טובה 052-7474121  דפנה 054-3979999

הרצאות חוויה בליויי זמר עברי - מסע מרתק אל התרבות העברית

אדי אלון

 

בארץ אהבתי

צרור סיפורי אהבה סוערים ומטלטלים מארץ ישראל על דמויות שלא היינו מאמינים.... דמויות שנשארו בתודעה רק כשם של רחוב..... גברים שידעו לאהוב ולא רק אישה אחת..... אהבה בירושלים על רקע פריחתה של השפה העברית, אהבה בין דגניה לכנרת, אהבה מסביב למדורה...... בליווי מצגת מקצועית וזמר עברי.

"אהבות סוערות בכוס קפה"

שלג לבנון, אררט, קפה כסית....בתי הקפה של שנות ה- 30 היו ה"פייסבוק" של תל אביב. מי שלא היה שם לא נחשב....בבתי הקפה הספרותיים של העיר העברית הראשונה נכתבו השירים הכי יפים ונרקמו האהבות הכי גדולות... נפגוש במשוררים ובשירים, באהבות ובסיפורים של אותה תקופה שהייתה ערש התרבות העברית.......

עט אוהבים

"אלף נשיקות לך אהובתי .....כך מתחיל אני, את מכתבי אליך, אהובתי...."
הצצה סוערת ומרתקת במכתבי אהבה יפים ומרגשים של נשים וגברים בארץ ישראל. מכתבי אהבה מלאי געגוע לרעיה שמחכה, מכתבי אהבה סוערים לאהובה יחידה גם לשתיים.... מכתבי אהבה לוהטים של אהבה אסורה, מכתבי אהבה ששופכים אור על פרשיות סוערות, אירועים ודמויות, כאן בארץ ישראל. ההרצאה מלווה בזמר עברי ומצגת נפלאה.

מהמטבח למטווח – נשים בזמר העברי

מי הן שושנה, אלה, איה, סימונה ורינה.... מי היו אותן נשים שחרזו להן חרוזים והנציחו את שמן בשירים...? אירוע זמר שכולו נשים. הצצה אל תוך עולמן של הנשים שלקחו חלק גדול בחזון הציוני. מבט על אירועים בארץ ישראל מעלייה ראשונה ועד השנים הראשונות להקמת המדינה דרך שירי נשים. בליווי מצגת מקצועית וזמר עברי.

"כי סערת עלי" - הרצאה על נתן אלתרמן

מסע מופלא ומרגש בעולמו הדואלי, המרתק של נתן אלתרמן, דרך הנשים שליוו אותו בחייו והשפיעו עליו, דרך שיריו שנשארו נכסי צאן ברזל של התרבות העברית, נכיר את חייו שהיו עולם של ניגודים מלאים אהבה, לנשים שאיתו, לעירו שאהב.

ציונות בניחוח צרפתי

הסנשונים הצרפתיים הבלתי נשכחים שנכתבו בעיר האורות ו"עשו עלייה" בתרגום לעברית בשילוב עם סיפורי ציונות מרגשים ששינו את מהלך חיינו.

"את חכי לי ואחזור" - הרצאה על אברהם שלונסקי

חבריו קראו לו "המאסטרו" –הוא היה יחיד ומיוחד בתקופתו, נערץ ומוערך. משורר, מחזאי וסופר. ההרצאה סובבת סביב חייו הסוערים ויצירתו הכתובה והמולחנת של המשורר אברהם שלונסקי. ילדותו ברוסיה, העלייה לארץ, חלוץ בגדוד העבודה, ביסוס מעמדו כמשורר פורץ דרך בתל אביב לצד טרגדיות ואהבות סוערות....

"פגישה, חצי פגישה" - הרצאה על המשוררת רחל

פגישה מרגשת עם המשוררת רחל מילדותה בפולטובה ועד נופי הכנרת הקסומים. שירי רחל כמסע ביוגרפי מלא געגועים, אהבות, אכזבות, אושר ודווי. חייה במושבה רחובות, המעבר לכנרת, לימודי האגרונומיה והחזרה לארץ. נכיר את רחל האחרת, הנערה תוססת החיים שידעה לאהוב וידעה גם מכאוב.

אהבה, תשוקה ורצח

חיים ארלוזורוב – זה לא רק שם של רחוב. זהו סיפור מתח בלשי אמיתי ויש בו הכל: אישיות כריזמטית, חיים מרתקים, אהבות סוערות, נשים חזקות וסוף מר. אז מי רצח את ארלוזורוב.....? איך השפיע הרצח על גורל העם היהודי? ואילו לא היה נרצח...... הרצאת חוויה מומלצת ביותר !!!!!!!!!!!!!!!

שני שושנים - חגיגת ט"ו בשבט

חגיגה של שירים שמחה וחוויתית ברוח אהבת הארץ. שירים על פרחים ועצים, על הטבע, האדם והאדמה וגם... כיצד הפך ט"ו בשבט לחג ציוני ואיך קשורה הנערה בת שבע לחג?

אומרים שהיה פה שמח - חגיגת פורים בתל אביב הקטנה

העדלאידע, בחירת מלכת אסתר, התהלוכות הססגוניות ונשפי הריקודים.... פעם הייתה שמחה אמיתית ועליה ניצח מפיק האירועים הגדול של תל אביב – ברוך אגדתי, איש צבעוני ומרתק. נכיר את הבליינות והנהנתנות של העיר העברית הראשונה, נפגוש את דיזנגוף על סוסו, את חבר'ה טראסק, את אנשי הרוח והתרבות שתרמו מכשרונם בשירים ומחזות.

שאו ציונה נס ודגל - ליום העצמאות ולכל השנה 

סיפורי העליות לארץ ישראל, הם ביטוי לציונות מעשית מרגשת ואמיצה.

ההרצאה מתמקדת בתקופה שמתחילה מעלייה ראשונה ועד לעלייה ההמונית, בשנותיה הראשונות של המדינה.

לכל עלייה היה אופי שונה וסגנון מיוחד, לכל עלייה היו שירים שאיפיינו אותה. מי היו העולים? מאין באו? מה הייתה מטרתם? מה היה מקומן של הנשים, מה היו הקשיים ובעיקר – הצלחות והתרומה.

  • הרצאה מרגשת ונפלאה בליווי זמר עברי המיוחד לכל תקופה ותקופה. הרצאה שהיא גאווה והשראה לכולנו.

גוונים של ציונות - ליום העצמאות ולכל השנה

"האמיני יום יבוא", "ארצנו הקטנטונת" ו"זמר הפלוגות" הם חלק מהשירים שליוו את המדינה שבדרך.... מהקונגרס הראשון בבאזל ועד הכרזת המדינה, מעלייה ראשונה ועד הצהרת בלפור, מהרצל ועד בן גוריון.... גוונים של ציונות, אירועים דרמטיים מרגשים. הרצאת-חוויה שכל ישראלי/ת חייב לעצמו. מרגש, מצמרר, מלא גאווה ואהבה לארץ ישראל ולאנשים שהגשימו את חלום הציונות. הרצאה בת שעה וחצי מלווה במיטב הזמר העברי.

ראיתי עיר עוטפת אור – ליום ירושלים וגם לכל השנה

"האישה שלי, בעלת השיער המרהיב, אהובתי בעלת הגבות הנטויות....." כך כותב המאהב מירושלים לאהובתו.... ירושלים היא עיר של מלכים וכובשים אבל גם עיר של אוהבים ונאהבים. הרצאת-חוויה מיוחדת על ירושלים, בליווי שירי ירושלים וסיפורי אהבה לוהטים: אהבה של מלכים ושליטים, אהבה של נסיכות ונסיכים, אהבה על רקע התעוררות השפה העברית, אהבה במכחול וצבע, , מפגש מרגש וחוויתי על ירושלים האחרת ועל שכונותיה. בליווי מצגת מקצועית וזמר עברי.

זו שאהבה נפשי 

האהבה הייתה כאן תמיד, מאז ימי התנ"ך. כי "מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה, ונהרות לא ישטפוה". נחזור אחורה בזמן ונפגוש באוהבים בתנ"ך שנתנו למושג האהבה פרשנויות שונות: אהבה תמה וזכה, אהבה אסורה, משולש רומנטי לוהט, גנבת זרע, אהבה נכזבת וכואבת וגם פתיינות קטלנית... הכל היה בתנ"ך. ההרצאה מלווה במצגת יפהפיה וזמר עברי.

במשעולי ארץ אהובה

יהושע, אולגה, אנה, חנה יצחק ורחל... זוגות אוהבים, שהתאחדו באש בוערת לעלייה לארץ ישראל ופעילות למען הציונות. זהו סיפורם המופלא של חלוצות וחלוצים שפעלו יחדיו כזוגות נשואים למען מטרות משותפות שלרוב היו יותר חשובות מהתא המשפחתי שלהם... התשוקה לרעיון הציוני הייתה עבורם כוח יצירתי רב עוצמה בעזרתו הפריחו את השממה, אחזו ברובה והקימו מדינה.

ההרצאה מלווה במצגת יפהפיה וזמר עברי.

שאו ציונה נס ודגל - סיפורי העליות לארץ ישראל

סיפורי העליות לארץ ישראל הם ביטוי לציונות מעשית מרגשת ואמיצה.

ההרצאה מתמקדת בתקופה שמתחילה מהעלייה הראשונה ועד לעלייה ההמונית, בשנותיה הראשונות של המדינה. לכל עלייה ועלייה היה אופי שונה וסגנון מיוחד. מי היו העולים? מאין באו? מה הייתה מטרתם? מה היו הקשיים ובעיקר - נתמקד בהצלחות ומקומן של הנשים לאורך השנים.

הרצאה מרגשת ונפלאה בליווי זמר עברי המיוחד לכל תקופה ותקופה.

סידרה - אלתרמן בחמישה פרקים

סידרה בת 5 מפגשים, מרגשת וחוויתית על המשורר נתן אלתרמן.
כל פרקי הסידרה מלווים בזמר עברי ומצגת מקצועית. כל מפגש בן שעה וחצי.

עוד חוזר הניגון

מילדותו בוורשה ועד העלייה לארץ. השפעת הבית והאב, חבורות הסופרים והמשוררים בעיר תל אביב, ביסוס מעמדו כעיתונאי, בעל טור ופזמונאי מוערך אבל בעיקר כמשורר מחונן, מקורי וחדשן.

כוכבים בחוץ

נעמוד על סוד קסמו של ספר השירים "כוכבים בחוץ". הכתיבה הלירית, כתיבת פזמונים, כתיבת מחזות. "נתן החכם" - משורר רבגוני, בעל יכולות כתיבה גבוהות, שידע לכתוב בסגנונות שונים, בשפה קולחת ומלאת דימויים, בחרוזים שנונים והומור.

הטור השביעי – כתיבת העת והעיתון

"משורר ההעפלה" שהיה מעורב בחיי היישוב, מיודד עם מנהיגי המדינה שבדרך, השתתף במבצעים סודיים וכתב על ענייני השעה זכה להערכה גדולה אבל גם לביקורת. "ליל מלחמה", "מכל העמים", "אל תתנו להם רובים", "זמר הפלוגות", "ליל חנייה", "נאום תשובה לרב חובל איטלקי", "מגש הכסף" ועוד.... בשירים אלה ואחרים הביע אלתרמן דעתו על השואה, על ההעפלה ועל כל ענייני השעה. כתיבה משובחת שאקטואלית גם היום.

כי סערת עלי, הנשים בחייו של המשורר

למרות היותו ביישן ומופנם ידע אהבות סוערות. מי היו הנשים בחייו? כיצד השפיעו עליו? כיצד הוא השפיע על חייהן? מי היא האישה בשירים כמו "פגישה לאין קץ", "איתך ובלעדיך", "זמר שלוש התשובות".

בלדה לאישה

אהבתו הגדולה של אלתרמן הייתה לבתו תרצה, בבת עינו. נעסוק בקשר המיוחד הזה בין אב לבת. מ"שיר משמר" ועד "שיר הנשמרת", מ"שדרות בגשם" ועד "אליפלט". דיאלוג לירי נוגע ללב בין משורר גדול ומשוררת מחוננת.

 

אדי אלון Adi Alon כותבת, מפיקה ומנחה אירועי תוכן

  • מוסמכת בכירה בהוראה ובחינוך
  • בעלת תואר ראשון בתיאטרון
  • בוגרת ביה"ס לאומנות הסיפור, בית אריאלה ת"א
  • בוגרת החוג לגניאלוגיה, בית התפוצות, תל-אביב
  • תיעוד גנאלוגי – כתיבת ביוגרפיות והפקת סרטי תעודה אישיים.
  • כתיבה למערכת החינוך - עוסקת בכתיבת חומר לימודי לבתי הספר היסודי בתחומי חברה, תרבות, מורשת וציונות. כתבה והפיקה קרוב ל-100 כותרים שונים לגילאי גן ובית ספר יסודי. כל הספרים מצויים בבית הספרים הלאומי בירושלים.

המלצות

אדי העבירה למועדון גמלאים הרצאה על דמויות היסטוריות בארץ ישראל שנשארו בתודעה הציבורית. היא היתה נהדרת והגמלאים יצאו מההרצאה מאושרים עד הגג. הם אמרו שהיא היתה המרצה הכי טובה שהיתה להם וביקשו שיזמינו אותה שוב.

נעמה, גמלאי קופ"ח מכבי בתל אביב

***

הרצאה בנושא ירושלים מתקופות שונות כולל מצגת ושירים ל- 40 איש לקהל יעד גימלאים.
חוות דעת:
היא מעולה. היא צריכה להגיע אלינו בדיוק יום ראשון הזה, היא הייתה אצלנו שנה שעברה ביום ירושלים והיא נתנה הרצאה בנושא ירושלים בתקופות שונות, היא עובדת עם מצגת ומוסיפה שירים וסיפורים לגימלאים. היא מאד מעניינת ואני ממליצה עליה. על הכל 10!

בתיה, חולון

***

הרצאות במתנ"ס יהוד לגמלאים.
חוות דעת:

אדי יקרה, יש בך כ"כ הרבה ידע המעורר גאווה!!! ואת יודעת לארוז אותו בעטיפות שונות ומגוונות. היית אצלנו השנה מספר פעמים, כל פעם בהרצאה אחרת: ט"ו בשבט, חגיגת טבע ושירים נפלאה, סיפורי בתי הקפה הספרותיים של תל אביב, נתן אלתרמן ועוד.... הכל היה מרתק. שעה וחצי של הנאה. נפגש שוב בשנה הבאה.

איטה, מנהלת מתנ"ס יהוד

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input

© 2015 | כל הזכויות שמורות לתרבוטובה