הרצאות העשרה על אישים בהיסטוריה, בתנך ובספרות

 אדי אלון

 

מסע מרתק אל מחוזות התרבות העברית

הרצאות חוויה בליווי זמר עברי

סיפורים על אנשים, מקומות ואירועים בארץ ישראל 

הרצאות העשרה על אישים בהיסטוריה, בתנך ובספרות

 

"אהבות סוערות בכוס קפה"

שלג לבנון, אררט, כסית....בתי הקפה של שנות ה- 30 היו ה"פייסבוק" של תל אביב. מי שלא היה שם לא נחשב....בבתי הקפה הספרותיים של העיר העברית הראשונה נכתבו השירים הכי יפים, נרקמו האהבות הכי גדולות שלא לדבר על הבגידות.... שם נבטו ניצני התרבות העברית.......

בארץ אהבתי

צרור סיפורי אהבה סוערים ומטלטלים מארץ ישראל על דמויות שלא היינו מאמינים.... דמויות שנשארו בתודעה רק כשם של רחוב..... גברים שידעו לאהוב ולא רק אישה אחת..... אהבה בירושלים על רקע פריחתה של השפה העברית, אהבה בין דגניה לכנרת, אהבה מסביב למדורה...... בליווי מצגת מקצועית וזמר עברי.

מהמטבח למטווח – נשים בזמר העברי

מי הן שושנה, אלה, איה, סימונה ורינה.... מי היו אותן נשים שחרזו להן חרוזים והנציחו את שמן בשירים...? אירוע זמר שכולו נשים. הצצה אל תוך עולמן של הנשים שלקחו חלק גדול בחזון הציוני. מבט על אירועים בארץ ישראל מעלייה ראשונה ועד השנים הראשונות להקמת המדינה דרך שירי נשים. בליווי מצגת מקצועית וזמר עברי.

עט האוהבים

הצצה סוערת ומרתקת במכתבי אהבה יפים ומרגשים של נשים וגברים מפורסמים בארץ ישראל.

מכתבי אהבה מלאי געגועים לרעיה שמחכה, מכתבי אהבה סוערים לאהובה יחידה וגם לשתי אהובות יחידות....

מכתבי אהבה לוהטים של אהבה אסורה,

מכתבי אהבה ששופכים אור על פרשיות סוערות, אירועים ודמויות, כאן בארץ ישראל.

ההרצאה מלווה בזמר עברי ומצגת נפלאה.

"הורה אגדתי"

ברוך אגדתי, הבוהמיין הראשון ומפיק האירועים הגדול של תל אביב. איש צבעוני ומרתק. מאבות התרבות הארץ-ישראלית. דרכו נכיר את תל אביב הקטנה, החגים שנחוגו בנוסח עברי חדש, ראשית התיאטרון והקולנוע העברי, הצבר העברי החדש.

כי סערת עלי 

מסע מופלא ומרגש בעולמו הדואלי, המרתק של נתן אלתרמן, דרך הנשים שליוו אותו בחייו והשפיעו עליו, דרך שיריו שנשארו נכסי צאן ברזל של התרבות העברית, נכיר את חייו שהיו עולם של ניגודים מלאים אהבה, לנשים שאיתו, לעירו שאהב.

"את חכי לי ואחזור"

חייו הסוערים של המשורר אברהם שלונסקי. ילדותו ברוסיה, העלייה לארץ, חלוץ בגדוד העבודה, ביסוס מעמדו כמשורר פורץ דרך בתל אביב, האהבות הסוערות, חבורת "יחדיו" ויצירתו.

פגישה, חצי פגישה

פגישה מרגשת עם המשוררת רחל מילדותה בפולטובה ועד נופי הכנרת הקסומים. שירי רחל כמסע ביוגרפי מלא געגועים, אהבות, אכזבות, אושר ודווי. חייה במושבה רחובות, המעבר לכנרת, לימודי האגרונומיה והחזרה לארץ. נכיר את רחל האחרת, הנערה תוססת החיים שידעה לאהוב וידעה גם מכאוב. 

אהבה, תשוקה ורצח

חיים ארלוזורוב – זה לא רק שם של רחוב. זהו סיפור מתח בלשי אמיתי ויש בו הכל: אישיות כריזמטית, חיים מרתקים, אהבות סוערות, נשים חזקות וסוף מר. אז מי רצח את ארלוזורוב.....? איך השפיע הרצח על גורל העם היהודי? ואילו לא היה נרצח...... הרצאת חוויה מומלצת ביותר !!!!!!!!!!!!!!!

 

המין החזק בתנ"ך

תמר אשת ער, אסתר המלכה, , איזבל, דלילה.... נשים חזקות, חושניות, נחושות ומפתות.... נשים בתנ"ך לא היו טרודות רק בבעיות של נישואין ולידה אלא חוו גם חיים מרתקים, מלאי אירועים דרמתיים, טלטלות, אהבות ואכזבות... חלקן היו פורצות דרך שהקדימו את זמנן, אסרטיביות ונחושות שהצליחו כנגד כל הסיכויים. הנשים מהתנ"ך גם באומנות. ההרצאה מלווה בזמר עברי רלוונטי.

 

טווס הזהב – געגועים לימים של אתמול

הרצאת-חוויה המוגשת כטיול נוסטלגי בנופה של השפה ותרבות היידיש. ההרצאה מיועדת דווקא לא לדוברי היידיש אלא לאלה שרוצים להכיר ולו במעט את פניני ומיכמני התרבות האידית.
נחזור אחורה בזמן לאיך ולמה צמחה שפת היידיש. הפולקלור האידי: הומור, פניני הלשון, האמא היהודייה, העיירה... התיאטרון האידי, השירים. המלחמה ביידיש בארץ והחרמתה. תחיית שפת היידיש. יצירותיהם של משוררים, סופרים, ציירים ואמנים שונים כמו: פרץ מרקיש, איציק מאנגר, דז'יגאן ושומאכר, ש. אנ-סקי, אליקום צונזר, קדיה מולודובסקי ועוד.... ההרצאה מלווה במצגת מקצועית, שירים מרגשים וקטעי ארכיון נפלאים. הנאה צרופה גם למי שאינו קרוב לתרבות האידית

 

הרצאות-חוויה בנושאי חגי ישראל

כי האדם עץ השדה - חגיגת ט"ו בשבט חוויתית.

חגיגת טו בשבט שמחה וחוויתית ברוח אהבת הארץ, הטבע והאדמה. מנהגי החג, סדר ט"ו בשבט, הצומח ואנחנו, הקשר בין האדמה לאדם, ט"ו בשבט כחג ציוני, ט"ו בשבט בליווי זמר עברי, שירי פרחים, עצים ואהבת הארץ.

אומרים שהיה פה שמח - חגיגת פורים בתל אביב הקטנה

העדלאידע, בחירת מלכת אסתר, התהלוכות הססגוניות ונשפי הריקודים.... הייתה שמחה אמיתית בפורים בעיר העברית הראשונה. נכיר את מפיק האירועים הגדול של תל אביב – ברוך אגדתי, איש צבעוני ומרתק ונשיר את שירי התקופה.

גוונים של ציונות –ליום העצמאות

מהקונגרס הראשון בבאזל ועד הצהרת בלפור, מהמנדט הבריטי ועד כ"ט בנובמבר. חמישים שנות ציונות בגוונים שונים. בסיפור, בתמונות, בזמר ובצליל. מצמרר, מרגש, מלא גאווה ואהבה לארץ ישראל ולאנשים שהגשימו את חלום הציונות. 

אהבה בין החומות – ליום ירושלים

הרצאת-חוויה על אוהבים בירושלים, בליווי שירי ירושלים היפים, ובין שיר לשיר - סיפורי אהבה לוהטים: אהבה על רקע התעוררות השפה העברית, אהבה במכחול וצבע, אהבה של משוררת עברייה, אהבה של מלכים ושליטים, אהבה על רקע החומות, אהבה של נסיכה, אהבה אסורה ועוד.... מפגש מרגש וחוויתי על ירושלים אחרת. בליווי מצגת מקצועית.

אהבה בכרמים – חגיגת אוהבים לט"ו באב

אוהבות ואוהבים בתנ"ך: בתנ"ך יש הכל, משולש רומנטי, תשוקה עזה, פיתוי ואפילו גניבת זרע.... נחזור אל הסיפורים הלוהטים של התנ"ך במבט מודרני ואל חג האוהבים בתנ"ך, מה מקור החג? כיצד נוצר ולמה התגלגל........ בליוי זמר עברי.


סידרה - אלתרמן בחמישה פרקים
סידרה בת 5 מפגשים, מרגשת וחוויתית על המשורר נתן אלתרמן.
כל פרקי הסידרה מלווים בזמר עברי ומצגת מקצועית. כל מפגש בן שעה וחצי.

עוד חוזר הניגון

מילדותו בוורשה ועד העלייה לארץ. השפעת הבית והאב, חבורות הסופרים והמשוררים בעיר תל אביב, ביסוס מעמדו כעיתונאי, בעל טור ופזמונאי מוערך אבל בעיקר כמשורר מחונן, מקורי וחדשן.

כוכבים בחוץ

נעמוד על סוד קסמו של ספר השירים "כוכבים בחוץ". הכתיבה הלירית, כתיבת פזמונים, כתיבת מחזות. "נתן החכם" - משורר רבגוני, בעל יכולות כתיבה גבוהות, שידע לכתוב בסגנונות שונים, בשפה קולחת ומלאת דימויים, בחרוזים שנונים והומור.

הטור השביעי – כתיבת העת והעיתון

"משורר ההעפלה" שהיה מעורב בחיי היישוב, מיודד עם מנהיגי המדינה שבדרך, השתתף במבצעים סודיים וכתב על ענייני השעה זכה להערכה גדולה אבל גם לביקורת. "ליל מלחמה", "מכל העמים", "אל תתנו להם רובים", "זמר הפלוגות", "ליל חנייה", "נאום תשובה לרב חובל איטלקי", "מגש הכסף" ועוד.... בשירים אלה ואחרים הביע אלתרמן דעתו על השואה, על ההעפלה ועל כל ענייני השעה. כתיבה משובחת שאקטואלית גם היום.

כי סערת עלי, הנשים בחייו של המשורר

למרות היותו ביישן ומופנם ידע אהבות סוערות. מי היו הנשים בחייו? כיצד השפיעו עליו? כיצד הוא השפיע על חייהן? מי היא האישה בשירים כמו "פגישה לאין קץ", "איתך ובלעדיך", "זמר שלוש התשובות".

בלדה לאישה

אהבתו הגדולה של אלתרמן הייתה לבתו תרצה, בבת עינו. נעסוק בקשר המיוחד הזה בין אב לבת. מ"שיר משמר" ועד "שיר הנשמרת", מ"שדרות בגשם" ועד "אליפלט". דיאלוג לירי נוגע ללב בין משורר גדול ומשוררת מחוננת.

  

אדי אלון Adi Alon

כותבת, מפיקה ומנחה אירועי תוכן

  • בעלת ניסיון של 18 שנים בתחום הפקת אירועי תוכן יחודיים בהתאמה אישית. אירועים בסגנון "חיים שכאלה", מסיבות גיבוש, כנסים, פגישות מחזור, מסיבות פרישה...

הרצאות חוויה בליווי זמר עברי העוסקות בסופרים ומשוררים עבריים. אישים,

אירועים ומקומות בארץ ישראל, נשים בציונות ומופעי זמר עברי.

  • תיעוד גנאלוגי – כתיבת ביוגרפיות והפקת סרטי תעודה אישיים.
  • כתיבה למערכת החינוך - עוסקת בכתיבת חומר לימודי לבתי הספר היסודי בתחומי חברה, תרבות, מורשת וציונות.

כתבה והפיקה קרוב ל-100 כותרים שונים לגילאי גן ובית ספר

יסודי. כל הספרים מצויים בבית הספרים הלאומי בירושלים.

מוסמכת בכירה בהוראה ובחינוך

בעלת תואר ראשון בתיאטרון

בוגרת ביה"ס לאומנות הסיפור, בית אריאלה ת"א

בוגרת החוג לגניאלוגיה, בית התפוצות, תל-אביב 

 

"אדי מספרת בדרך המשלבת סיפורי מתח, אהבה, היסטוריה והומור,
ומשלבת את שירית התקופה בסיפורים, ניהנתי מאד". אתי סגרון

---

"היכולת שלך לספר סיפור מדהימה. למרות שאני די מתמצאת בחייה
של רחל המשוררת הייתי מרותקת כמו מישהו שקוראת ספר מתח.
האופן שבו את בונה את הסיפור מזמין את השומע למעורבות, לסקרנות.
מה שאת מספרת לנו יוצא מן הלב ונכנס ללב" עידית כהן צמח

---

"כל כך הרבה עוצמות מגוונות באישה מקסימה אחת.
תענוג ליהנות מאירועי התרבות שלך.
היכולת שלך לרתק אותי כל פעם מחדש בנושא אחר". טל שכטמן

---

"באדי יש כל כך הרבה ידע מעורר גאווה
והיא יודעת לארוז אותו בטיפות שונות ומגווננות.
ואירועיה תמיד מושקעים, מרתקים וייחודיים" אורנית אלוני

---

"כישרון וירטואוזי להפוך את דפי ההיסטוריה המצהיבים לסיפור אגדה קסום,
מוחשי ומוזיקלי שאין מי שלא נשבה בקסמיו.
אינני מחמיצה אף אירוע במועדון התרבות האיכותי שלה-
ואני ממליצה בחום לכל מי שקצת אוהב סיפורים ותרבות
לבוא ולהתמכר אף הוא לחוויה שאין שנייה לה". שרית בכר

---

"הייתי באירוע של אדי שהיה מרתק וחוויתי בהחלט השאיר בי טעם לעוד...
יישר כוח אדי על מפעלך!
האהבה, הלהט, התשוקה לעשות את מה שאת הכי אוהבת
ניכר בכל אירוע ואירוע שלך.
את אישה יוצאת דופן בכישרון וביצירתיות האין סופית". לימור עמרני

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input