טובה 052-7474121  דפנה 054-3979999

הרצאות על צבא, ביטחון, ואסטרטגיה ישראלית

יריב פלד

 

איחוד האמירויות– נורמליזציה ופרואקטיביות

ב- 13 באוגוסט, יצאה הודעה רשמית משותפת לארצות הברית, ישראל ואיחוד האמירויות הערביות, ולפיה ישראל ואיחוד האמירויות תחלנה במהלך מדיני שסופו נורמליזציה מלאה של היחסים ביניהן. בהודעה נכתב שמשלחות מישראל ומאיחוד האמירויות תיגשנה בקרוב לגבש הסכמים בתחומים שונים כדי לצקת תוכן ביחסים.
ב- 15 בספטמבר, נחתם, על מדשאות הבית הלבן, "הסכם אברהם" – הסכם השלום בין שתי המדינות.
מטרת ההרצאה היא להכיר, יותר לעומק, את המדינה הערבית השלישית, שבחרה לחתום על הסכם שלום עם ישראל, ולשפוך אור על המניעים האפשריים שמאחורי המהלך דרמטי על רקע השינויים בסביבתה האסטרטגית ועל השלכותיו האפשריות על התהליך המדיני הישראלי-פלסטיני. 

הסולטן הכובש בונה אימפריה טורקית חדשה

על היעדים האסטרטגיים אותם בחר נשיא טורקיה, טאיפ ארדואן, לקדם במלוא הכוח, בזירה הבינלאומית, דווקא בשעה בה העולם כולו עסוק בהתמודדות הקשה מול נגיף הקורונה.

ישראל ורוסיה

ברית אסטרטגית או ברית אינטרסים?

התפתחות קשרי הידידות ושיתופי הפעולה הרבים בין שתי המדינות, בשנים האחרונות, מעלה את השאלה מה באמת עומד מאחורי הדבר: שותפות גורל וערכים משותפים או מערכת משותפת של אינטרסים ארעיים?

מקרוב תפתח הרעה - העימות בין ישראל לחיזבאללה

בחודשים האחרונים, בצל משבר הקורונה, ניכרת עליית מדרגה במתיחות בין חיזבאללה לבין ישראל. שני היריבים עסוקים אמנם בהתמודדות עם המגיפה, אך בד בבד נערכים להמשך המאבק הצפוי ביניהם ביום שאחריה, תוך שימור מאזן ההרתעה הקיים ביניהם. מהם הגורמים לפוטנציאל ההסלמה העלול להביא לעימות בין הצדדים למרות הערכה הקיימת שאף צד לא מעוניין בו כרגע? וכיצד על ישראל להיערך למקרה שכזה?                                           

ישראל וירדן 

הזעזועים האחרונים בהסכם השלום 

לפי פרסומים זרים 

סיפורו של הגרעין הישראלי (סדרה בת 3 מפגשים)     

 

הרצאות לימי זיכרון וציון מיוחדים

האריה שאג פעמיים

על הקשר בין תל חי א' לתל חי ב' (מתאים ליום י"א באדר) - מדוע נשכחו יוסף טרומפלדור ומגניי תל חי מהתודעה הקולקטיבית הישראלית? מה קרה למיתוס הקרב על תל חי וכיצד הוא הושפע מאירועי מלחמת לבנון השנייה?

השואה בראי הזיכרון (ליום השואה והגבורה)

ניתוח השינויים שחלו בזיכרון השואה, מאז הקמת המדינה ועד ימינו, באמצעות סיפורם האישי של ארבע דמויות: הצנחנית חנה סנש, פאבל פרנקל, מנהיג המורדים של תנועת בית"ר בגטו וארשה, דוד פולנסקי ("יורק"), צעיר המורדים בגטו וארשה, שעמד עוד קודם לכן בראש מערכת הברחות המזון לגטו וחיים רוט, ניצול שואה הולנדי, שהגה ויזם את מפעל ההנצחה "לכל איש יש שם".

המפקד בצה"ל

תבנית נוף הולדתו! (סיפורם של שלושה מפקדים - ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל) - ניתוח והצגת הקשר, בין תחנות וחוויות בחייו לבין השקפת עולמו ודרך מנהיגותו של המפקד בצה"ל, באמצעות סיפורם האישי של שלושה ממפקדיו.

מנהיגות ברגעי הכרעה (ליום הזיכרון לרצח רבין)

ההרצאה עוסקת במנהיגותו הצבאית והמדינית של יצחק רבין, בדגש על יכולתו לקחת אחריות על החלטות שקיבל, בצמתי הכרעה חשובים בתולדות המדינה.

מה קרה לזיכרון הקולקטיבי?

(מומלץ – לכל ימות השנה) מה קרה לזיכרון הקולקטיבי הציוני - ישראלי? מאחורי תאריכים רבים בלוח השנה העברי אותם אנו נוהגים לציין, מידי שנה בצורות שונות, מסתתרים אירועים דרמטיים שפקדו את עם ישראל בדורות הקודמים ועצבו את הזיכרון הקולקטיבי של הדור שלנו. מטרת ההרצאה היא לאפשר לציבור השומעים להיחשף לחלק מאותם אירועים תוך כדי הבנת משמעותם ההיסטורית עפ"י סדר כרונולוגי מותאם.

שתיקת הצופרים (ליום השנה לפרוץ מלחמת יום הכיפורים)

ניתוח הכשל הקונספטואלי והמודיעיני שהוביל להפתעה האסטרטגית של מלחמת יום כיפור.

 

יריב פלד

(M.A) בוגר התכנית ללימודי ביטחון ביה"ס לממשל באוניברסיטת ת"א
מומחה לענייני צבא, ביטחון ואסטרטגיה ישראלית.
מרצה כ- 20 שנה בפני ציבורים שונים ומגוונים במגזר הממלכתי, הציבורי והפרטי

 

למר יריב פלד שלום רב,
הייתי היום ה-25/01/2017 בין הנוכחים באולם בבית הלוחם בת"א ושמעתי את הרצאתך הניפלאה על שמעון פרס. כחבר הבית, אני נוכח לעיתים קרובות בהרצאות הניתנות במקום, אך ההרצאות שאתה מעביר הן מיוחדות במינן, הן מבחינת ניתוח הדברים, העניין הרב והצגתם!
דיווחתי למחלקת התרבות על ההנאה הרבה שהייתה לנו היום!
מקווה שנראה אותך יותר בין המרצים בביתנו!
תודה ובכבוד רב
אלי

         

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input

© 2015 | כל הזכויות שמורות לתרבוטובה