טובה 052-7474121  דפנה 054-3979999

הרצאות העשרה לחוגי בית

איתי גרופר

 

איתי גרופר – העשרה והשראה

הרצאות ייחודיות ומקוריות במגוון נושאים אשר משלבות בצורה מהנה ונגישה בין עולמות הפילוסופיה, הפסיכולוגיה, ההיסטוריה, האמנות והספרות למודלים יישומיים של תקשורת בין-אישית, מנהיגות ועבודת צוות. המסלולים המוצעים נעים בין קורסים יישומיים להרצאות העשרה בנושאים שונים.

איתי גרופר, 43, מרצה, חוקר תרבות, כותב, מוסיקאי וזמר. בעל תואר ראשון באמנות רב-תחומית וספרות באוניברסיטת תל-אביב ותואר שני בספרות באוניברסיטת תל אביב. מרצה בקרייה האקדמית אונו במסלול לחינוך ואמנות, כמו-גם בפורומים חוץ-אקדמיים שונים.

מוזיקה, נחמה, מחאה

מסע מוזיקלי להכרת סיפור המאבק לשיוויון של הקהילה האפריקאית-אמריקאית העוסק בתפקידה המרתק והמשמעותי של המוזיקה ככלי לנחמה, מחאה, יצירת זהות והתנגדות לדה-הומניזציה.

אמנות כמפגש – עם המבט לאחר ולסוגיית הרב-תרבותיות

סקירה של סוגיית היחס ל"אחר" והרב-תרבותיות משייקספיר ו"הסוחר מוונציה", דרך הפילוסופיה של לווינס, המוזיקה והמילים של מאיר אריאל, "דירה להשכיר" של גולדברג, חבורת "לול", סלאח שבתי ועוד 

אפקט העדר או חכמת ההמון – מסע אל טבע האדם

מסע למחשבה משותפת על טבע האדם ועל מושג "ההמון". נעקוב אחר התנהגות ההמון בנקודות שונות בהיסטוריה, בספרות ובתרבות – מהתנ"ך דרך הספרות ("בעל זבוב"), הקולנוע ("הדיקטטור הגדול"), הפסיכולוגיה החברתית (בעל זבוב, ניסוי הנחשול, הניסוי של מילגרם, ניסוי הכלא של סטנפורד)  וההיסטוריה (משפט אייכמן, המהפכה הצרפתית והבולשביקית). 

ג'ון לנון – אני מאמין רק בעצמי

נבחן את סוגיית הנרקיסיזם למול חייו ויצירתו של ג'ון לנון – יוצר ענק ואדם אשר חייו הוכתבו במידה רבה על ידי הנרקיסיזם הקיצוני שלו, תוצאה של ילדות טראומטית והצלחה פנומנלית.

אריק איינשטיין והמצאת הישראליות

סקירת חייו ויצירתו של אחד מגדולי התרבות הישראלית, תוך בחינת ההקשרים ההיסטוריים והתרבותיים של התקופות השונות והשפעתן עליו ועל יצירתו. נבחן את הפיכתו של איינשטיין לסמל לישראליות ונתהה על קנקנה

שקט ברעש הזה – חייו ויצירתו ושל אסי דיין

סקירת חייו ויצירתו של אחד מגדולי הקולנוע הישראלי ומי שהפך מזוהה עם דמות ה"צבר", "העברי החדש". ניגע בקשר שבין דיין לבין הפילוסופיה הקיומית ושאלות האבסורד והאדם העליון. 

ידידות מופלאה – על הסרט "קזבלנקה"

הרצאה על אחד הסרטים החשובים, המצליחים והמצוטטים בהיסטוריה – "קזבלנקה" של מייקל קורטיז משנת 1942. נעמוד על הקשריו ההיסטוריים והתרבותיים של הסרט, אשר נעשה על-ידי צוות שהורכב ברובו מפליטים אירופאיים, ובהם יהודים רבים, וביקש להציג לציבור האמריקאי ולעולם כולו את ארה"ב כתקוותו של העולם החופשי, דרך דמותו הבלתי נשכחת של המפרי בוגרט.

פרנק סינטרה והחלום האמריקאי

נצא למסע אחר תחנות חייו של אחד מגדולי הזמרים והאייקונים התרבותיים – פרנק סינטרה. דרך סיפורו של הנער הצנום מניו ג'רזי נעקוב אחר צמיחת תרבות ההמונים, כמו-גם נבחן את פועלו של סינטרה בתחום זכויות האדם ובהתנגדותו לאנטישמיות וגזענות בשנות ה40' בארה"ב. 

בוב דילן והזמנים המשתנים - בוב דילן ושירי המחאה בשנות ה-60'

נסקור את יצירתו הפוליטית של בוב דילן הצעיר למול אירועי שנות ה60' הסוערות – המאבקים לזכויות אדם, הרציחות הפוליטיות, המלחמה הקרה ועוד.

הבלש כגיבור תרבות - הבלש הקולנועי והטלוויזיוני – קולומבו, קוז'אק ועוד

סקירה של התפתחות ז'אנר הבלש בשנות השבעים בטלוויזיה ובקולנוע. נשווה בין דמותו של המפקח קולומבו לבלשים הפרטיים ונבחן כיצד דמותו משקפת מהפך במודל הבלש – מאליטיזם לעממיות. כמו כן נדון בבלשים הטלוויזיונים הקולנועיים שונים ונבחן הכיצד מבטאת דמות הבלש את רוח התקופה (בין היצירות הנידונות: טווין פיקס, תיקים באפילה, פארגו ועוד).

גיבורות קולנועיות מודרניות – שנות האלפיים

נסקור את הייצוגים הנשיים בקולנוע ובטלוויזיה של שנות האלפיים, למול עליית תנועת "מי-טו" והגל השלישי של הפמיניזם וסוגיות מגדר וגזע שהשתלבו בדיון הפמיניסטי. נסקור יצירות קולנועיות וטלוויזיוניות משנות האלפיים ונעמוד על השינוי שחל בייצוגים הנשיים. בין היצירות שנסקור: להרוג את ביל, פארגו, מד-מן, שרק, פרספוליס ועוד.  

על רגישות ואמנות: חייו ויצירתו של וינסנט ואן גוך

מסע להכרת סיפורו ויצירתו של וינסנט ואן גוך, דרך תחנות חייו, מקורות השפעתו והזרמים בהם פעל ועליהם השפיע. ההרצאה תעסוק בתקופה המוקדמת של ואן גוך. נבחן את צמיחתו של ואן גוך הצעיר למול רעיונות הריאליזם באמנות ההרצאה משולבת בקטעי מוזיקה וקולנוע, תוך בחינת רבות מיצירותיו של ואן גוך והסברים אודות ההקשרים ההיסטוריים והתרבותיים.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input

© 2015 | כל הזכויות שמורות לתרבוטובה