הרצאות לבני נוער-זכויות אדם, ילדים בסין, נתינה ועוד..

ד"ר ישראלה יבלונקה

 

בכל ההרצאות משולבים סרטים/סרטונים המאפשרים המחשה והדגשה של הנושא המדובר. תמונה שווה אלף מילים ועל אחת כמה וכמה סרט...

"האחר הוא אני"

קבלת האחר, השונה. התחשבות בזולת.

השיעור מלווה בסרטונים קצרים וחושף את הצעירים לעקרונות של אמת, חמלה, סובלנות.

זכויות אדם

השיעור מתחיל בהקדמה קצרה ואזכור של סוגי משטרים (מתקופת התנ"ך, השופטים, מלוכה, ואז עוברים לצורות משטרים מודרניים שגם כאן יש לעתים מלך/מלכה, משטר נשיאותי, דיקטטורה, קומוניזם), ושם דגש על הפרה של זכויות אדם בסין הקומוניסטית.

בשיעור יובאו קטעי סרטים הדנים במחנות עבודה בסין, בהפרה חמורה של זכויות אדם ובנושא של סחר באיברים.

למרות הנושא הקשה, אין בסרטים מראות קשים לצפייה

נתינה

בשיעור זה משולבים סיפורים וסרטונים בנושא של נתינה, ויתור, הבלגה וכד'.

שתיקה ואכפתיות

המשתתפים ייחשפו לנושא מרתק שנוגע לכל אחד מאיתנו – השתיקה.

והעולם שתק, והעולם עדיין שותק אל מול עוולות ואפילו אל מול רצח עם. שתיקה שווה אדישות. בשיעור יש התייחסות לאדישות העולם בזמן השואה והשמדת העם היהודי באירופה, עבור להקראת עדויות של ניצולים בני עמים רבים שהיו עדים לרצח עם במאה העשרים, וכלה ברצח עם המתבצע כיום בסין נגד אנשים סינים המאמינים בשיטה רוחנית עתיקה בשם פאלון גונג.

ההרצאה מעלה לדיון את נושא האכפתיות מול האדישות. שתיקה אל מול רוע. אלי ויזל, חתן פרס נובל וניצול שואה, כשהוא מדבר על שתיקת העולם אל מול זוועות השואה, אומר כי ההיפך מאהבה זה לא שנאה אלא אדישות. שאלות כאלה ואחרות עולות במהלך הדיון ומביאות את האנשים לחשוב על סוגיות מוסריות, חברתיות ומצפוניות.

ילדים בסין

השיעור משלב תמונות וסרטונים וסיפורים על ילדים בסין, עם דגש על ילדים עזובים בסין שהוריהם נאסרו ומוחזקים בבתי סוהר או במחנות כפייה

 

ד"ר ישראלה יבלונקה

ד"ר לפילוסופיה (המחלקה ללימודי מידע) מאוניברסיטת בר אילן. בעברי מנהלת ספריה ציבורית. אחר כך כתבת ותסריטאית ברשת הטלוויזיה הבינלאומית NTD. היום מרצה בליווי סרטים תיעודיים שהופקו על ידי - NTD אירוע אינטלקטואלי מעורר מחשבה ושיח עם הקהל.

ההרצאות מיועדות לכל קהל ולכל ארגון, המעוניין לתת לאנשיו טעימה בנושאים ערכיים ומוסריים כמו אמונה, רדיפה על רקע אמונה, זכויות אדם, קבלת האחר והשונה, סובלנות, משטרים טוטליטריים, מהפכה תרבותית, קומוניזם, שתיקת ההמונים מול עוולות ועוד.

ההרצאות מאפשרות גם להבין את התהליכים שעוברת החברה הסינית. תהליכים היכולים בסופו של דבר להביא לשינוי יסודי של סין, ועשויים להשפיע על חיי כל אחד מאיתנו.

ניסיון של עשרות הרצאות מוצלחות שקיימתי מאולמות גדולים כמו סינמטקים ועד חוגי בית. בכל המקרים הקהל מתעניין וממליץ.

הרצאות מותאמות למבוגרים או נוער מחטיבת ביניים ומעלה.

סין מסקרנת את כולנו. ארץ גדולה, מעצמה כלכלית ולמעלה ממיליארד תושבים. בהרצאות ובמיוחד באמצעות הסרטים, ניתן להציץ לתוך סין ולהבין מה באמת קורה בתוככי ארץ שלמרות הקידמה הכלכלית היא עדיין דיקטטורה. כל כלי התקשורת הם בשליטת המדינה, האינטרנט מצונזר, זכויות אדם מופרות, ומה שחמור אף יותר זאת הרדיפה של המשטר נגד מיליוני אנשים חפים מפשע שאף נרצחים בעבור איבריהם.

להרצאות דרוש מקרן, מסך ומערכת הגברה.

משך ההרצאות למבוגרים כשעה וחצי.

לבני נוער יש שיעורים המתוחמים ל- 45 דקות.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input