הרצאות בנושא: המזרח התיכון במשבר זהות

מיכל יערי

 

נושאי הרצאות:

ישראל ומדינות המפרץ: לקראת עידן חדש?

לאחר שנחתם ההסכם עם איחוד האמירויות הערביות, מה הסיכויים לראות את מטוסו של מלך סעודיה נוחת בישראל? האם מדינות ערב זנחו את אחיהם הפלסטינים תמורת שלום עם ישראל? כיצד תשתנה הכלכלה הישראלית בעקבות ההסכם?

הפנים האמתיות של הנשים במדינות ערב

כיצד משפיעות הרשתות החברתיות על מאבקן של הנשים לזכויות? כיצד השפיעה הקורונה על מצבן של הנשים? מדוע יש צמיחה מטאורית באחוז הגירושין וכיצד זה קשור לשוק העבודה? האם הנשים במדינות ערב באמת רוצות שוויון?

״מהיר יותר, חזק יותר, צודק יותר?- ספורט ופוליטיקה במזרח התיכון״

כיצד משקף הספורט את היחסים בין מדינות? כיצד הפך הספורט לכלי למחאה פוליטית נגד השלטון הרודני? מה עלה בגורלו של מתאבק איראני שהחליט להיאבק באיסור להתחרות בישראל? באילו סוגי ספורט עוסקות הנשים בעולם הערבי, ועד כמה אנחנו קרובים לראות שחיינית אולימפית ערביה?
על כך ועוד בהרצאה מרתקת העוסקת ביחסים המורכבים של הספורט והפוליטיקה במזרח התיכון. ההרצאה משלבת קטעי וידיאו, קריקטורות ועוד.

סעודיה ואיראן- העימות שמעצב את פני המזרח התיכון

למה בעצם סעודיה ואיראן עוינות זו את זו? באיזה אופן משפיעה היריבות ביניהן על המזרח התיכון? מה נדרש כדי להפחית את להבות העימות ביניהן? האם ישראל מרוויחה או מפסידה מהמתיחות בין סעודיה לאיראן?

ארצות הברית והעולם הערבי

האם הנפט הוא הבסיס היחיד ליחסים המורכבים בין סעודיה לארצות הברית? כיצד תגיב ארצות הברית אם יפרוץ ״אביב ערבי״ במדינות המפרץ העשירות בנפט? האם טראמפ באמת שונה מאובמה ביחסו למדינות ערב? עד כמה משפיע הסכסוך הישראלי-פלסטיני על היחסים בין ארצות הברית לעולם הערבי?

ד"ר מיכל יערי

ד״ר מיכל יערי היא חוקרת מדינות המפרץ. מרצה באוניברסיטאות ובמסגרות נוספות, כמו: קתדרה, אסכולות ומכון אבשלום. משמשת פרשנית בתקשורת הישראלית והזרה לנושאים אלו.
מיכל עוסקת בנושאים שלא מדוברים בדרך כלל בתקשורת הישראלית. בזכות סקרנותה ותשוקתה לדעת איך נראים באמת החיים של האזרחים במדינות המפרץ, היא חושפת את קהל המאזינים לסוגיות מרתקות, כמו: זוגיות בעולם הערבי, מקומה של הדת בחיי החברה, מאבקן של הנשים לזכויות, ועוד. בנוסף, הרצאותיה מלוות בקריקטורות וסרטונים שהופכים את הדיון למרתק וייחודי. 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input