המודיעין הישראלי: הפרשיות העלומות מעולם הסוד והסתר

איציק עזרא

 

המודיעין הישראלי: הפרשיות העלומות מעולם הסוד והסתר

הפעילות החשאית לאיסוף מידע מודיעיני לסיכול טרור, והמרדף הבלתי פוסק אחרי המחבלים ומנהיגיהם. עולמם של אנשי הסוד והסתר שעוסקים במלאכה בלי הרף: איך הם עושים זאת, באמצעות מי והיכן, איך משתלבת פעילותם החשאית בחיי השגרה שלהם והיכן עוברים הגבולות בין שיתוף הפעולה לטרור. הטרור: חמאס מדרום, חזבאללה מצפון, דאע"ש וטרור היחידים. המיוחד והשונה בכל אחד מארגוני הרשע.

במסגרת ההרצאה:

  • פרשיית חטיפתו ורציחתו של החייל נחשון וקסמן, המרדף המודיעיני.
  • ניסיון ההתנקשות בחיי שגריר ישראל במצרים, תחילת שנות ה-80. איך סוכלה המזימה הרצחנית.
  • פעילויות מודיעיניות עלומות, כמו חטיפתו לשטחנו של מוצטפא דיראני מנהיג החזבאללה, וחקירתו בשבי הישראלי.
  • המרדף אחרי המחבלים במערב בירות במלחמת לבנון הראשונה.
  • המרגל הישראלי אלי כהן, "האיש שלנו בדמשק": פרטים לא מוכרים מהפרשה.
  • תפיסת אוניית הנשק קארין-אי בשנת 2002, ומה שבר את הקפטן עומר עכאווי בחקירתו.
  • עריקת הטייסים לשטחנו: הטייס העיראקי בסוף שנות ה-60, הטייס הסורי בסוף שנות ה-80.

המרצה: האיש שהיה שם, ושירת משך 29 שנים בעולם הסוד והסתר, אותו תחום שאמנם נושק לחיי היום היום של כולנו – אבל נמצא תמיד בצילם ומאחוריהם.

איציק עזרא

בעברו, איש מערכת הביטחון בתחום האיסוף המודיעיני וסיכול הטרור מול הסקטור הערבי משך יותר מ-30 שנה. שותף למבצעים עלומים בתוך ומחוץ לגבולות המדינה, שלא ניתן יהיה לדבר עליהם בשל חיסיון טוטאלי. לו היכרות רבת שנים עם העולם הערבי, מנהגיו, דרכיו ואנשיו. בשנת 2004 פרש לגמלאות ממערכת הביטחון אך משימות מבצעיות לעתים לפי הצורך והאפשרויות.

כיום משמש מזה כשש שנים כעורך ראשי של רשת מקומוני "השקמה" בקבוצת "הארץ-שוקן".
כבר שנים מעביר הרצאות בפורומים שונים בנוגע למצב הביטחוני מול האסלאם והפלסטינים, ההיבטים המבצעיים והמודיעיניים, חמאס, חזבאללה, דאעש, טרור היחידים וענייני השעה (מהומות בגדר, עפיפוני השריפה ועוד) 

בעל תואר באסטרטגיה וביטחון (כיתת אנשי קהיליית המודיעין, צה"ל ושב"כ) באונ' בר אילן.

סקטורים בהם הירצה/מרצה: פורומים בכירים ביותר של כל גורמי קהיליית המודיעין, שב"כ, פו"מ, מוסד, גורמי מודיעין בצה"ל, משטרה, שירות בתי הסוהר ועוד.
משתתף לאורך שנים בהכשרת הדור הצעיר של אנשי קהיליית המודיעין. פורומים אזרחיים כמו ועדי מורים, ועדי עובדים, מועדוני גימלאים, ארגוני מתנדבים (רוטרי), מערכת החינוך - תלמידים בכיתות תיכון וחטיבות ביניים, בתי אבות, מרכזי פנאי ובידור עירוניים, חוגי בית ועוד.

המלצות 

אנו קבוצת זוגות שנפגשת על בסיס קבוע כבר במשך 25 שנה. השנה בערב יום העצמאות התכנסנו להרצאה של איציק עזרא בנושא: פרשיות עלומות של המודיעין הישראלי

איציק הצליח לגרום ל36 איש לשבת במשך שעתיים ורבע ללא הפסקה בהקשבה מלאה -תופעה נדירה בקבוצתנו. איציק הצליח להתחבר מיידית אל הקבוצה בנועם ובידידותיות שבו. מעבר לתוכן המרתק של סיפוריו, איציק הצליח לסקרן וליצור מתח מצד אחד ולצחוקים מצד שני. מרצה רהוט, בעל דיבור שוטף בגובה העיניים ומכבד את קהל שומעיו. ממליצה בכל פה ובחום לכל מי שרוצים להנות במלוא מובן המילה.

שרה

חוג בית בקריות

***

היי, היום נהנו מההרצאה מאוד!!! מאוד!!! מאוד!!! :)

אורית

הלשכה המרכזית לסטטיסיקה

***

שלום איציק. אני רוצה להודות לך על ערב מדהים. הנושא שעליו דיברת ונתת לנו הצצה לעולם שלא היכרנו. יכולת ההרצאה שלך שבה העברת את הנושא ושטף הדיבור הרהוט והברור כמו גם חוט שמחבר בין כל הנושאים, כל הביאו לערב מעניין ומרתק. אנחנו ממליצים בכל לב עליך, בעיקר בגלל היכולת שלך להבין את קהל המאזינים ולדבר אליהם בגובה עיניים. שוב תודה. היה מאוד נעים להכיר אדם כמוך שבזכותך ובזכות חבריך אנחנו יכולים לישון בשקט.

רותי

חוג בית בחיפה

***

שלום איציק.

אני מבקש להודות לך בשמי ובשם חברי מועדון גמלאי אל על בראשון לציון על ערב מרתק ביותר שהענקת לנו אתמול בערב בסיפוריך המרתקים.

מעולם לא הצליח מרצה לגרום לחברים לבקש ממנו להישאר ולהמשיך בהרצאה מעל לשעה וחצי...יישר כוח.

בהחלט נזמין אותך שוב להגיע אלינו למועדון. תודה לך. צביקה

***

טובה שלום.

לעונג היה לי ליטול חלק בהרצאה של איציק עזרא לגמלאי אגד הרצליה.

שהתקיימה היום יום שישי 01/02/2019 במועדון הגמלאים

ההרצאה על תכניו ומרכיביו השונים,

מהווה ללא ספק דוגמה ומופת ליכולת של אדם אשר ריתק במשך שעה + את הגמלאים בצורה שמעוררת הערכה וכבוד.

איציק ראוי למלוא דברי השבח.

אשמח אם תעבירי את תודתנו לאיציק עזרא

וכמובן גם לך מגיע תודות לאירוע האיכותי ומהנה.

בברכה

שמעון

***

איציק ערב טוב,
אנו רוצים להודות לך על ההרצאה המרתקת.
מזמן לא נהננו מהרצאה כזו!
כל הכבוד וישר כח.
חדוה וכל החוג.

***

הקבוצה נהנתה מאוד מהרצאתך.
אתה מרצה בחסד ואיש מקסים.
תבין,אני באה מתחום החינוך...
ושוב תודה
טובה ושמעון

***
הגענו לשמוע אותך שעה, אולי שעה ורבע, אבל ישבנו שעתיים וחציים מרותקים. לא נתנו לך לסיים ורצינו עוד ועוד לשמוע על העולם המרתק הזה. אתה מרצה בחסד עליון, רהוט, מרתק, משתמש מצוין בשפת הגוף ומעורר ענין בכל שניה אצל כל מי ששומע אותך.

שולי, גימלאי מרכז היום, חולון.

***

כבר 8 שנים מדי שבוע אני שומעת הרצאה במועדון, אבל עדיין לא נהניתי ורותקתי כמו בהרצאה שלך. הדבר הראשון שעשיתי אחרי שסיימת את דבריך היה לפנות לרכזת התרבות שלנו ודרוש (לדרוש, לא לבקש!) שתבוא אלינו שוב ושוב. אני מחכה לפעם הבאה.

שוש, מועדון קנ"ף, תל אביב.

***

שמעתי על ההרצאות מחברות, שלך וחיפשתי את המקום הקרוב והמועד הקרוב לבוא ולשמוע. נכחתי היום בהרצאה שלך בקתדרה למבוגרים מג"ל בראשון לציון, והאמת? היה הרבה יותר טוב, מרתק מעניין ומדהים מכל המחמאות ששמעתי עליך. כל המחמאות דנתנו לך נכונות, ויותר מזה. אתה יודע להעביר את החומר בצורה מרתקת, משלב מצוין בין החומר התאורטי על הטרור לבין פרשיות עבר מדהימות ומעשיר את השומעים. 

כנרת, ראשון לציון

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input