טובה 052-7474121  דפנה 054-3979999

דתות, תרבויות ומסעות באסיה

יותם יעקבסון

 

"ברית אחיות" - כת הסריסים בהודו

כל מי שטייל בהודו לבטח נתקל בקבוצות נשים גבריות למראה, קולניות ובוטות בהתנהגותן. אלו ההיג'רות – בנות כת הסריסים, שלה מוקצה מקום מיוחד בחברה ההודית המסורתית. ההיג'רות ספק מקודשות ומוערכות, ספק דחויות ומבוזות. נכיר את הקהילה, את מורשתה ונעמוד על מקומה בחברה.

"טרילוגיה ראג'סטאנית" - פולחנים שונים בראג'סטאן

חבל ראג'סטאן המדברי, ארץ המלכים, גדוש במחוזות ססגוניים ואקזוטיים המהווים את הודו במיטבה. נבקר בשלושה אתרים מקודשים, נשמע את הסיפור המיתולוגי שמאחוריהם, נכיר את הפולחן הייחודי שמתקיים בכל אחד מהם ונספוג שפע של ניחוחות והרבה צבעים, כמו שרק בראג'סטאן אפשר.

"טקסים בגג העולם" – טקסים ופולחנים בטיבט

נכיר כמה מהטקסים הטיבטיים הבולטים ונבאר את הקשר ההדוק שבין אמונה לדת. נתוודע לרעיונות מאחורי דיאגרמות המנדלה המסוגננות. נכיר את האופן שבו מסוגלות רוחות של ישויות גבוהות לבוא לידי ביטוי דרך גופן של מתקשרות ואת טקסי המוות השונים.

"כל המים הקדושים" – קדושת נהר הגנגס וחגיגות הקומבה מלה

נתוודע אל הסיפור המיתולוגי על הורדתה של אלת הגנגס מעולם האלים, נעקוב אחר מהלכה בארץ; ממקורותיה במרומי ההימאליה דרך המורדות התלולים שבהם שוצפים מימיה אל המישורים הגדולים ונעמוד על פולחני הנהר. את עיקר ההרצאה נקדיש להתרחשויות הרבות בפסטיבל הכד (הקומבה מלה), ההתכנסות האנושית הגדולה בעולם.

"מסתורין במלאנה" – כפר קטן בהימלאיה ההודית

מלאנה, המקום שבו הביס האל את השד, הוא מקום שבו אגדות הופכות למציאות. זהו כפר נידח, החבוי באחד העמקים הפנימיים בדרום ההימאליה. נתוודע אל נופי האזור, נברר מדוע שונה מראה תושבי הכפר ממראם של שאר בני ההימלאיה, מהי פרנסתם הייחודית ומה פשר איסור המגע בהם.

 

יותם יעקבסון

חוקר תרבות במרחב ההודו-טיבטי. מלמד ומרצה במכללות, קתדראות עממיות ובמוסדות שונים. עוסק בתיעוד ובהדרכה לאורך נתיבי הסחר הקדומים לאסיה, מורה דרך בישראל ורואה את תפקידו כמדריך כמתווך בין-תרבותי. מצלם וכותב לירחונים ולעיתונים, חבר מערכת "מסע אחר". מחבר הספרים "מסאלה" ו"חמצן דליל", שראו אור בהוצאת "עצה" שהקים.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input

© 2015 | כל הזכויות שמורות לתרבוטובה