צוללות דולפין בחיל הים ופרשת הצוללות "תיק 3000"

עופר ענבי

 

                                                                      

מרצה, סוציולוג ומנהל עסקים, חוקר משברים ואיש מודיעין לשעבר 

 

צוללות דולפין בחיל הים ופרשת הצוללות "תיק 3,000"

הרצאה הסוקרת את סיפור רכש הצוללות המתקדמות בעולם לחיל הים הישראלי, ואת מקומן במערך המבצעי והמודיעי של כוח ההרתעה הישראלית. וכיצד ומדוע מבקשת ישראל לרכוש מגרמניה עוד 3 צוללות, פרשה שהתגלגלה לחקירת משטרה.

 הרצאות נוספות:

ישראל ותוכנית הגרעין

על פעילותה של מדינת ישראל בנושא הגרעין החל בשנות החמישים, על הידע והטכנולוגיה, על הפוליטיקה של "העמימות הגרעינית", על הלחצים מצד המעצמות, ועל מה שרק למקורות זרים מותר לספר... 

"חיים מתחת לפני השטח" - על דמותם של מרגלים ועל האמת מאחורי פרשיות ריגול וריגול נגדי

על עולמם האפלולי, החיים הכפולים, על הנאמנים והבוגדים. על האידיאולוגיה ובצע הכסף. על "הרעים" מול "הטובים", על "סוכנים כפולים" ו"חפרפרות". על המרדף אחריהם והחשיפה. המרצה, איש מודיעין לשעבר, סוקר את תפקידו המיוחד של המודיעין האנושי בקהיליית המודיעין.

המודיעין הישראלי והתמודדותו עם האיומים הביטחוניים שעל סדר היום 

הרצאה הסוקרת את הכלים האנושיים והטכנולוגיים בהתמודדות של המודיעין הישראלי עם האיומים בגבולות הקרובים ובסוגיה האיראנית. ההרצאה סוקרת את ההתפתחויות ואת לקחי האירועים המכוננים שעבר המודיעין הישראלי על קהילותיו השונות, ואת גבולות היכולת של "עולם הצללים" הנמצא דרך קבע מאחורי הקלעים של האירועים הבטחוניים של מדינת ישראל.

עיון מחודש בפרשת "עסק הביש" – מי באמת נתן את ההוראה? מי באמת התנער מאחריות?

יותר מיובל אחרי הפרשה שהסעירה את מוסדות המדינה הצעירה. ננתח בעין בוחנת מספר שאלות מהותיות על הפרשה ועל התמרורים שהציבה לנו כעם לעתיד לבוא. מידע עדכני שופך כיום אור על השאלה מי נתן את ההוראה ומי לא לקח אחריות, האם היה בוגד בתוכם, מדוע הוחזרו אסירי קהיר רק לאחר 14 שנות שבי.
עיון בלקחי הפרשה יעשה בהשוואה לפרשות עדכניות על סדר יומנו הציבורי: שחרור גלעד שליט, פרשת המשט התורכי, יחסי מדינאים וצבא ועוד.

יובל שנים למשפט אייכמן - החותם שהותיר המשפט על התרבות הישראלית ועל הנצחת השואה והגבורה

עיון מחדש במרחק של 50 שנה על החותם שהשאיר המשפט על התרבות הישראלית, על הנצחת השואה והגבורה, על מקומם של ניצולי השואה בחברה ועל התפיסה ההיסטורית של השואה. השינוי בהתייחסות החברה הישראלית לשואה, לגבורה וללקחיה מאז ועד ימינו אלה. ההרצאה כוללת גם את סיפור המסע לפולין, אותו ערכתי עם בני נוער בסתיו 2012. 

תמונות ישראליות

ההרצאה מציגה בדרך הומוריסטית ומרגשת, באמצעות פניני תרבות ישראלית (קליפים וקטעי קריאה) אחדות מתמונות חייה של החברה הישראלית, ומעלה שאלות למחשבה והארות ביחס למצבה של המדינה והחברה, מיתוסים בתרבות הישראלית, הומור ישראלי בארץ זבת מרור ודבש, החברה הישראלית ככור היתוך ועוד.

עופר ענבי

סדרת הרצאותיו מסכמת 30 שנות עיסוק בנושאים אותם הוא סוקר בפני קהל.

בן 56, בעל תואר שני במנהל עסקים ותואר שני נוסף בסוציולוגיה ארגונית

פרקטיקה: עשור כאיש מודיעין, עשור כמנהל שיווק ופרסום בחברות ישראליות ובינלאומיות. ובעשור האחרון כמנהל פיתוח עסקים בתעשיית ההיי-טק

כיום – חוקר עצמאי ומרצה.

כמרצה עצמאי, הופיע במהלך השנים האחרונות מאות פעמים בפני קהל באירועי תרבות, חינוך ופנאי בכל רחבי הארץ. העביר בעשרות קתדרות, חוגי בית, כנסי מנהלים ועובדים, ימי עיון, ערבי תרבות פרטיים, הכשרות מורים, בתי ספר, מערכת הביטחון, בתי גיל זהב ועוד

הרצאותיו סוקרות באור חדש ועכשווי אירועי ענק בישראל ובעולם שהשפיעו על חיינו. אירועים שבהם תעתעו מנהיגים ואנשי ציבור בעמם, אנשי עסקים ושיווק בצרכנים, ואנשי מודיעין וארגוני ממשל בסובבים אותם.

האם וכיצד אפשר היה למנוע את האירועים , מה עמד מאחוריהם ומהו הלקח לחיי כולנו מכאן ואילך. 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input