טובה 052-7474121  דפנה 054-3979999

יומני מסע אל תרבויות נידחות, נופים עוצרי נשימה ובעיקר אל הפסיפס האנושי

אסף שקד

 

קובה- מהפכה בקצב הסלסה

מסע מרתק לאורכו של מעוז הקומוניזם האמריקאי היחיד והמיוחד..
מבירת המהפכה, הוואנה דרך ערים מתפוררות ומכוניות עתיקות, הסיגרים המפורסמים והשקיעות המרהיבות.
כור ההיתוך האנושי, המגוון והמרתק בעולם לצד הארכיטקטורה העשירה והסלסה הבוערת..
מסע בעקבות מורדים מזוקנים ועגלות חציר עצלות, המספר את סיפורו של עם קטן ומגוון שצועק סיסמאות ומניף אגרופים, אבל חולם על אלביס. מסע של קסם, רומנטיקה ונוסטלגיה באי המפורסם בעולם..

האקונה מאטאטה -מסע אל מזרחה של היבשת השחורה

אפריקה מסעירה ומרתקת אותנו גם כיום, 500 שנים ויותר לאחר שנתגלתה לאדם הלבן. זו האדמה הראשונה והקמאית שעליה החל הכל וזו שמשכה אליה לאורך הדורות מגלי עולם, הרפתקנים ומתיישבים אירופאים.
זו יבשת של ניגודים קיצוניים וטבע עוצר נשימה. בית למאות שבטים אתניים בעלי מסורות עתיקות.
ההרצאה תיקח אותנו למסע אל קניה וטנזניה. מפסגות נישאות דרך המישורים הצחיחים, אל יערות הגשם והחופים הנפלאים של זנזיבר במסע מקסים ומרגש שכולו צבעים, נופים וחיוכים..

החיים תחת השמש השישית- תרבות המאיה בגואטמלה

ב 21 לדצמבר 2012 החל עידן חדש על פי לוח השנה של בני המאיה. צעדיה הראשונים של האנושות תחת קרני השמש השישית הם הזדמנות נהדרת לפתוח צוהר מרתק אל עולמם של בני המאיה. אם התרבויות של אמריקה כולה.
נצלול אל נבכי עולמם התרבותי והחברתי של שבטים מגוונים בעלי מיתולוגיה עשירה טקסים פגאניים עתיקים ואמנות צבעונית השזורה בנופיה עוצרי הנשימה של גואטמלה.

אוסטרליה - מסע האופנוע הגדול

יום אחד קם לו ילד, קונה אופנוע ישן ויוצא להקיף יבשת. לאורך שנה ויותר הילד והמכונה. על כבישים שאינם נגמרים, תחת שמים עם מיליון כוכבים.
בטיול זה הנחשב בעיני למעצב העיקרי של אישיותי וחיי, נחווה את מישורי הנאליבו השוממים, הקסם השחור של הקימברלי, יערות העד של כייפ יורק והחופים העליזים של בריסביין וסידני.
על שבילי עפר מאובקים אל שלל טיפוסים שניקדו את מסעי ועשו אותו צבעוני ומשעשע, טרגי ומקסים. אל הקשיים הפיזיים והנפשיים שליוו את המסע ועל התרוממות הרוח שמלווה אותי עד היום.

ויטנאם וקמבודיה - השתקפויות בראי המקונג

וייטנאם וקמבודיה הן דרום מזרח אסיה במיטבה. מדינות סמוכות אך שונות, החולקות נהר אדיר ומפורסם. היסטוריה עתיקה ומלחמות עקובות מדם. את מסענו נחל עם שבטי ההרים של צפון וייטנאם, דרך הבירה האנוי. נלמד על הבירה הקיסרית הואה לפני שנדרים אל דלתת המקונג האדירה ובירתה סייגון. משם בשיט הרפתקני במעלה המקונג אל ממלכת קמבודיה ונכיר מקרוב את העם המקסים שעבר גיהינום פוליטי וחברתי ויצא ממנו חזק, נדיב, ואופטימי יותר.

קעקועים, סיפור אהבה

אמנות החריטה מושכת ודוחה את האנושות מזה אלפי שנים.
הקעקועים מסמלים לרבים חופש, אינדיבידואליות ומימוש תשוקות נסתרות אך גם מהווים טאבו חברתי חמור במקומות רבים בעולם ומזוהים עם תרבות שוליים של בערות ופשע.
הרצאה מרתקת וייחודית זו, תיקח אתכם במסע עוצר נשימה וחובק עולם אל שורשיה החברתיים, התרבותיים וההיסטוריים של תרבות הקעקועים.
מטקסי ה'מוקו' של ניו זילנד אל חליפות ה'אראזומי' הנסתרות של חברי היאקוזה ביפן. ממלכי אירופה הקדומים והקלגסים הרומאים, אל המלחים והסוורים של נמלי הולנד ואנגליה. מהחיילים, המוזיקאים וחברי הכנופיות אל הטרנד האופנתי הסוחף אחריו מיליוני בני אדם בכל העולם המאוחדים כולם בתשוקה ובאהבה לתרבות הקעקועים.

איסלנד - אי הקרח והאש

איסלנד היא מדינה בהתהוות אנושית וגיאולוגית כאחת. אדמה צעירה, קפואה ובוערת לעם זעיר וקשוח, אדיב ופציפיסטי.
השילוב הקיצוני של קרחוני ועשרות הרי געש פעילים יוצר טבע מהפנט ביופיו. גייזרים לוהטים, בוץ מבעבע, חופים קפואים ומפלי ענק.
איסלנד היא ביתם של הגמדים, העלפים, הטרולים והפיות המשוטטים במרחבים הפראיים, דמיוניים וממשיים כאחד. בהרצאה זו נצלול אל ההיסטוריה הגאה והטבע המיוחד שאין שני לו.

אלבניה- ארץ הנשרים 

בחצר האחורית של אירופה מסתתרת שקיפיריה, ארץ הנשרים. מדינה של סודות רבים שנחבאו מאחורי חומות ברזל ודיקטטורה רצחנית. במסענו לאלבניה, נפגוש את האסלאם הליברלי ביותר, קולינריה משובחת, עיר בירה מרשימה ומפתיעה ומיזוג נדיר בין מזרח ומערב שמעצב את המדינה הבלקנית עד היום. 

 

אסף שקד

בן 50 מחיפה. עשור מחיי הקדשתי לטיולי תרמילאות עצמאיים ברחבי העולם.

דרך עדשת המצלמה, תיעדתי רבים מטיולי. ריטואלים דתיים, פולקלור עממי ומבט נוקב על האלמנטים התרבותיים והמשפחתיים שמהם מורכבת כל חברה אנושית.

מזה עשרים שנה מדריך טיולים בארץ ובעולם.

במסגרת מסעותיי עם קבוצות המטיילים אני חוזר אל הנופים, האתרים והאנשים. ממשיך לתעד,לחקור ולצלם.

כל הרצאה פותחת חלון צבעוני, עשיר ומרתק אל תרבויות נידחות, נופים עוצרי נשימה והאנשים מתוך זווית ראיה אנתרופולוגית והיסטורית מרגשת ומהימנה. 

המלצות 

טובה שלום,

אסף שקד התארח בביתנו ב 8.10.21 ונתן הרצאה לחוג החברים שלנו על טיול שערך על אופנוע סביב אוסטרליה.
ההרצאה הייתה מעניינת ומרתקת, והחברים נהנו מאד מהצגת אוסטרליה על נופיה המיוחדים ועל הדמויות הססגוניות שחיות במרחביה.
תודה על המלצתך.
בברכה
אבי , 
חוג בית בקריית חיים

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input

© 2015 | כל הזכויות שמורות לתרבוטובה