המופע "ילד בלונדיני ימינה" - מופע תיאטרון מוזיקלי

טלי רהב

 

מופע מוזיקלי – ספרותי בניחוח קברט, בעקבות הספר: ילד בלונדיני – ימינה.

עולמה הפנימי של אישה, בת לניצולי שואה ועולמם המורכב והמושתק של ילדי הדור השני, מונגשים בעיבוד תיאטרלי מהנה, בערב שכולו, סיפור, שירה והומור.

 

על המופע

המופע ילד בלונדיני – ימינה, הוא מופע חשוף ומאוד אישי של המשוררת טלי רהב. המספר על העולם המושתק, זה שמאחורי "המסכה הישראלית", של ילדה-אישה - דור שני לשואה של הוריה.
המופע ילד בלונדיני – ימינה, מאתגר את הזיכרון הקולקטיבי ומצליח לגעת בקהל ולהעבירו חוויה מרגשת ומעצימה. חגיגה משותפת של ניצחון הרוח ושמחת החיים!
המופע ילד בלונדיני – ימינה פורץ את גבולות טקסי השואה וסמליו. 

מתוך המופע ~ ילד בלונדיני – ימינה

"לפני 8 שנים, ברגע כבד של עצבות...אני קולטת עד כמה רובץ עלי צל השואה וכמה אני שבויה בתפקידי כילדה "דור שני". אני מחליטה לצאת למסע הרפתקאות בקצה העולם, במרחבי הקוטב הצפוני, לבדוק האם יש טלי אחרת... ושם, בקור המטורף, בנופי הפרא, מול דובי הקוטב, אני מגלה עולם שלם שהודחק, שאי אפשר היה לראות מתוך ערפל השואה. גיליתי אישה הרפתקנית, חברמנית, מצחיקה, שיודעת להיות מאושרת. אני מחליטה לצאת מהשתיקה ולהפוך את סיפור חיי ליצירה"

קצת עלינו

טלי רהב – משוררת, פרפורמרית ויוצרת רב תחומית

חברת קיבוץ יפתח, יוצרת רב תחומית ואשת חינוך. בת להורים ניצוליי שואה מהונגריה. בעבודתה, מעשה החינוך, מעשה האומנות ואהבת הטבע שלובים זה בזה. חובבת מסעות בעולם. בשנים האחרונות, מקדישה עצמה למלאכת הכתיבה: שירה, פרוזה ומחזאות.
במרץ 2018 יצא ספר שיריה הראשון "ילד בלונדיני – ימינה" , בו היא מישירה מבט נוקב והומוריסטי כאחד אל ילדותה ובגרותה בצל זיכרון השואה.
בעקבות הספר נולד המופע 'ילד בלונדיני ימינה', בו היא מספרת זיכרונות, מקריאה ושרה משיריה, בליווי היוצרת והמלחינה – איה סלע והמוזיקאי - גיל מלמוד.

 

איה סלע – יוצרת בתחום המוזיקה , מלחינה, שרה ומנגנת, בת קיבוץ יפתח

נולדה בקיבוץ יפתח, ומגיל צעיר מאד הופיעה באירועי תרבות בקהילה. שרה במקהלת הגליל העליון והשתתפה במופעים וקונצרטים רבים. למדה מוזיקה והלחנה באוניברסיטת קליפורניה-לוס אנג'לס (UCLA), ארה"ב, שם שרה במקהלת האוניברסיטה. בעשרים השנים האחרונות, עוסקת בהוראת נגינה ויסודות המוזיקה, במקביל לעבודתה בתחום הטיפולי.

 

גיל מלמוד – מוזיקאי פעיל, בן כפר גלעדי

מופיע ברחבי הארץ, בהרכבים מוזיקלים שונים, בליווי זמרים, ערבי שירה ועוד. 

 

 

הקהל מספר

הערב היה כל כך תרבותי ומאוד אוטנטי, כזה שכל אחד יכול להתחבר אליו . לפני המופע, חשבתי לעצמי איך בעלי יתחבר למופע? מה הוא ירגיש? כי הרי אני "שבוייה", מכירה את טלי וחלק מהשירים וכבר התרגשתי מראש. תוך כדי המופע, ראיתי שהוא לגמרי בסיפור. הוא התחבר ומאוד התרגש, ולכן לדעתי המופע מתאים לכל אחד!!!

איריס סרף פיאנקו - ״יהיה בסדר בצפון״

***
שמעתי ועקבתי אחר הספר והמופעים של טלי ו"הילד הבלונדיני" שלה.
כשהייתה לי ההזדמנות מיד קפצתי עליה והזמנתי את טלי להופיע בפני 50 תלמידים מאחד הקורסים שלנו בקתדרה בעמותת ותיקי הגליל.
המשתפים יצאו נפעמים ונרגשים עד מאוד : "חייבים להביא אותה לכל הקיבוצים", "היה כל כך מרגש" , "ואוו, כמה חשוב" - אלו רק חלק מהתגובות.
חבל שלא צילמתי את פניהם כשיצאו מהמופע.
ענת איבגי - מנהלת מרחב לימודים סמי אקדמי - בעמותת ותיקי הגליל 
***
"אין...פשוט אין מילים שמתאימות לתאר את החוויה המעצימה שאתן מגישות ומנגישות. כל כך הרבה כישרון, רגש והכל ישיר ובגובה העיניים. קשה לומר...אבל היה פשוט נהדר! (קשה בגלל הנושא והזיכרונות של כולנו) אבוא שוב!"
לאה זיו - ראש פינה 
***
״במפגש עם ותיקי הגליל שורדי השואה, סיפרה טלי באומץ וכנות על סיפור חייה , קראה ושרה משיריה עם המלחינה איה סלע. מפגש שלא הותיר עין אחת יבשה. חוויה יחודית, אופטימית ובעלת משמעות וערך חזקים ביותר! בהשראת המפגש עם טלי ושיריה, עלו מחשבות ותכניות עם בני הדור השני והשלישי להמשך העברת הלפיד״
מירי סיני - מנהלת תחום שורדי השואה בעמותת ותיקי הגליל
 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input