כלים לחיים מהנים ובריאים - על הומור וצחוק, הומור יהודי והומור בזוגיות

פרופ' אריה סובר

 

 כלים לחיים מהנים ובריאים - הרצאה מרתקת שעושה שינוי

פרופ' אריה סובר, המרצה הבכיר ביותר בישראל לחקר ההומור והצחוק יציג בפניכם מחקרים מרתקים בתחום ההומור והצחוק. בהרצאה תקבלו מתכון לפיתוח חוש ההומור שלכם.
אריה יקיים שיח בהשתתפותכם ויענה על כל שאלותיכם בקשר להומור ולצחוק. לראשונה תקבלו מהמומחה את כל הסודות אשר ישפיעו על חייכם ויגרמו לכם לצחוק צחוק אמיתי ובריא.
אריה יציג בפניכם באופן מרתק ממצאים מדעיים על השפעות ההומור והצחוק על חייכם ועל הסיבות מדוע חשוב לצחוק בכל הזדמנות אפשרית.

תלמדו על הקשר בין הומור וצחוק לבין הבריאות הנפשית והפיזית שלכם, על החשיבות של ההומור להתפתחות הקוגניטיבית שלכם, על השפעת ההומור והצחוק על התפתחות המוח והכישורים החברתיים של הילדים שלכם, על ההומור ככלי להתמודדות עם קשיי החיים, על חשיבות ההומור והצחוק בחיזוק המסגרת המשפחתית ועל הומור במקומות העבודה כגורם להגדלת הפריון.

הומור וחשיבה חיובית הם המתכון לחיים מאושרים. בסיום ההרצאה ידריך אתכם פרופ' אריה סובר כיצד להכניס הומור וצחוק לחייכם.

 

הומור יהודי - מה מיוחד בבדיחה היהודית?

הרצאה מרתקת אותה יעביר פרופ' אריה סובר - יו"ר האגודה הישראלית לחקר ההומור, בעל מוניטין בינלאומי בחקר ההומור והצחוק - על ההיסטוריה של ההומור היהודי דרך הבדיחות היהודיות שתאמו את רוח התקופה והשתנו בהתאם למקום ולזמן. "הומור יהודי" מקיף היסטוריה ארוכת שנים מתקופת התנ"ך ועד ימינו, וכולל ספקטרום רחב של סגנונות שבאים לידי ביטוי בתחומים שונים: תנ"ך, תלמוד, שירה, ספרות, פולקלור, בדיחות, סרטים, סדרות טלוויזיה ועוד. ההומור היהודי התפתח במיוחד בשלושה אזורים סוציו-גאוגרפיים: מזרח אירופה, ארה"ב וישראל. למרות הדמיון בהומור שהתפתח בין שלושת האזורים הללו, ניתן לזהות בכל אחד מהם את המאפיינים הייחודיים שלו. חשוב לציין שהומור יהודי היה קיים גם בריכוזים יהודיים נוספים, קטנים יותר כגון, מרכז אירופה, מערב אירופה, צפון אפריקה, אמריקה הלטינית והמזרח התיכון.
"הומור יהודי" הינו פסיפס מורכב שמתבסס על שלושה מרכיבים מרכזיים בחיי היהודים: החוכמה, ההיסטוריה וההישרדות היהודית. לא ניתן להבין את ההומור היהודי מבלי להתייחס למכלול המרכיבים שגרמו לעם היהודי ליצור את ההומור יוצא-הדופן שלו.
בהרצאה תלמדו את סיפורו של העם היהודי דרך הבדיחה היהודית שהתפתחה במזרח אירופה בין שלושת הפלגים המרכזיים: משכילים, חסידים ומתנגדים, עבור דרך ארצות הברית ותגיע לישראל כתחנה שבה ההומור הישראלי הפך להיות תערובת של מזרח ומערב. בסוף ההרצאה יענה פרופ' אריה סובר לשאלותיכם.

לחיות בזוגיות טובה באמצעות הומור וחשיבה חיובית

רוצים זוגיות טובה יותר? רוצים משפחה מאושרת יותר? האם ידעתם שמשפחה שמשתמשת בהומור שורדת טוב יותר את הקשיים שקיימים בכל משפחה? משפחה שעושה שימוש בהומור וצחוק שומרת על קשר משפחתי חיובי לאורך זמן. משפחה צוחקת בריאה יותר פיזית ונפשית. זוגות שמשתמשים בהומור וחשיבה חיובית מתגרשים פחות.

על כל אלה ועל שאלות נוספות יענה לכם פרופ' אריה סובר וישלח אתכם הביתה עם תובנות חשובות חדשות. אל תתפשרו על חיי זוגיות מאושרים

פרופ' אריה סובר 

מומחה בינלאומי בחקר ההומור והצחוק.

במקביל לעבודה האקדמית שלו כמרצה וחוקר באוניברסיטאות ובמכללות בארץ ובחו"ל, פרופ' אריה סובר מרצה לציבור הרחב בישראל  על נושאים שונים שהמרכזי שבהם הוא 'הומור וחשיבה חיובית כדרך חיים'. אריה מרצה בארגונים ומוסדות כגון רופאי קופות החולים, שופטי בתי המשפט, מורים בבתי הספר, גמלאים בבתי אבות, חוגי בית ועוד.  

פרופ אריה סובר כתב שישה ספרים בחקר ההומור ועשרות מאמרים. בשנת 2009 ייסד את האגודה הישראלית לחקר ההומור בנוסף, בשנים 2011 -2012 ייסד את כתב העת 'הומור מקוון', כתב העת העברי הראשון והיחיד בעולם בחקר ההומור והצחוק, ואת כתב העת הבינלאומי לחקר ההומור Israeli Journal of Humor Research 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input