טובה 052-7474121  דפנה 054-3979999

הרצאות מרתקות על מדע, מוח וגנטיקה

ד"ר טל סינס

 

"We are drowning in information while starving for wisdom"

E. O. Wilson

מדעי המוח – "מוח ללא גבולות"

האם יש מציאות אחת או שלכל אדם מציאות משלו?

אשליות אופטיות, הליכה על גחלים ומצבי רוח...כולם תוצאה של תהליכים שמתרחשים במוח שלנו.

הרצאה על המוח שלנו ועל מי שאנחנו בפרספקטיבה מדעית. חקר המוח מתקדם בקצב מסחרר וגילויים חדשים מתפרסמים מדי יום. אנחנו מתחילים להבין טוב יותר איך פועלים תאי העצב והסינפסות, איך משפיעים תרופות וסמים על המוח שלנו, ואיך זורם המידע מכל החושים אל מוחינו וממנו בחזרה לגוף שלנו. הרצאת חובה למי שרוצה לדעת "מה קורה בקופסה שלנו" וללמוד איך לשמור (ואולי אפילו לשפר) את המוח.

מדעי המוח – "הקלטת חלומות וקריאת מחשבות"

הקלטת חלומות וקריאת מחשבות - העתיד כבר כאן? הממשק המתעצם של אדם-מכונה וההתקדמות בחקר מדעי המוח מקרבים אותנו אל עולם שבו נוכל להקליט את החלומות שלנו ולקרוא את המחשבות שלנו ושל האנשים מסביבנו. עד כמה אנחנו קרובים ליום הזה ? איך יראה העולם והאם זה חלום או סיוט? כולל הדגמה בזמן אמת של קריאת גלי מוח מהקהל.

גנטיקה - "הכל צפוי והרשות נתונה"

האם הכל באמת צפוי? האם הרשות נתונה? מלידה עד מוות הכל כתוב בגנים שלנו, האם באמת יש לנו רשות? הרצאת מבוא בגנטיקה, פרויקט הגנום האנושי, שיבוט של בני אדם והנדסה גנטית - האם אנחנו בדרך לתינוק המושלם? החל בהבנה כיצד פועלת הגנטיקה בבסיסה דרך קריאה מלאה של הגנום האנושי ועד פריצות דרך בבדיקות גנטיות בעוברים ובתיקון שגיאות גנטיות (מוטציות) על ידי הנדסה גנטית.

הרצאה אינטראקטיבית שמעבירה מושגים בסיסיים בגנטיקה ומאפשרת הצצה לעתיד ולהבטחות אך גם לסכנות התמונות בו.

גנטיקה – הצד האפל של הגנטיקה

האם המונח "רוצחים מלידה" נכון גנטית? האם יש גנים שגורמים לאנשים להיות אלימים יותר? כיצד הזיהוי הפלילי עושה שימוש בגנטיקה ולמה הוא לא תמיד עוזר ומדוע בשנים האחרונות נתפסו פושעים שלא הצליחו להגיע אליהם במשך עשרות שנים.

האם אנחנו מתקרבים ליצירה של אדם מושלם גנטית, האם הוא באמת מושלם ומה יהיו ההשלכות לגבינו, בני האדם ה"רגילים", שאלות מוסריות, אתיות ומדעיות שבוחנות את גבולות הגנטיקה.

אפיגנטיקה - הגנטיקה החדשה

הסביבה בה אנו חיים משפיעה עלינו ועל הקוד הגנטי שלנו. האם התמכרויות, המשקל שלנו והתוכנות שלנו הן גזירה גנטית מן ההורים שלנו או שניתן לשנות, להשפיע ולעיתים אף לבטל לגמרי את ה "גזירות הגנטיות" הללו?

מדע האפיגנטיקה חושף בפנינו שפה גנטית חדשה שמשנה את עולם הרפואה והבריאות ומעלה שאלות כמו: האם הזכרונות שלנו צרובים במוחינו גם לאחר המוות והאם יש לנו שעון אפיגנטי פנימי שאם נעצור אותו נחיה לנצח?

 

ד"ר טל סינס

בעל דוקטורט ממכון וויצמן למדע בגנטיקה מוליקולרית, עורך פטנטים ישראלי, ממקימי חברת DNAtix ספקית שירותים גנטיים ישירות לצרכן ומנהל הקנין הרוחני בבתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים.

סדרת הרצאות מרתקות על מדעי המוח, גנטיקה וקנין רוחני (פטנטים). טל הינו ממייסדי מיזם "מקשיבים מחדש" – מיזם קהילתי התנדבותי להטמעת טכנולוגיות מח מתקדמות וניורופידבק לאימון קשב וריכוז בבתי ספר בישראל.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input

© 2015 | כל הזכויות שמורות לתרבוטובה