טובה 052-7474121  דפנה 054-3979999

הרצאות על חוויות שנצברו בטיולי תרמילאים בגיל השלישי

אביגדור ספיר

 

 

הרצאה על מסע בדרך המשי העתיקה – סין, קירגיזסטאן ואוזבקיסטאן

מסע בדרך המשי – מילדות אהבתי סיפורי הרפתקאות. קראתי את מסעות מרקו פולו והחלטתי שכשאגדל, אסע לדרך המשי. גדלתי ונסעתי. מסע של 7000 ק"מ, ברכבות ואוטובוסים מקומיים, שיחות מרובות עם אנשים מקומיים, טעויות בדרך ועוד הרפתקאות מסמרות שיער בעיקר לקירח כמוני, וחוויות מדהימות אחרות.
המסע מתחיל בסין וכולל בתוכו בין היתר את שיאן עם חיילי הטרקוטה, גשר הזכוכית, דונהאונג וטורפאן, מעבר גבול מוטרף לקירגיזסטן, משם לאוזבקיסטן – סמרקנד ובוכרה.
מסיבות מובנות החלטתי לא להמשיך לאפגניסטן ואירן, אלו בפעם הבאה 

הרצאה על הטיול לנפאל – חוויות ייחודיות לגמלאי

 טיול לנפאל הוא טיול שונה – אתגרי. כאן החלטתי גם לעשות טרק. אני לא ספורטאי גדול, אבל למדתי שמה שמאפשר התגברות על מכשולים זה כוח הרצון, וזה יש. בחרתי מסלול בינוני – פון היל. הצעירים עושים את המסלול ב 3-4 ימים, הקצבתי לכך 5 ימים ובסוף עשיתי אותו בשישה ימים, כולל קטע בסוף של טיפוס על 4000 מדרגות.
בהיותי בפוקרה, עברתי עוד חוויה מעניינת. בלכתי ברחוב ראיתי חבורת צעירים מעמיסה מצנחים. נכנסתי ושאלתי – מה קורה? אמרו לי – יש עוד מקום אחד. אתה בא? כמובן השבתי ויצאתי לשוט באוויר על מצנח רחיפה. בהמשך חוויות מספארי, ביקור בקטמנדו עם פגישה מרתקת ברובע הטאמל, טיסה מעל רכס אנאפורנה, ועוד.

הרצאה על הטיול לבורמה – ארץ לא נודעת

בורמה היא ארץ מרתקת. מצד אחד – עוני מרוד, תשתיות כמעט ולא קיימות. מצד שני – מקדשים ענקיים מלאי זהב, ותושבים מקומיים שלמרות עניים תורמים במקדשים הללו ומדביקים עלי זהב על פסלי הבודהא. במסע בערבות בורמה נראה כאילו הלכנו 500 שנה אחורנית. בינגון – שפעם נקראה רנגון – רק 100 שנה אחורנית. כשמגיעים לניפידאו – הבירה החדשה רואים עיר מסתורית, נבנתה במהלך 10 השנים האחרונות אבל ריקה לחלוטין. בנוסף - ביקור בעיר 3007 המקדשים, נסיעה ברכבת המהירה – 8 שעות – 200 ק"מ, הר פופה ועוד. מדהים ומרתק.

 

הרצאה על הטיול לסרי לנקה – הודו הקטנה

סרי לנקה היא מקום ייחודי, עם ערים עתיקות, נופים מופלאים, חופים מיוחדים ועוד. מלאה מטיילים מכל מקום בעולם.
המסע מתחיל בקולומבו הבירה, אליה מגיעים בטיסה דרך דוחא – קטאר (כן, ישראלים עוברים שם חפשי). ממשיך ברכבת עתיקה לאנורדהפורה (עד שלמדתי את השם) – היתה בירה לפני כ 2200 שנה, משם לסיגיריה – טיפוס על צוק/מבצר עם 1200 מדרגות בלבד, ספארי, נסיעה לבדולה עם מערות עתיקות, קנדי, ביקור בבית מחסה לפילים, ועוד ועוד. ההרפתקה שם היתה שייט בין מפלים, מה שנקרא באנגלית – white water rafting.
בחג הפסחא 2019 היתה התקפת מחבלים בסרי לנקה, שבועיים אחרי שעזבתי. הייתי ברוב המקומות בהם היו ההתפוצצויות. מזל, לטוס לסרי לנקה מהארץ ולהפגע שם? כואב הלב. הדבר הנפלא שם הוא האנשים, עדינים, נחמדים, אדיבים. מחריד.

הרצאה על הטיול לפרו

מזה שנים רבות ממלכת האינקה היתה מושא חלומות. יש בפרו מהכל. טבע, הסטוריה, הרים נישאים, עתיקות ועוד.
המסע לפרו מתחיל את סדרת הנסיעות לדרום אמריקה. הטיול כלל ביקור ב"גלפגוס לעניים" ששם ראיתי איים עם ציפרים נדירות, פינגווינים וכלבי ים, דרך גלישה עם סקטבורד על חולות, ביקור בנאסקה וטיסה מעל הקווים המפורסמים, צפייה בקונדורים, שייט על אגם טיטיקקה, קוסקו וערי האינקה העתיקות בעיקר מאצ'ו פיצ'ו, ולבסוף – שלושה ימים בג'ונגל אמיתי, שאליו מגיעים בטיסה לאי על נהר האמזונס ומשם שלוש שעות בסירה. חוויה.הטיול לפרו התבצע באוגוסט 2019. הרצאה וקדימון יהיו מוכנים לקראת סוף 2019. 

 

אביגדור ספיר

שמי אביגדור ספיר, יליד שנת 1945. בגיל 71, לאחר שפרשתי מתפקיד מנכ"ל בתעשיית ההי-טק בישראל, אני מחליט להגשים חלום, לצאת לטיולי תרמילאים בעולם, בסגנון דומה לטיולי התרמילאים הצעירים, עם התאמות לגיל וליכולות.
בסיס הטיול הוא טיול עצמאי, נסיעה למקומות מיוחדים, זרימה עם מה שמזמנת הדרך ובעיקר מה שמספרים מטיילים אחרים איתם נפגשים, ושינויי מסלול תכופים בהתאם להזדמנויות שצצות.
אני יוצא לטיולים עצמאיים במזרח הרחוק ובדרום אמריקה, באוטובוסים ורכבות מקומיות, מגיע למקומות מופלאים, מתנסה בדברים שלא עשיתי מעולם וחוזר גדוש חוויות ומרצה עליהן בפורומים שונים. כנראה אני עושה עבודה לא רעה כי יש לי כ- 80% הזמנות להרצאות חוזרות.
אני יוצא לטיולים אלו פעמיים בשנה. כל טיול מייצר חוויות ייחודיות האופייניות לאותה ארץ, ולאחר שהחוויה נקלטת – בד"כ 2-3 חדשים אחרי הטיול, נוצרת ההרצאה. זו – לפני שהיא מוצגת בפני קהל עוברת הרצה בפני קבוצת התייחסות, תיקונים ואז יש הרצאה מוכנה.
מרבה להופיע בפני קהלים מגוונים בקתדראות, חוגי בית, ארגוני גימלאים, סינמטקים וארגונים שונים ברחבי הארץ.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input

© 2015 | כל הזכויות שמורות לתרבוטובה