טובה 052-7474121  דפנה 054-3979999

הרצאות בהיסטוריה – אישים, אירועים ותהליכים - לחוגי בית

עו"ד אייל אופנבך

 

 

רוסיה של פוטין – מדינה חדשה עם אויבים ישנים

מהיכן הגיע ולדימיר ולדימירוביץ' פוטין וכיצד הפך לנשיא הפדרציה הרוסית?

ההרצאה מסבירה מדוע לא מדובר בסתם סוכן ק.ג.ב. אלא אדם עם משנה ורעיונות, שמשלב אידיאולוגיה ופרגמטיזם. לא ניתן להבין את רוסיה של היום ללא הליכה אחורה לימי ברה"מ ולעיתים אפילו לימי הצארים וההרצאה מקשרת בין העבר להווה ודנה בשאיפותיה של רוסיה לצד הבעיות הקשות עמן היא מתמודדת.

על מהגרים מוסלמים באירופה ועל אירופה עצמה – היבשת הישנה בתהליכי שינוי

נושא המהגרים המוסלמים באירופה נמצא בשיח הציבורי מזה כמה שנים, אבל הגירה זאת לא התחילה בעשור האחרון, אלא לפני עשרות שנים. ההרצאה עוסקת בהיסטוריה של ההגירה המוסלמית לאירופה, שורשיה והשפעתה. כיצד מתמודדת היבשת עם תופעות שליליות הקשורות להגירה זאת וכיצד ההיסטוריה של אירופה שלאחר מלה"ע השנייה קשורה קשר הדוק להגירה אליה.

ההרצאה מקשרת בין תרבות, היסטוריה, כלכלה ופוליטיקה וגם מסבירה את הקשר של כל אלו להיווצרות האיחוד האירופי..

אלף שנה ועדיין איתנו – בית המלוכה הבריטי ומשבריו

בית המלוכה הבריטי הוא העתיק בבתי המלוכה בעולם והמוסד העתיק ביותר בבריטניה. עם הפסקה קטנטנה במאה ה- 17, הוא נמצא איתנו למעלה מאלף שנים. ההרצאה תסקור את המשברים שעברו עליו מאז ימי המלכה ויקטוריה, המלכה שבימיה הפכה המונרכיה בבריטניה למונרכיה חוקתית, ועד ימי המלכה הנוכחית, אליזבת השנייה.

ההרצאה תסביר מדוע, עם כל התחושה שבית המלוכה נראה כמו מסיבת תחפושות אחת גדולה, חשיבות המונרכיה עולה בהרבה על המימד הטקסי שלה וכיצד מצליח בית המלוכה להתאים את עצמו לנסיבות המשתנות. המלכה הנוכחית, כך יובהר, כמעט ולא השתנתה, אך החברה הבריטית איננה אותה החברה שהיתה ב- 1952 כאשר אליזבת השנייה הפכה למלכה.

דונלד טראמפ – לנסות להבין את התופעה

בנובמבר 2016 נבחר דונלד ג'ון טראמפ לתפקיד הנשיא ה- 45 של ארה"ב. כאשר הוא הודיע על כניסתו למירוץ לבית הלבן רבים צחקו בקול רם. צחוקם הפך להשתאות מעורבת בהלם כאשר הביס את יריביו בדרך לקבלת המינוי של המפלגה הרפובליקנית וכאשר ניצח את הילרי קלינטון.

איש כמעט לא נתן לו סיכוי. קל לפטור את טראמפ במילות גנאי כגון "פופוליסט", "שקרן", "גזען" ועוד. ללא ספק, מדובר באדם גס רוח ואישיות מאוד שנויה במחלוקת, אך כדי להבין את שורשי התופעה יש להבין תהליכים חברתיים שהחלו בארה"ב לפני די הרבה שנים.

טראמפ לא המציא אותם אך היטיב לנצלם כדי להיבחר, אך מהצד השני גם ברק אובמה עשה את אותו הדבר. כדי לזכות בשתי קדנציות בבית הלבן. ההרצאה תדון בתהליכים מורכבים אלו שעוברים על ארה"ב מזה עשרות שנים ותסביר מה יש בטראמפ, מלבד גסות הרוח, שהופך אותו לפוליטיקאי חסר תקדים ולא תמיד במובן שלילי.

 

עו"ד אייל אופנבך

מרצה להיסטוריה וחולה היסטוריה

בעל תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני בהיסטוריה.
את דרכי המקצועית התחלתי כעורך דין, אך מהר מאוד הבנתי שעל אהבתי הגדולה – היסטוריה – אינני יכול לוותר. מזה שנים רבות אני מרצה למגוון של גופים, פרטיים וציבוריים על מגוון רחב של נושאים. לשיטתי לא ניתן להבין אקטואליה ללא לימוד ההיסטוריה.

ההרצאות מועברות הן בעברית והן באנגלית.

המלצות

אייל אופנבך מרצה אצלנו במכללות הגמלאים למעלה מ 5 שנים ומעביר אחת לחודש הרצאות בעברית וכן באנגלית לקהל דוברי האנגלית שלנו. לאייל יש ידע רב בתחומו, הוא רהוט , בעל כושר ביטוי גבוה, חוש הומור וכריזמה ויוצר קשר טוב עם קהל השומעים. מעבר להיותו מרצה משובח מדובר באדם נעים הליכות ורציני שתענוג לעבוד אתו. הרצאותיו זוכות לאהדה ועניין מצד הגמלאים והא אחד המרצים המועדפים על הקהל שלנו.
תמי מורן,
מנהלת מדור מכללות,
אגף תרבות נוער ופנאי
עיריית רעננה

***

הרינו להמליץ בכל פה על עו"ד אייל אופנבך כמרצה מעולה. כל נושא שהוא בוחר להרצאות עליו, מובטח שההרצאה תהיה מסופרת בצורה אינטלגנטית, רהוטה, בשפה תקנית ועשירה, מעניינת ומרתקת ומתובלת בחוש הומור נפלא. אייל אופנבך הוא אחד המרצים הבודדים מני רבים שהרצאותיו מלאות עד אפס מקום. הגמלאים אינם מוותרים על לשמוע אותו.
לימור בוכריס – מנהלת
בית הגמלאי שוהם

***

עו"ד אייל אופנבך מרצה אצלנו בקתדרה זה שנים רבות בנושאי אקטואליה, אישים ואירועים בהיסטוריה, ארץ ישראל ועוד. הרצאותיו מאוד רהוטות, מאוד קולחות, מעניינות, רציניות ושזורות בהומור רב. יש לו ידע בנושאים שונים וגם הרצאותיו הרציניות ביותר מלוות בהומור ואינו פוסח על כשרון החיקוי שלו.
מאוד אהוב על הקהל שלנו - קהל אינטליגנטי. ממליצה מאוד!
דובה קריא,
מנהלת הקתדרה של ארגון גמלאי משרד הביטחון

***

This serves to confirm that EYAL OFFENBACH has been lecturing at Beth Protea – (A retirement facility situated in Herzliya) for well over 10 years. He is most certainly one of our favourite and most respected lecturers. In the early years, he focused his lectures on Current Affairs, but of late has been branching out into an assortment of wonderful and versatile topics. He is an absolute pleasure to deal with, reliable, always arrives on time, submits his invoices like clockwork and most important, is the nicest of people. Always beautifully groomed and so respectful to his audience. We look forward to having him grace our lecture hall for many more years to come.
LYN BACH
Director of Cultural Activities
Beth Protea

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input

© 2015 | כל הזכויות שמורות לתרבוטובה