המחנכת - אריה אביגור

 

 

המחנכת
קורותיה ומאבקיה של מורה
רומן
אריה אביגור
בהוצאת אות ועוד

לימור נולדה למשפחה מן המעמד הסוציו- אקונומי נמוך. בשל דלותם של הוריה ועקב המריבות הבלתי פוסקות ביניהם, ולאחר גירושיהם, נאלצו גורמי הרווחה להפקיע מידיהם את הזכות לגדל את בתם. היא הועברה למסגרת לימודית בקיבוץ, ושם גדלה והצטיינה בלימודיה. אז קבעה לה מטרה - להיות מורה בישראל חרף ההמלצות השליליות שקיבלה בנושא זה מחברים. היא קבעה לה מטרה בהחלטתה - תיקון העוולות בחברה הישראלית.
בגין הסקס - אפיל שלה נמשכו אליה גברים ונערים. רק ביואלי, יליד הקיבוץ, היא התאהבה. לזוג הצעירים היה בילוי משותף מדי לילה במתחם בריכות הדגים. אלא שלא הכול זרם על מי מנוחות. היו לה בעיות ומשברים, גם כאשר עזבה את הקיבוץ עם גבר גרוש, ועברו לעיר הגדולה. בכוח הרצון וההתמדה שלה הצליחה לסיים את לימודיה באוניברסיטה, והוכשרה להוראה בחטיבת הביניים במקצועות הומניסטיים ובעיקר בלשון וספרות.
מלבד כישלונה בניהול חיים זוגיים תקינים, אולי בשל התמסרותה למלאכת ההוראה, העיסוק המקודש שלה, היו לה בעיות מבית ומחוץ: עם בני זוגה, עם הוריה, עם המורות חברותיה לעבודה, עם תלמידיה ולפעמים על בסיס מוצאה. השקפתה החינוכית, יו זמותיה לקידום תלמידיה ואופן ראייתה את המקצוע לא כקרדום לחפור בו, לא היו תמיד לזכותה. גם במסגרת המשפחתית עם אליק שילדה לו את עוזי, בנם המשותף, לא שפר חלקה.
ברומן נדונו סוגיות ערכיות אחדות: יחסי הורים ילדים, החינוך מחוץ למסגרת המשפחתית וכדאיות הוצאת ילדים מידיהם של הוריהם, נצחיות האהבה, יחסים חד מיניים, ערכי היהדות ואהבת ארץ- ישראל וכן פערים ביו חלקי החברה.
לגיבורת הסיפור היתה דרך מאוד קשה ומלאת חתחתים, עד שהתבססה בעבודה, ורק באמצע שנות השלושים לחייה החלה לעלות על מישור העשוי לסלול לה דרך מבטיחה הן בתחום הרומנטי והן במקצוע החביב עליה, ונדמה היה לה שלפניה נפתח עידן חדש. אך על פי ניסיונה גם הוא בעיניה נתון בסימן שאלה חרף סיכוייו המעודדים.

הרומן הוא בהיקף של 23 פרקים ומשתרע על פני 242 עמודים
להזמנת הספר
08-6442821
8723622- 050

 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input