הרצאות וסדנאות בתחומי הפיתוח האישי והארגוני

ליאור מיכלוביץ'

 

                  

שיפור החשיבה היצירתית

• היתרונות של החשיבה היצירתית, והשימוש שלה בפתרון בעיות בחיי היום יום.

• הקשר המשולש- יצירתיות, דמיון, הצלחה.

• מבנה המוח ושיפור השימוש בכל צד של המוח לחוד, וביחד.

• שלבי התהליך ההמצאתי בצורה שיטתית- המעבר מפנטזיה לגאונות.

• מחסומים ובלמים ליצירתיות וכיצד להתגבר עליהן

• המצאות ידועות בעולם וכיצד הגיעו אליהן

המפגש מועבר בצורה חוויתית התנסותית בשילוב תרגילים מפתחי מוח, אשר מעודדים את המשתתפים להשתמש בחשיבה היצירתית שלהם.

  

פסיכולוגיה חיובית

• מהי פסיכולוגיה חיובית ומדוע היא נחוצה לנו יותר מכל בתקופה הזו?

• הקשר המעגלי בין אמונות- מחשבות-רגשות-התנהגות ותוצאות.

• שימוש בפסיכולוגיה החיובית כדי לשפר את מערכות היחסים שלנו, הבריאות שלנו, הדימוי העצמי, המימוש העצמי ורמת השכר שלנו.

• כיצד לרתום את תת המודע שלנו שיעבוד עבורנו ויעזור לנו להוציא לפעל את מטרותינו

• דוגמאות ליישום בהתאם למטרות שנקבעו מראש על ידי הארגון המזמין (כגון: יישומים בחינוך, בקשר הורים ילדים, בעבודה, בהישגים, בדיאטה ועוד)

 

חכמת ההמונים

טכנולוגית ווב 2 מאפשרת להמוני אנשים לתקשר בו זמנית זה עם זה ולהגדיל בכך את האינטליגנציה המצרפית סביב כל דיון. דוגמאות כמו waze   וויקיפדיה ושיתוף מסמכים של גוגל מדגימות את מינוף כוחם של ההמונים.

בהרצאה נדבר על התופעה ועל התפשטותה בשנים האחרונות, ונלמד כיצד לשתף פעולה איתה ולקדם את עצמנו לצורות תקשורת שיתופיות תוך שימוש בטכנולוגיה עדכני.

 

סדנת גיבוש לעבודת צוות טובה

שימוש בכוח של קבוצה ביעילות הינו חזק מכוחם של יחידים כאמרה "טובים השנים מן האחד". במפגש נלמדים העקרונות למיסוד עבודת צוות יעילה, הכוחות המלכדים בעבודה משותפת, כיצד לשתף פעולה בהרמוניה, התהליך הסוציולוגי- פסיכולוגי בגיבוש הצוות, התגברות על קונפליקטים בצוות, הגדרת מטרות, איך לשמור על הייחוד והתרומה של האינדיבידואל בתוך הקולקטיב. המפגש רווי בתרגילים והתנסויות במרחב באולם ואתגרים המגבשים את הצוות.

פיתוח מיומנויות בניהול

תוכנית הכוללת מספר תחומי משנה המצטרפים יחד לחיזוק מיומנויות המנהל, תוך כדי סימולציות ואימון בקבוצה. התוכנית כוללת את הנושאים הבאים: מודלים בניהול, ניהול אישי וניהול אחרים למשימה, ניהול צוות עובדים, קבלת החלטות בתנאי אי ודאות, ניהול משא ומתן, הגשמת מטרות, חשיבה יצירתית המצאתית, יצירת עתיד רצוי ובנית תוכניות עם חזון, התמודדות עם אילוצים, ניהול זמן, הצגת נושא בפני קבוצה (פרזנטציה), גיוס מוטיבציה, החדרת שינויים בארגון, התמודדות עם התנגדויות, מנהיגות לעומת ניהול, תקשורת בין אישית ועקרונות במתן משוב.

 

סגנונות תקשורת

לכל אדם יש ערוץ תקשורת דומיננטי אשר באמצעותו הוא מתקשר עם הסביבה, מקבל החלטות, ופועל.
הכרות עם טיפוסי התקשורת והיכולת לאפיין במהירות את סגנון התקשורת של האדם מולי מעניקים יתרון משמעותי בכל הקשור למשא ומתן, יכולת השפעה, יכולת להגיע להבנה במהירות, לגשר ולסגור פערים.

בהרצאה נכיר את הסגנונות השונים, ונלמד איך לגשר על הבדלי תרבות, גיל, מין, ואפיון תקשורת על ידי הפעלת כלים המתאימים לכל טיפוס תקשורת באשר הוא.

תקשורת בין אישית, אסרטיביות, ושפת גוף

הרחבת השימוש במיומנויות התקשורת מתוך הכרות עם מודלים בתחום וזיהוי הסגנון האישי. אפקטיבית בתקשורת, התגברות על קצרים בתקשורת, אסרטיביות, הבדלים בין נשים וגברים, תקשורת הורים- ילדים, הקשבה, אומנות שאילת שאלות, תדמית אישית, קרוא וכתוב בשפת הגוף, צבעי לבוש, סמלי סטטוס, מרחב טריטוריאלי, חשיפת מסכות. שפת גוף אפקטיבית למשימה נבחרת כגון: הכנה לקראת ראיון עבודה

 

פיתוח כישורי מנהיגות והובלה

פיתוח ושכלול כישורי הנהגה והובלת צוותים, סגנונות מנהיגות וניהול, הנעת עובדים ושותפים, עירור מוטיבציה, ניהול קונפליקטים ומו"מ, קבלת החלטות, ניהול זמן לאור מטרות, מתן וקבלת משוב, פיתוח תכונות אישיות הנדרשות להנהגה לפי סיטואציות, הערכת עובדים, העצמת עובדים, דגשים בתקשורת בין אישית עבור מנהיגים.

חשיבה חיובית, דימוי עצמי ושימוש בתת המודע

 "אם תשנה את חשיבתך- אתה יכול לשנות את חייך". החשיבה המודעת והתת-מודעת שלנו מעצבים את חיינו הלכה למעשה. בסדנה ינתנו כלים לגיוס כוחו של תת המודע למשימות שנבחר, הגברת אופטימיות ושימוש בחשיבה החיובית, שיפור הדימוי העצמי, הפיכת קשיים לאתגרים, חשיבה אפקטיבית להצלחה, דמיון מודרך . ישומים אפשריים: יצירת שפע, שגשוג מקצועי, שיפור מצב בריאותי, דיאטה בכוח החשיבה, מציאת זוגיות מתאימה או שיפור הזוגיות הקיימת, שיפור כל מערכות היחסים, שיפור ציונים בלימודים ועוד.

התמודדות עם לחץ ושחיקה בעבודה

העבודה בעולם המודרני דורשת עמידה ביותר ויותר משימות בזמן נתון הולך ופוחת, הדבר יוצר לחץ פסיכולוגי בצד בעיות בריאותיות אשר גורמות לשחיקה, ולפיכך הפחתה במימוש הפוטנציאל. בסדנה ינתנו כלים להתמודדות מוצלחת עם התופעה ולהקטנה ומניעת הלחץ והשחיקה על ידי זיהוי סימני הלחץ, התמודדות עם שינויים לא צפויים, טכניקות להגברת הדימוי העצמי, טכניקות להרפיה ומדיטציה, טיפולי חירום וטיפולים מונעים.

התמודדות עם שינויים

היכולת להסתגל לשינויים בקצב מהיר נדרשת מצו השעה, עם השיניים המהירים שהעולם עובר בקצב מתגבר. הסדנה עוזרת להטמיע שינויים בלתי צפויים ש"נחתו" מלמעלה, להתמודד עם שינויים בחיים האישיים או בעולם העבודה, להתמודד עם התנגדויות לשינויים ולמזער את הקושי במעבר במבנה הארגוני, בתוכנית חדשה או במצב האישי. מעגל השינוי והתהליך של האדם בו, כיצד ליזום שינויים רצויים בתחומי הקריירה ו/או בתחומים האישיים והמשפחתיים ולעמוד בהם.

שיפור השירות

איכות השירות שמקבל הלקוח היא הקובעת במידה רבה את שביעות הרצון שלו מהמוצר אותו הוא צורך. בסדנה ילמדו העקרונות של השירות היעיל, מושגים אודות שרשרת השירות, מהן ציפיותיו האמיתיות של הלקוח בעת שהוא מקבל שירות ואת ההשלכות החוזרות של השירות הטוב על העובדים עצמם.

ניהול זמן

בסדנה נלמד כיצד לנהל נכון את הזמן כך שניתן יהיה להפיק יותר תועלת מזמן העבודה ומזמן הפנאי, כיצד לשלוט בזמן ודרך זה לשלוט בהגשמת היעדים שקבענו, כיצד למצוא זמן פנוי, עד כמה יכולה שעה להיות גמישה, איך להזהר מגנבי הזמן ושיטות לניהול זמן אפקטיבי.

ניהול משא ומתן

כל אינטראקציה בין שני צדדים עשויה להסתייע במיומנויות ניהול המשא ומתן. ניהול מו"מ מתבסס על לימוד ורכישת טכניקות מסודרות המובילות לתוצאות מבוקשות. בסדנא יודגשו מו"מ בישיבות הנהלה, בין עובדים עצמם, בין דרגים שונים במקום העבודה, ובין הלקוחות לחברה.

שיפור הזיכרון

שיפור זכרון לקראת מבחנים, זכרון חומרים להרצאות ומצגות, זכרון שמות של אנשים ופרצופים, זכרון מספרים, זכרון ארוך טווח וקצר טווח, גיל וזכרון, טיפים לזכור דברים יום-יומיים.

 

על המרצה: ליאור מיכלוביץ

מרצה מרתק ומבוקש באוניברסיטאות, מכללות וארגונים גדולים בארץ בתחומי הפיתוח האישי והארגוני.

בעלים ומנהל של "מרכז שילובים" – מכון לפיתוח ארגוני, הממוקד בשיפור ההון האנושי בארגונים.

יועץ ארגוני מוסמך בעל תואר שני (M.A) מאוניברסיטת חיפה.

מערב ידע חדשני עם היקשים התנהגותיים ואנושיים וגורם לשינוי משמעותי בקרב המשתתפים.

אודות מרכז שילובים

המרכז עוסק בייעוץ לפיתוח ארגוני, הרצאות, והנחיית קבוצות בתחום פיתוח ההון האנושי בארגונים באמצעות שיפור המיומנויות ההתנהגותיות של המנהלים והעובדים בכל הרמות.

המרכז מעסיק כ- 15 יועצים ומנחים, רובם כפרילנסרים בפריסה ארצית.

מחויבים לאיכות

אנו מקפידים על איכות עבודה בסטנדרטים גבוהים ביותר, החל משלב פיתוח החומר, דרך אופן ההנחיה ועד למבחני בקרה פנימיים וחיצוניים שאנו עורכים באופן קבוע, על מנת לשמור על רמה גבוהה ביותר של שביעות רצון המשתתפים. אנו מחוייבים לקוד האתי של איפ"א (ארגון הגג של היועצים לפיתוח ארגוני בישראל).

20 במרץ 2012

 לכבוד

טובה אביטל

הרצאה של ליאור מיכאלוביץ בשראל

טובה שלום,

ברצוני להודות לך על השירות האדיב והמקצועי אותו קיבלתי מחברתך וממך באופן אישי.

הוכחת לי את מקצועיותך ומקצועיות המרצים שלך, ובדרכך הנעימה והמיוחדת, את יודעת לנווט יחד איתי לצרכים הספציפיים של כל הרצאה.

 אתמול, הייתה לנו הרצאה מדהימה עם ליאור מיכאלוביץ בנושא חשיבה חיובית, דימוי עצמי ותת מודע.

ליאור נתן הרגשה שהוא ממש יודע על מה הוא מדבר, תיבל את הרצאתו במחקרים וסימוכין ובסיפורים מפולפלים ומעניינים גם יחד.

לראיה, אף לא אחד מהמשתתפים קם באמצע ההרצאה, (גם לא להתפנות), למרות שהרצאתו החלה באיחור עקב התארכותה של ההרצאה הקודמת, מה שמעיד על כך שהוא מאוד עניין את המשתתפים.

הקהל היה מרותק ואף ביקש שאזמין אותו להרצאת המשך.

ליאור ידע לתת במה ולהקשיב להערותיהם ושאלותיהם של המשתתפים, אך יחד עם זאת, ידע לחזור לתוכן ההרצאה.

 תודה לשניכם,

 לילי דיאמנט

ע' מנכ"ל לפרויקטים ויח"צ

שראל שירותים ואספקה לרפואה בע"מ

העתק: ליאור מיכאלוביץ

   

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input