טובה 052-7474121  דפנה 054-3979999

הרצאות על החברה החרדית

אלי אדלר

 

"ביחד ולחוד" - סיפורה המרתק של החברה החרדית בישראל 

מאפיינים, חוגים וגוונים, קהילות וקבוצות, מנהיגים ורבנים, השקפות עולם, אורחות חיים, מסלולי חיים, סטטוס קוו, שבת וכשרות, מדיניות פנים ומדיניות חוץ, מעמד האשה, מעגל השנה, חינוך, תעסוקה, אקדמיה, היחס למדינה ולצבא, שירות חרדים בצה"ל - בעבר, בהווה ובעתיד. גיוס בני ישיבות, גיוס בנות, היסטוריה, פוליטיקה, תקשורת, שינויים ומגמות ועוד.

החרדים והצבא - עבר, הווה, עתיד 

היסטוריה, השקפות עולם, שירות חרדים בצה"ל - בעבר, בהווה ובעתיד. מי מתגייס, מי לא מתגייס ולמה? גיוס בני ישיבות, גיוס בנות והיחס לצבא.

"אם אין גדיים - אין תיישים" 

על מערכת החינוך החרדית: בתי ספר ו"חיידרים", לימודי קודש ולימודי ליבה, ישיבות ו"בית יעקב", לימודים תיכוניים ומקצועיים, נשירה ונוער בסיכון.

"אין לנו זכות בחירה - יש לנו חובת הצבעה" 

על החרדים, הדמוקרטיה והפוליטיקה: התפיסה הדמוקרטית, לימודי אזרחות, מפלגות חרדיות, פריימריס, מערכות בחירות, פוליטיקה ופוליטיקאים, מנהיגים ומונהגים.

הנשירה ממערכת החינוך החרדית 

מהי נשירה? מי בסיכון? מתי נושרים? כמה נושרים? למה נושרים? איך מאבחנים? איך מונעים? מה תפקיד ההורים? מה תפקיד המורים?

החרדים והמשטרה 

מהם המימשקים של הקהילה החרדית עם המשטרה? מהו המימשק של האזרח החרדי עם המשטרה? איך המשטרה נתפסת בעיני החרדים ומדוע? האם נוצרו יחסי אמון בין המשטרה לחרדים ובאלו תחומים? איך מתייחסים החרדים הקיצוניים למשטרה ואיך זה בא לידי ביטוי? האם המשטרה פועלת נכון בעבודתה מול החרדים הקיצוניים? מהן הרגישויות האקוטיות בעבודת המשטרה עם החרדים? מהם החסמים המפריעים לשיתופי פעולה בין המשטרה לחרדים? מה יחס הקהילה החרדית לעבריינות, לפשיעה ולעבריינים? איך ניתן לייעל את עבודת המשטרה מול הקהילה החרדית?

מ"עץ חיים" למבצר יחיעם

סיפור חייו המרתקים ומותו ההירואי של חייל חרדי, בן הישוב הישן בירושלים, שעזב את הישיבה, התגייס, לחם, ונפל בתש"ח בדרך ליחיעם, בקרב גבורה מדהים.

"זכות הציבור לא לדעת"

על התקשורת והעיתונות החרדית לדורותיה, לסוגיה, למאפייניה ולייחודיותה:

התפתחות העיתונות החרדית מ-1910 ועד ימינו. בשביל מה בכלל צריך עיתון? מי צורך איזה עיתון? העיתונות המימסדית והעיתונות הפרטית. "עיתונות חופשית"??? "זכות הציבור לא לדעת". על מה כותבים ועל מה לא כותבים? קו פרשת המים בהקמת "יתד-נאמן". השפעת העיתונות החרדית על מעמד גדולי התורה, על מעמד העסקנים ועל ערכי החברה החרדית כולה. העיתון ככלי להעצמת המושג "דעת תורה" ולהפיכתו לערך עליון. משבר האינטרנט והקמת האתרים החרדיים. ועוד.

"שחור לבן בצבעים" 

על הגוונים השונים בחברה החרדית: ספרדים, חסידים, ליטאים, קהילות, חסידויות, חוגים, זרמים, גברים, נשים, מנהגים, בגדים, כובעים, כיסויי ראש, ועוד.

 

אלי אדלר

חרדי תושב אלעד, יליד ת"א, בוגר ישיבת "חברון-כנסת ישראל" בירושלים, טנקיסט, קצין בדרגת סרן ורב צבאי. דובר "חרדית" ו"ישראלית" שוטפת.

במשך שנים רבות עוסק בהנגשה רב-תרבותית של העולם החרדי, מרצה ומוביל סיורים לימודיים על החברה החרדית, מגשר רב-תרבותי, יועץ אסטרטגי, מגשר, פעיל חברתי ופובליציסט. עוסק גם בשילוב חרדים בצה"ל בתעסוקה ובאקדמיה, בפרוייקטים חינוכיים לנוער חרדי, ופעיל בתחום ההידברות בין חילונים לחרדים.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input

© 2015 | כל הזכויות שמורות לתרבוטובה