ישראל והעולם הערבי - שונאים, סיפור אהבה?

מיכל יערי

 

האביב הערבי- מדוע ואיך התרסק החלום?

גלי המהפיכה העממיים שהחלו לפני חמש שנים, סימלו את המיאוס של החברות הערביות מהכוח המוגזם והשחיתות של השלטון, ואת התסכול הגובר מהמצוקה הכלכלית. בשלביו הראשונים של "האביב הערבי", נראה היה כי מדינות ערב עומדות להשיל מעצמן את המשטרים הרודנים ולצעוד לעבר עתיד טוב יותר, אלא שבמהרה התנפצו כל התקוות והאביב הערבי הפך לחורף אסלאמי. מה הוביל לשברו של החלום? כיצד הפכו החיים לקשים הרבה יותר? האם יש מקום לאופטימיות?

העולם הערבי וישראל: "שונאים, סיפור אהבה"

במשך שנים רבות העולם הערבי היה מאוחד סביב השנאה היוקדת לישראל. אלא שבמהלך "האביב הערבי" הסתבר שלא זו בלבד שישראל איננה האויב, אלא היא שחקנית מפתח במלחמה נגד דאע"ש ואיראן, האויבים הגדולים של מדינות ערב המתונות. יתרה מזו, האכזריות של המנהיגים הערביים וארגוני טרור אסלאמיים, הבליטה את ישראל כאי של שפיות בתוך הכאוס המזרח-תיכוני. בעקבות זאת העמיק והתרחב שיתוף הפעולה האסטרטגי בין ישראל למדינות ערב.
מהן המשמעויות העולות מכך? האם השלום במזרח התיכון קרוב יותר מאי פעם?
על שאלות אלו ואחרות בהרצאה העוסקת בשינויים הדרמטיים ביחסים בין ישראל לעולם הערבי.

נשים בעולם הערבי

למה סעודיה היא המדינה היחידה בעולם שבה אסור לנשים לנהוג? מה צפוי לאישה לבנונית שמחליטה להתגרש? כיצד השפיעה עלייתו של א-סיסי לשלטון במצרים על ההטרדות המיניות כלפי נשים בארצו? באיזו מדינה היחס לנשים נחשב לגרוע ביותר? איך השפיעו הרשתות החברתיות על מאבק הנשים לקידום זכויותיהן? למה יש כל כך הרבה רווקות בסעודיה?
הרצאה זו עוסקת במצב זכויותיהן של נשים בעולם הערבי. ההרצאה משלבת סרטונים, קריקטורות ואמצעים ויזואליים נוספים שהופכים אותה למרתקת עבור קהל השומעים.

כיצד שינה הנפט את פני המזרח התיכון?

באיזה אופן הנפט הפך מברכה לקללה? האם הנפט אחראי לכך שאין דמוקרטיות במזרח התיכון? מדוע מאשימים את הנפט כמי שהוביל לגידול העצום במספר העובדים הזרים במדינות ערב? האם הטרור האסלאמי היה יכול לשרוד ללא כספי הנפט? כיצד הנפט מעכב את זכויות הנשים בעולם הערבי? מה יקרה למדינות המפרץ ביום שבו יגמר הנפט?

מיכל יערי

מתמחה ביחסי הכוחות בעולם הערבי ובמיוחד במפרץ הפרסי. מיכל מלמדת באוניברסיטאות ובמוסדות אקדמיים שונים ומרבה להופיע בתקשורת.מיכל מרבה לשלב קטעים מיוטיוב וקריקטורות בהרצאותיה, וכך היא חושפת את הקהל למה שקורה באמת בתוך העולם הערבי.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input