תמונת מצב

גיל כהן-מגן

 

בחצרות החסידים

פרויקט צילומי חרדים בארץ (תיעוד הקהילות החרדיות בארץ בשני העשורים האחרונים) – חשיפת רגעים מרגשים ומפתיעים מחיי החרדים בישראל בעיקר הקהילה החרדית האנטי ציונית ומה שנמצא מאחורי הדלתות הנעולות של עולם זה: בתי מדרש, בתי כנסת, טקסים שונים ומשונים, עליות לרגל לקברי צדיקים, חתונות, בריתות, לוויות, הפגנות, חגים וכמובן חיי שגרה של חולין.

הצצה נדירה לקהילות סגורות ותיעוד אמונתם הבלתי מתפשרת.

צילום תחת אש

ההרצאה עוסקת בעשייה היומיומית של גיל כצלם ישראלי בסוכנויות בינלאומית, שנדרש לתעד את הסכסוך הישראלי-פלסטיני בתוך מערכת זרה, כאשר במקביל אליו עבדו צלמים פלסטינים מעבר לקו הירוק ותיעדו את ההתרחשויות בצד הפלסטיני.

בהרצאה, גיל מדבר על אופי העבודה בסוכנות זרה, על מערכת השיקולים ואופן קבלת ההחלטות. ההרצאה חושפת את הקהל לחומרים חדשותיים, ומעלה שאלות על סיקור ואתיקה עיתונאית.

הומור בצילום

צילומים של רגעים ואירועים מחיי היומיום עם נקודת מבט קצת אחרת, משעשעת והומוריסטית. במסגרת עבודתו כצלם עיתונות דוקומנטרי, מחפש גיל את הזוויות הלא שגרתיות בכל אייטם חדשותי, ומציג ראייה מקורית ולעתים אירונית של המציאות הישראלית.

ההרצאה מאפשרת הצצה נדירה לרגעים מחויכים שהמציאות מזמנת לנו ועוסקת בשימוש בהומור כציר מרכזי בצילום. מצגת התמונות כוללת צילומים של מצעדים, שיאני גינס, חיות, פוליטיקאים ועוד.

מסע מצולם אל עולם החיות

ההרצאה מספרת את סיפורן המופלא של מגוון חיות שנצפו בעדשת המצלמה של גיל ומאפשרת הצצה לתוך עולמן הקסום והמרתק שלהן.

מצגת התמונות כוללת שחרור יעלים לטבע, טיפול בצבי ים, קרנפים, ג'ירפות, טיגריסים ועוד.

ירושלים שלי

ההרצאה פורשת חומרים מרתקים על ירושלים כעיר המאוכלסת בחרדים, חילונים, ערבים ויהודים.

סמלי ירושלים כמו הכותל, חומות העיר העתיקה, יד ושם, שוק מחנה יהודה הססגוני, אירועים חשובים שהתקיימו בה, הפגנות ומראות מיום חגה של העיר.

כל הארץ דגלים

דגל ישראל כמייצג המדינה, נראה באופן תדיר באירועים ומקומות שונים בישראל.

ההרצאה עוסקת במוטיב הדגל, בשימוש שלו ובמשמעויות שלו עם הצצה לצילומים מהפגנות, מלחמות, פסטיבלים, טקסים צבאיים ואזרחיים, חגים, עולים חדשים ועוד.

 

גיל כהן-מגן

צלם עיתונות בסוכנויות בינלאומיות, מציע הרצאות שנושאן המשותף הוא צילום תיעודי בישראל בעשור האחרון. סקרנותו האישית של גיל לראות ולהבין מקומות, אנשים והתרחשויות מביאה אותו לחקור אותם באמצעות צילומיו. גיל ומצלמתו הופכים לעתים לצופים המתעדים רגעים רוחניים אינטימיים, ולעתים הם מהווים חלק מהנוף הגועש של ההתרחשויות.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input