשוב לבוער?

הרצאה קלאסית (אך מצחיקה) על הדבר היחיד שיש לכולנו בדיוק במידה שווה – זמן.

 

5. משופט פלילי למאמן עסקי

סיפור מסע אישי מרתק עם תובנות אימוניות חשובות. מה קורה לאדם שקם בוקר אחד ומגלה שהקריירה שהוא בחר גורמת לו תחושה של חוסר סיפוק אישי ושל כאב? מה עם 15 השנים שהשקיע בקריירה זו? מה עם המעמד והמשכורת? בסיפור אישי מרתק מספר מייקל בן דוד על המסע משופט צבאי פלילי למאמן עסקי. ההרצאה בנוייה סביב כלי אימוני פרקטי.

 

6. ההחלטות החשובות בחיים

כולנו מקבלים הרבה החלטות כל הזמן. מהי החלטה חשובה? מה צריך לדעת כדי לקבל החלטה חשובה בחיים? האם באמת מה שאנחנו חושבים שהיא החלטה חשובה הנה, אכן, כזו? איך לקבל החלטות נכונות, ומהן ההחלטות החשובות באמת (רמז: זה לאו דווקא ההחלטות הגדולות).... 

 

סדנאות 

הסדנאות ניתנות להתאמה לשכבת הניהול או לפילוחים שונים של העובדים

 

לדבר עם האחר – סדנת טיפוסי תקשורת 

אנשים מתחלקים לארבעה טיפוסים שמסומלים באמצעות הציפורים: טווס, נשר, יונה וינשוף.

כל אחד מאיתנו הוא אחד מהטיפוסים האלו. לכל טיפוס מאפיינים ייחודיים לו ושפה ייחודית לו והוא מתקשה להבין את "שפת האם" של הטיפוסים האחרים. הבדלים אלו יוצאים מתחים, חוסר הבנה וקצרים בתקשורת בכל היבט בחיינו: בעבודה, בבית ובין חברים.

בסדנה נכיר בצורה חוייתית ואותנטית, מציאותית ומצחיקה עד דמעות את הטיפוסים השונים, נזהה את הטיפוס שלנו ונלמד כיצד לתקשר עם שלושת הטיפוסים האחרים בקלות ובאפקטיביות, תוך יצירת תוצאות טובות יותר עבורנו בכלל היבטי החיים.

משך הסדנה: 5 שעות.

 

זמן החיים 

זמן הוא "קו המשווה" של החיים. לוורן באפט, דונלד טראמפ וביל גייטס יש 24 שעות ביממה, וכך גם לכל אחד מאיתנו. החיים שלנו הם האופן שבו אנחנו מנצלים את סך השעות שמופקדות בידינו. באמצעות כלים פשוטים ואפקטיביים ביותר שיועברו בסדנה נוכל להחזיר לעצמנו את השליטה בחיינו. ייחודה של הסדנה היא באימון הפרקטי לעבודה עם כלים שמטרתם לאפשר לכל משתתף לזהות את "אזורי האפקטיביות" בחייו, לאתר את הדברים החשובים לו באמת ואשר ביצועם יאפשר שינוי בחייו, ולהתאמן על דפוסי פעולה מאפשרים. לראשונה, סדנה שלא "מדברת על" ניהול זמן אלא "עושה את" ניהול הזמן בפועל.

משך הסדנה: 5 שעות.

 

מזוית אחרת 

אלברט אינשטיין אמר: "החשיבה שיצרה את הבעיה אינה יכולה, לעולם, לייצר את הפתרון".

"זווית אחרת" הינה סדנא דינמית וחווייתית, שפותחה במיוחד, כדי לאפשר לנו לחיות את חיינו מתוך נקודות מבט שונות ולהוביל אותנו לתפניות מדהימות בחיינו. בסדנא נתאמן על טכניקות ייחודיות למציאת הזווית האחרת, כך שבכל נקודה בחיינו, נוכל לבחור את הזוית המתאימה לנו ביותר. בסיום הסדנא, נתוודע ליכולתינו האישית לייצר לנו מציאות, שהיא לא רק בגדר חלום.

משך הסדנה: 3 שעות.

 

אבטיפוס בעסקים 

סדנת אבטיפוס בעסקים עוסקת בששה אבות-טיפוס: היתום, הנווד, הלוחם, הזולתן, התמים והקוסם. כל אבטיפוס מייצג תפיסת עולם וסיפור חיים. לכל אבטיפוס יתרונות ואתגרים, שאיתם צריך המנהל להתמודד. הסדנה מלמדת כיצד לזהות כל אבטיפוס, להכיר את צרכיו ויכולותיו ולדעת כיצד להניע אותו ולתגמל אותו בדרך אפקטיבית. הסדנה כוללת אבחון אישי, הכרת אבות הטיפוס, מה מניע כל אחת מהן ומהן ומערכות היחסים ביניהם מתוך דגש על האביטפוס במקום העבודה ובתוך צוותים.

א.      תגמול והנעה – סדנה למנהלים ומנהלי משאבי אנוש אשר מתמקדת באבות-הטיפוס השונים בדגש על הנעתם במקום העבודה ועל הדרכים הייחודיות לתגמל כל אחד מהם בצורה המיטבית.

ב.      אבטיפוס בצוותים – בסדנה זו, אנו מתמקדים באבטיפוס הפועל בתוך צוות, כיצד לנהל צוות המורכב מאבות-טיפוס שונים וכיצד לנצל את הטוב שבכל אבטיפוס לטובת הצוות כולו.

משך הסדנה: 5 שעות.

 

מפתחות למשא-ומתן מנצח 

כולנו נושאים ונותנים כל יום, כל היום. רוב התקשורת שלנו עם לקוחות וספקים, חברים לעבודה ומנהלים, עם בני זוג וילדים היא תקשורת של משא ומתן.

כיוון שכך, ככל שניטיב לשאת ולתת, נוכל להשיג תוצאות טובות יותר לחיינו.

בסדנת "משא-ומתן מנצח" נלמד ונתרגל משא ומתן אפקטיבי, נצטייד בטיפים לטיפול באנשים קשים, ונאפשר לעצמנו לשפר את התוצאות שלנו בכל משא ומתן.

הסדנה בת 7 שעות (אפשרי בשני מפגשים).

 

מכירה מנצחת 

הצלחת העסק תלויה ביכולתו למכור את שירותיו או מוצריו.

בסדנת "מכירה מנצחת" נלמד ונתרגל את שלבי המכירה, איתור צרכי הלקוח, מיצוב איש המכירות בעיני הלקוח, בניית הפרזנטציה העסקית, מיומנות סגירת העסקה, איתור וטיפול בהתנגדויות וחששות. טיפול בלקוח לאחר המכירה. הגדלת מכירות ללקוחות קיימים (אמנות המכירה הנלווית).

הסדנה ניתנת ביחד עם סדנאות "לדבר עם האחר" ו-"מפתחות למשא ומתן מנצח" כחלק אינטגרלי מתהליך הכשרת אנשי מכירות.

הסדנה מודולרית ונבנית בהתאמה פרטנית עם הלקוח.

 

עו"ד מייקל בן-דוד – פרופיל:

מאמן בכיר (MCIL) מוסמך לשכת המאמנים בישראל, עורך דין בהשכלתו. יו"ר ועדת ההסמכות וחבר הועד המנהל בלשכת המאמנים וחבר בפדרצית המאמנים הבינלאומית. 

נשוי ואב לשני בנים. עתודאי לשעבר, במסגרת שרותו בצבא הקבע כיהן כשופט פלילי וייצג את ישראל באו"ם במספ ר משאים ומתנים. כמו כן, שימש כיועץ המשפטי של ועדה משותפת לישראל ולרשות הפלסטינית במסגרת הסכמי הביניים. כיום, מאמן, מנחה מוביל במסגרת תוכניות להכשרת מאמנים, מדריך מאמנים (סופרוויזור), ומנחה סדנאות במסגרת חברת 4Life Coaching, בה הוא משמש מנכ"ל ומאמן ראשי. כמו כן, מרצה למשפט בינלאומי בבית הספר למשפטים של המכללה למנהל. 

בעל נסיון של מעל 20 שנה בהנחייה, הופעה בפני קהלים (הגדול בהם לעת עתה היה 2400 איש בהיכל נוקיה) והוראה (במחשבים, משפטים ואימון).

 

משוב מההרצאה - פילים, פרעושים וקופים – על אנשים וחיות אחרות 

שהועברה ב- 13.4.11 לעובדי חברת ביטוח

היי טובה,

ההרצאה הייתה מעולה, מעניינת, מצחיקה, עניינית ומקסימה.

תודה רבה,

בלה 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input