טובה 052-7474121  דפנה 054-3979999

סיקסטיז – הרצאות מוזיקליות

חנן דרורי

 

רבים אוהבים להאזין למוזיקת שנות השישים הנוטלגית והנפלאה ולהנות מהמלודיות והמלל שלהם, אך כאשר הדבר מלווה בוידאו קליפ מרהיב של הזמר או הלהקה, נכנס מימד נוסף לחוויה הנהדרת ולכן הצפייה והאזנה נהיות מושלמות. המופעים המוזיקליים לגילאי ה- 50 פלוס, "יוצאי תקופת שנות השישים", הינה חוויה נוסטלגית מושלמת בגלל שהזדהותם עם המוזיקה הזו פשוט מדהימה.

אוסף נדיר של וידאו קליפים, ערוכים, משופרים ומתורגמים מוגש כהרצאות מוזיקליות בערבי נוסטלגיה, הרצאות, חוגי בית ומסיבות ריקודים במקומות רבים. במופעים וארועים אלו מוקרנים וידאו קליפים של התקופה ההיא, זמרים להקות או קטעים נבחרים מסרטים מוזיקליים בזה אחר זה עם קטעי ליווי ורקע על התקופה, על הזמרים ועל השירים, נוסטלגיה נפלאה שמחזירה את הקהל לתקופה הסיקסטיז.

להלן רשימת הנושאים:

מסע מוזיקלי לסיקסטיז

הסיקסטיז היא אחת התקופות היפות והמעניינות של עולם הפופ באמריקה ואנגליה של אחרי מלחמת העולם השניה. המסע המוזיקלי מתאר התפתחותם של הארועים הנוסטלגים מאמצע שנות החמישים ועד סוף שנות השישים בעולם מוזיקת הפופ. מסופרים הסיפורים מאחורי מייטב השירים של התקופה המוקרנים עם הוידאו קליפ המקורי שלהם באיכות גבוהה כך שמתקבלת חוויה מושלמת אשר מחזירה את הצופים לימים הנפלאים של הסיקסטיז. המופע פותח עם הופעת הרוק'נ'רול ולהקת הפלטרס, ומסתיים בקטע מיוחד עם שירו של פרנק סינטרה "בדרכי שלי" (My way).

שימרי את הריקוד האחרון עבורי

שירי שנות השישים נחשבים לנוסטלגיה מופלאה עם המוזיקה והמלל שלהם, אולם לרבים מהם סיפור מופלא ומיוחד אשר יוצר אסוציאציות מיוחדות וגורם לעונג רב בשמיעתם. המופע המוזיקלי והנוסטלגי הזה מציג מבחר עשיר של מיטב השירים מתקופת שנות השישים, השבעים והשמונים והסיפורים המאלפים של כותביהם, בתוספת ראיונות נדירים והאנקדוטות מאחורי השירים. המופע מלווה בוידאו קליפים מקוריים של שירים באיכות גבוהה ומתורגמים כמו "נעלי הזמש הכחולות", "דיאנה", "אתמול", "ושימרי את הריקוד האחרון עבורי" בתוספת ראיונות עם הזמרים וכותבי השירים.

זרקורים על הוליווד

רבות הן יצירות המופת שנוצרו בהליווד ואשר חותמן על הציבור נשאר בזכות הליווי המוזיקלי שלהם. יצירות מוזיקליות שברובן זכו בפרסי יוקרה והם אלו שבזכותם זוכרים את הסרטים. יצירות כמו קזבלנקה, דר' ז'יואגו, הגשר על הנהר קווי, הטוב הרע והמכוער, ריו בראבו ועוד רבים אחרים אשר נשארים בזכרוננו בזכות המוזיקה המלווה.
המופע המוזיקלי הוא למעשה מסע קסום אל אותן יצירות הליוודיות מיוחדות עם הקטעים והסיפורים המלווים אותם.סרטי הוליווד עם שירים מיוחדים שהטביעו חותמם בעולם הקולנוע והשאירו מזכרות מופלאות בהווי חיינו.

צליל לחזיון בהליווד

תעשיית הסרטים של הוליווד מפיקה מאות סרטים כל שנה, סרטים שלכל אחד ישנה מנגינה או שיר אשר מלווים את העלילה. במקרים רבים מאוד נהפכת הנעימה או השיר ללהיטים גדולים אשר מזכים את יצרני הסרטים בפרסים רבים ונהפכים לצאן ברזל בתרבותנו. תוכנית זו היא מסע קסום לסרטי הוליווד אשר מנגינת הליווי או השיר הינם מיוחדים באופן בולט והם אשר הטביעו חותמם בעולם הקולנוע והשאירו מזכרות מופלאות בחיינו. המופע המוזיקלי כולל את המוזיקה של סרטי מופת כמו למשל קזבלנקה, דר' ז'יואגו, מערבונים כמו ריו בראבו והטוב הרע והמכוער, ועוד רבים בלתי נשכחים.

הדיוות של המוזיקה העולמית

הדיוות של עולם המוזיקה רבות ומגוונות והן ללא ספק חלק אינטגרלי וחשוב בעולם הבידור בקטגוריות מוזיקה שונות. המופע המוזיקלי לוקח את הקהל אל עולמן של הזמרות המופלאות (הדיוות) מכל הז'אנרים בכל הזמנים. מופע של שירים מופלאים של הזמרות המפורסמות ביותר בתקופת שונות כאשר כל זמרת הייחודיות והמאפיינים האישיים שלה אשר מקשרים בין השירים. זמרות מעולם הפופ, הג'אז, שירי הנשמה, הרוק'נ'רול, הקאנטרי, המיוזיקלס ועוד הן רק חלק מאוסף עצום של זמרות מופלאות שקולן המיוחד וכשרונותיהם המופלאים העלו אותן לראש רשימת המפורסמות שבזמרות התקופה.

קינג קריאול

אגדת חייו של מלך הרוק'אנד'רול אלביס פרסלי, מתקופת הימים הראשונים שבהם הקליט את שיריו הראשונים באולפני סאן רקורד שבממפיס, מות אימו, דרך תקופת שרותו הצבאית בגרמניה וחזרתו לעולם הבידור, השתתפותו בסרטים, הופעותיו בלאס ווגס ועד להופעתו האחרונה ב 1977 ופטירתו הבלתי צפויה. במופע יועלו נושאים מרתקים כמו, למה צחק אלביס בשיר "האם את בודדה הלילה", אהבתו העמוקה לפרסיליה, יהדותו של אלביס, הרכילות לגבי מותו של אלביס ועוד. המופע מלווה בוידאו קליפים נדירים ואיכותיים של אלביס מהופעותיו בסטודיו ובאולמות.

מווטרלו עד מאמא-מיה

עשר שנים שלטה להקת אבבא השבדית בצורה מוחלטת בעולם הפופ הקל בעולם המערבי. המופע המוזיקלי מספר את סיפורה המדהים והטראגי של הלהקה מהווסדה דרך פרוקה ומה קרה לאחר מכן, דרך מייטב מלהיטיה המפורסמים. הלהקה שהפיקה עשרות להיטים כובשי מצעדים ומכרה קרוב ל- 400 מליון תקליטים ובעזרת 24 מלהיטיה נוצר מחזמר שמופיע יותר מעשרים שנה בארבעים מדינות היא ללא ספק תופעה מיוחדת. המופע מספר את הצלחת הלהקה באירוויזיון של 1974, מציג כתבות מהטלויזיה השבדית ומתאר את הופעותיה בעזרת וידאו קליפים מרהיבים, איכותיים ומתורגמים.

לילה של יום מפרך

להקת החיפושיות נחשבת ללהקת הפופ המשפיעה והפופולרית ביותר במאה ה- 20. להקה שגרפה אחריה את הנוער בעולם והעלתה את מוזיקת הפופ הבריטי למקום מכובד ביותר בעולם. המופע המוזיקלי עונה על השאלות סביב הסיבות להצלחתה הפנומנלית של הלהקה המופלאה ומכסה את תקופת עבודתם המשותפת של חברי הלהקה מיום הווסדה עד להופעתם האחרונה על גג האולפן ברחוב אייבי. המופע נותנן הסבר מפורט לגבי התנהלות הלהקה, הסיבות לאי הגעתה לארץ ומנסה לפתור את התעלומה סביב פרוקה הבעייתי. המופע מלווה בוידאו קליפים מקוריים ואיכותיים של הלהקה בהופעות שונות.

הפלישה הבריטית

הצלחתה הפנומנלית של החיפושיות בארה"ב גרמה ללהקות בריטיות מכל הסוגים והג'אנרים להופיע בארה"ב בהצלחה גדולה ואף להתקבל באהדה רבה ע"י הקהל המקומי - תופעה שניקראת "הפלישה הבריטית". התהליך הותנע למעשה ע"י בריאן אפשטיין, מנהלה האגדי של להקת החיפושיות, אשר הביא לארה"ב, אחרי החיפושיות, להקות שהוא ניהל (כמו ג'רי והפוסעים, בילי ג'יי קרמר, מתבודדי הרמן ועוד) דבר שעודד להקות בריטיות אחרות להגיע לארה"ב. המופע המוזיקלי מספר את הסיפורים מאחורי הצלחת הלהקות הבריטיות בארה"ב בליווי וידאו קליפים מקוריים ומרהיבים של הלהקות.

אנגליה המתעוררת

אנגליה של אחרי מלחמת העולם השניה במצב קשה של שיקום ההריסות ובנית הממלכה. גם עולם המוזיקה בכלל והפופ בפרט סבלו מכה קשה והנוער הבריטי שלאחר המלחמה מחכה את מוזיקת הרוק'נ'רול האמריקאית ומתפתח על מנת לסגור את הפער. המופע המוזיקלי מתאר את תהליכי השתקמות מוזיקת הפופ הבריטית עד לכיבוש הטוטאלי של הלהקות הבריטיות את עולם הפופ האמריקאי. המופע מלווה בקיטעי וידאו נדירים על התעוררות תעשיית הפופ הבריטית עם אומנים כמו קליף ריצ'רד, הלן שפירו, גרי והפוסעים, דסטי ספרינגפילד, האבנים המתגלגלות ועוד רבים.

וולרה, עפים לסאן רמו

מסע נוסטלגי מהמם אל פסטיבל מוזיקת מפופ הגדול והמפורסם ביותר באיטליה שנערך מדי שנה בעיר סאן רמו משנת 1951 ועד היום. המופע המוזיקלי מספר את תהליך הקמת הפסטיבל, מיקומו, חוקיו, הפרס למנצח ותאור התחרות מתחילתה ועד שנת 1983. במשך המופע מוקרנים וידאו קליפים מקוריים ואיכותים של מיטב שירי הפסטיבל עם הסיפורים מאחוריהם. זמרים כמו דומניקו מודוניו, ג'יליולה צ'ינקווטי, בובי סולו, טוני הקטן, ועוד רבים, כאשר כל השירים המדהימים עליהם גדלנו ואשר אותם אנו כל כך אוהבים לשמוע ולראות, מוצגים על המסך באיכות גבוהה ומתורגמים.

דוז-פואה לאירוויזיון

מופע מוזיקלי אשר לוקח את הקהל לימיו הראשונים של האירוויזיון בשנת 1956 עם הסברים על מקור התחרות, החוקים והפרס הזוכה. משם עובר המסע המוזיקלי בין השנים בהם זכו מיטב השירים, לתחרות 1964 בו זכתה איטליה בפעם הראשונה במקום ראשון עם השיר ששרה ג'יליולה צינקווטי "אני צעירה בשבילך" ודרך השנים לשירים המנצחים של השנים לאחר מכן. כמו כן לפרשת השיר "איחולים" של קליף ריצ'ארד אשר הפסיד בתחרות באופן שערורייתי ועוד. המופע המוזיקלי מדגים את המעבר של האירוויזיון מתחרות של מוזיקה פשוטה ותמימה לקרנבל מוזיקלי עם מייטב הפירוטכניקה.

החיים בוורוד

מאמצע שנות הארבעים עד אמצע שנות השישים שלטו בצרפת השנסונרים הגדולים שמילאו את רחובות פריז, במיוחד במונמארט, דיקלמו ושרו שירים ולאחר מכן אף התמסדו באולמות והופיעו בפני קהל גדול. המופע מוזיקלי לוקח את הקהל אל מיטב השנסונים הצרפתיים, משארל טרנה דרך אדית פיאף, הקומפניון דה לה שנסון, איב מונטאן, ג'ורג' ברנסנס, ז'ק ברל ועוד רבים נוספים אשר הפליאו את עולם הזמר הצרפתי עם שיריהם המיוחדים. המופע מביא לקהל את מיטב השנסונרים והשנסונים אשר מוצגים בוידאו קליפים מרהיבים באיכות גבוהה ביותר ומתורגמים.

קאנטרי סטייל

מוזיקת הקאנטרי בארה"ב חיה ובועטת וכמות המעריצים והרקדנים שמוטרפים עליה הולך וגובר. התופעה מתפשטת גם לארצות אחרות בעולם המערבי והמזרח הרחוק במיוחד תופעת ריקודי השורות שנהפכו לשגעון בלתי מוסבר. מופע מוזיקלי מיוחד זה מציג את התופעה של מוזיקת הקאנטרי בארה"ב וארצות אחרות ומתאר את התפתחותה של המוזיקה, כלי הנגינה, התלבושות והריקודים תוך כדי מסע מוזיקלי מופלא אל מייטב הזמרים, הזמרות והסיפורים מאחוריהם. המופע מציג את מיטב האומנים של מוזיקת הקאנטרי כמו ג'וני קאש, פאטסי קליין, ווילי נלסון, לורטה לין ועוד רבים.

טובים השניים

הדואטים המרגשים ביותר בעולם המוזיקה הם אלו של צמדים שאינם שרים ביחד באופן קבוע, אלא דואטים של צמדים חד פעמיים אשר נפגשו על מנת לבצע שיר מסויים. קיימים דואטים מופלאים אשר משלבים ביחד סגנונות שירה שונים כמו רומנטיקה וקאנטרי, פופ וג'אז או דואטים וירטואלים בהם אחד מהזמרים כבר נפטר ואז בעזרת טכנולוגיה מתקדמת מתאפשר לבצע שירים מופלאים בצורה מיוחדת ומרשימה. המופע המוזיקלי לוקח את הקהל לטיול מדהים אל מייטב הדואטים המיוחדים והייחודיים האלו והסיפורים מאחוריהם תוך כדי הצגתם באיכות ומתורגמים.

שלושת הטנורים

הופעתם של שלושת גדולי הטנורים של דורנו, חוזה קאררס, לוצ'אנו פבארוטי ופלאסידו דומינגו התחילה כמחווה של רצון טוב שאירגן המנצח זובין מהטה עבור חוזה קרראס, אשר החלים ממחלת הלוקמיה ואשר נהיה הצלחה אדירה שסחפה קהל עצום לתוך עולם המוזיקה של הטנורים. המופע המוזיקלי מספר את סיפור ההצלחה של המפגש המרגש בין שלושת הטנורים והמנצח המופלא של הפילהרמונית הישראלית, תחילה במרחצאות וורונה באיטליה ולאחר מכן בשורה של קונצרטים נפלאים שמתוארים ומוצגים בעזרת וידאו קליפים איכותיים, מרהיבים ומתורגמים.

הומור בעולם המוזיקה

עולם המוזיקה מלא סוגים שונים של ז'אנרים וסגנונות על מנת לבדר את קהל הצופים, אולם רבים מהמוזיקאים הגדולים ביותר משתדלים לגוון את הופעותיהם בקטעי הומור וצחוק ויש אף כאלו אשר משתמשים במוזיקה כאמצעי לבידור. התוצאה של שילוב הומור ומוזיקה גורם לקהל הצופים הנאה כפולה במיוחד כאשר קיים שילוב מושלם בין המוזיקה וקטעי ההומור הנפלאים. מופע מוזיקלי זה מגיש ממיטב קטעי ההומור הנדירים והמיוחדים של גדולי הזמרים והנגנים בהופעות משעשעות במיוחד. במופע מובאים קטעים של אומנים כמו הרי בלפונטה, דני קיי, ויקטור בורגה, הגשש החוור, צ'רלי צ'פלין ועוד רבים.
 

עשן חודר לעינייך

סיפורה המאלף של להקת הפלטרס, הלהקה הווקלית המפורסמת והמצליחה ביותר בשנות החמישים והשישים ואשר שיריה מושמעים עד עצם היום הזה. המופע המוזיקלי לוקח את הצופים מהרגע שבו התגלה הסולן האגדי של הלהקה, דרך תהליך הקמתה ועד פרוקה, תקופה נפלאה שבה הצליחה הלהקה המיוחדת הזו להדהים את העולם כולו בייחודיות של ההרמוניה הקולית שלה, מגוון שיריה והופעתה המרשימה - והכל בזכות יהודי אחד. המופע מלווה במגוון של וידאו קליפים מקוריים ומדהימים של הלהקה, צילומים מיוחדים וראיונות שונים, בקיצור חוויה בלתי נישכחת.

מסיבת ריקודים סלוניים ויום הולדת למבוגרים

ערב ריקודים סלוניים של שנות השישים בליווי וידאו קליפים, דבר שמוסיף מימד מדהים לערבי הריקודים ונותן לקהל את האפשרות לרקוד ולראות את האומן על מסך ענק. האוסף העצום של הוידאו קליפים שיש לחנן דרורי מאפשר לשלב את כל סוגי הריקודים מסלוא דרך צ'ה צ'ה, טנגו וטוויסט עד רוק'נ'רול סוער וריקודי דיסקו של שנות השמונים והתשעים. בנוסף לכל אלו שיושבים בצד ולא רוקדים (נחים, או סתם לא משתתפים בריקוד) ישנה האפשרות להנות ממבחר הוידאו קליפים אשר מוצגים על גבי המסך תוך כדי השמעת המוזיקה לריקודים.

מובטחת מסיבת ריקודים שלא תישכח. 

 

חנן דרורי

בעל תואר ראשון ושני בהנדסת מחשבים (אונ' NSW אוסטרליה), בעל תואר שני במנהל עסקים (אונ' ת"א) וסמנכ"ל הייטק לשעבר שמתמחה במוזיקת פופ של שנות השישים. במשך השנים אסף חנן דרורי מבחר מדהים ונדיר של וידאו קליפים איכותיים ביותר (אותם הוא עורך ומתרגם בעצמו) של מוזיקת שנות החמישים, השישים, השבעים והשמונים (זמרים כגון: נאט קינג קול, פרנק סינטרה, הפלטרס, קוני פרנסיס, פול אנקה, אלביס פרסלי, ברנדה לי, קליף ריצ'ארד, החיפושיות ועוד).

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input

© 2015 | כל הזכויות שמורות לתרבוטובה