סגנונות תקשורת, תקשורת בלתי מילולית ושפת גוף

רינת גרשפלד

 

סגנונות תקשורת - לדעת לדבר עם כל אחד, בשפה שלו! 

מדוע ישנם אנשים איתם אנו "משדרים על אותו הגל", ומאידך אנשים אחרים איתם אנו נתקלים ב"קצרי תקשורת", חוסר הבנה ואי יכולת לתקשר? מדוע אותה הפנייה לאנשים מסוימים עובדת, ואנשים אחרים מתייחסים אליה באדישות?

חוסר הבנה זה נובע מכך שישנם 4 סוגי אנשים בעלי סגנונות תקשורת שונים:
1. אנשים המכוונים חזון - המקדמים;
2. אנשים המכוונים רציונאל - הניתוחיים;
3. אנשים המכוונים משימה - המשימתיים;
4. אנשים המכוונים אנשים - התומכים.

בסדנה נבין כי לכל אדם קיים סגנון תקשורת מועדף משלו וסוג חשיבה דרכו הוא רואה את העולם. בשל כך נוצרים לעיתים פערים בראיית העולם, פערים בתקשורת שקשה לגשר עליהם. הפתרון מצוי ביכולת שלנו להבין את הצד השני, להבין את הדרך בה הם רואים את העולם, בה הם מתקשרים, ואז להצליח להעביר את המסר באופן שמתאים להם, כדי שמקבל/ת המסר יוכלו לא רק להבין אותו, אלא גם להתחבר אליו. ברגע זה מתקיים השכנוע, ברגע זה מתקיימת התקשורת.

בסדנה נלמד על:
מודל סגנונות התקשורת - ההבנה מהו סוג החשיבה המוביל אצלנו, ואיזה סוג חשיבה מוביל אצל‬ הקהל/הדובר, אליו אני פונה.‬‬‬
טכניקות שכנוע והתאמת התוכן לגישור הפער בין סוג החשיבה שלי ולסוג החשיבה של הקהל - בדיון עסקי, בהרצאה מול קהל זר או קהל מוכר ועוד.

תקשורת בלתי מילולית ורכישת שפת גוף אמינה

אורך הרצאה חווייתית: שעתיים | אורך סדנה מעשית: 3 שעות |

תקשורת בלתי מילולית מהווה כ-93% מהמסר המועבר בתקשורת בין בני אדם, אי לכך שליטה בסימנים ובמסרים ששפת הגוף משדרת, משמע שליטה במסר. שליטה במסר ושימוש מודע ומושכל בשפת הגוף הינה מיומנות נרכשת, המקלה על השכנוע, העברת המסר ובעיקר בחיזוק האמינות של הדובר.

בסדנה נכיר את יסודות התקשורת הבלתי מילולית, את האופן שבו היא משפיעה עלינו ועל הקהל המקשיב לנו, ונגלה את הדרכים לנתח את המסרים הבלתי מילוליים של האחרים. נבין כיצד להגביר את ריכוז הקהל, באיזה אופן יש לשדר סמכותיות ונלמד כיצד לקלוט את מידת ההקשבה וההסכמה של הקהל בזמן אמת.

בסדנה נערוך היכרות עם התקשורת הבלתי מילולית:
ראפור - יצירת חיבור מיידי, כימיה, בין הדוברים
קשר עין - איך לשמור את קשר אישי בשיחה בינ-אישית, פאנל מצומצם או מול קהל של עשרות אנשים.
הבעות פנים - על שיקוף הבעות הפנים והכוח של החיוך.
שימוש בקול - כיצד להימנע מדיבור מונוטוני.
תנועות ידיים - שימוש בתנועות ידיים מחזקות ומשלימות את המסר.
יציבה והליכה - מהי יציבה בטוחה וכיצד ניתן להשתמש בכל חלקי הבמה בכדי לחזק את המסר.

תרגול מעשי: המשתתפים יוזמנו להדגים חלק מהטכניקות שתלמדנה דרך נאומים קצרים, סימולציה של דיון, מו"מ, ראיון עבודה ועוד.
משוב מצולם: חלק מהנאומים בסדנה יצולנו וינותחו מול הקהל.
הסדנה מועברת בעזרת מצגת FLASH ומכילה שפע של סרטונים ודוגמאות.

 

סדנת שכנוע בפורמט הדיבייט

אורך המפגש: 3 שעות 

מעוניינים לרכוש כלי שכנוע? להצליח להעביר מסר? לגבש עמדה? ולהיות מסוגלים לעשות את כל זה בלחץ של זמן ומול קהל?

אם אתם רוצים לחזק את היכולות השכנוע והפרזנטציה שלכם – גם מבחינת התוכן, וגם מבחינת אופן העברת התוכן - שיטת הלימוד של הדיבייט מעניקה כלים מעשים לרכישת מיומנויות השכנוע, העברת מסרים ועמידה מול קהל. בעזרת השיטה כל אדם יכול להתנסות מעשית בחוויות הנאום ולפתח כישורי שכנוע והעברת מסר דרך לימוד חשיבה עצמאית, חוקרת ויצירתית.

שיפור ממשי ביכולות הלומדים נעשה ע"י תרגול מעשי של המיומנויות והשיטות הנלמדות, ומלווה במשוב הניתן לכל נואם ונואמת בצורה אישית בכדי שיוכלו למקסם את יכולותיהם. כך יכולים דוברים מתחילים ומנוסים כאחד, ליישם את הכלים הנלמדים, ולהשתפר.

מהו דיבייט
דיבייט, כפי שהוא נהוג בארץ ובעולם, הוא משחק המדמה דיון פוליטי, בו ניתנת הצעת חוק שעליה דנים המשתתפים. קבוצה מייצגת את צד הממשלה, ותפקידה להביא נימוקים אשר יתמכו בהצעה. מנגד, נמצאת קבוצת האופוזיציה, אשר תפקידה הינו להפריך את טיעוני הממשלה, ולהביא טיעונים אשר יתנגדו להצעה המובאת. כך נוצר דיון אפקטיבי בין שני הצדדים, בו נבחנות יכולות השכנוע והנאום של הדוברים.

הסדנה מועברים בעזרת מצגת FLASH ומכילים שפע של סרטונים ודוגמאות.
למשתתפי הסדנה מחולקת חוברת הסברים ותרגולים.

 

סדנת שכנוע אפקטיבי

אורך המפגש: 8 שעות 

סדנת השכנוע האפקטיבי מקנה למשתתפיה כלים וטכניקות לתקשורת בינאישית טובה יותר בחיי היומיום ובעבודה. היכולת להסתכל על העולם מזווית הראייה של קהל היעד שלנו, לתכנן את המסרים שלנו מראש, ולהציגם כראוי, הינה קריטית ליכולתנו להעביר מסר יעיל.

כל שיעורי הסדנה מועברים בעזרת מצגות FLASH ומכילות שפע של סרטונים ודוגמאות.
למשתתפי הסדנה תחולק חוברת הסברים ותרגולים.

הסדנה מועברת בהצלחה רבה בקורסי פיקוד ומטה של צה"ל (פו"מ רבי סרנים ופו"מ תתי-אלופים), במוסדות ציבוריים ובארגונים פרטיים.

 

רינת גרשפלד

מומחית לשכנוע, מאמנת לפרזנטציה ולמכירות, מרצה לרטוריקה ומדריכת שיטת הדיבייט. מאמנת לפרזנטציה אפקטיבית - אנשי עסקים, סטארטפיסטים, בעלי תפקידים במגזר השלישי, הרצתה 3 שנים בקורס פיקוד ומטה של צה"ל לסגני ולתתי אלופים. אלופת ישראל בדיבייט, יו"ר ליגת הדיבייט הישראלית (שמשה בתפקיד 6 שנים), שופטת ראשית בתחרויות דיבייט בארץ ובחו"ל.

בעלת תואר ראשון בהצטיינות יתרה בתקשורת ומדע המדינה מאוניברסיטת חיפה, בעלת תואר שני בתקשורת פוליטית באוניברסיטת תל-אביב. החלה להדריך בשנת 2004 בקבוצות דיבייט בבתי ספר, תלמידיה זכו להצלחה גדולה והגיעו לגמר אליפות ישראל בדיבייט לתיכונים. בשנת 2007 החלה מדריכת דיבייט באקדמיה, בין הדרכותיה: המסלול האקדמי המכללה למנהל, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, המרכז האקדמי שערי משפט והמכללה האקדמית נתניה.

בין הדרכותינו - הכנת אנשי ונשות עסקים למכירה, סדנאות עמידה מול קהל, הכנות אנשי סטארטאפ למצגות למשקיעים, הכנה לקראת סדנה או הרצאה ועוד, ההרצאה ככלי שיווק ועוד.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input