הרצאות העשרה חווייתיות מחכימות

ד"ר דוד סגל

 

פייק ניוז בראי ההסטוריה - על התעמולות שלפני עידן הפייסבוק

ברדיו, במדיה המודפסת ובקולנוע - מסע היסטורי מרתק מלווה בשפע תמונות וקטעי וידאו - תחנות הרדיו הבריטיות ש"התחפשו" לתחנות גרמניות וזרעו בלבול ודמורליזציה בקרב חיילי ואזרחי גרמניה. צ'רלי צ'אפלין ווללט דיסני , המפרי בוגארט בסרט קזבלן ועוד דמויות ססגוניות רבות שנרתמו למסכת התעמולתית.

מי כתב את שייקספיר?

איש העסקים ויזם הנדל"ן האדון ויליאם שקספיר מסטראטפורד סיים שמונה כיתות לימוד בבי"ס יסודי ובזה הסתכם חינוכו הפורמלי. אז מאיפה לו כל הידע האצור במחזותיו? ואם לא הוא, אז מי?

תעלומה בלשית היסטורית עם סיפור על רצח שהיה ואולי לא היה של האיש שיכול היה לכתוב את יצירות האלמוות המיוחסות לשקספיר.

פיט סיגר – זמר ולוחם חברתי

סיפור חייו של מחייה מוסיקת העם שיחד עם להקת האורגים הביא לעולם את "אנו נתגבר" "פטיש לו היה לי" ו"איפה הפרחים כולם", הממסד החרים ונידה אותו ולבסוף חיבק וכיבד אותו.

האיש שסיכן את חייו למען דעותיו, האיש שלא רצה להיות זמר אך לא יכול היה להפסיק לשיר.

ההרצאה שזורה בשירים מוכרים משנות החמישים, חלקם בעברית ובאידיש.

ארתה פרנקלין –מלכת מוסיקת הנשמה

סיפור חייה הסוערים של ה"מלכה" הגאונה השערוריות, ההתמכרויות וקטעים נבחרים מפי הזמרת שבשיר הדגל שלה RESPECT הביעה כמיהה לכיבודה כאישה וכשחורה בתקופה של מאבק לזכויות השחורים והתעוררות התנועות הפמיניסטיות. בהלוויתה ספד לה ביל קלינטון : "היא החליטה להיות הקומפוזיטור של חייה, ואיזה שיר נפלא יצא לה..."

משחקי הקופסה – מהשש בש של אברהם אבינו ועד למונופול

נצא למסע היסטורי החל מהמשחקים שהפרעונים לקחו  לקברותיהם ועד לימינו עם ז'אנר חדש ומלהיב של משחקים  מהעולם שממלאים את המדפים בחנויות הספרים.

על המשחקים בארץ לפני ואחרי קום המדינה, סיפורו המיוחד של משחק המונופול, על האישה שהמציאה אותו וחברת המשחקים שגזלה לה את הפטנט. על משחק ה"ריכוז" שהועתק מהמונופול והעלה את חמתם של המחנכים הסוציאליסטים בישוב בארץ שטענו שהילדים לומדים ממנו  להיות כרישי נדל"ן.

 

ד"ר דוד סגל

יליד דרום אפריקה "הועלה" לארץ בגיל שנה. נשוי, אב לשלושה וסבא לשלושה.
לאחר שפרש מעבודתו כפיסיקאי לפני 10 שנים, החל לעסוק בכתיבה יוצרת ובעריכת הרצאות בנושאים שקרובים ללבו. לכל הרצאה מוקדש מחקר מעמיק שמבוסס על ספרים וחומרים באינטרנט. ההרצאות אינן "אקדמיות" אלא מדגישות את המסקרן והפיקנטי בכל נושא ומלוות במצגת ססגונית.

המלצות

ההרצאה הייתה מעניינת, הביאה והאירה פנים לא מוכרות של מסעי התעמולה אשר ליוו את מלחמות העולם במאה העשרים .

החומר הוגש בצורה מעניינת ומרתקת וההרצאה זכתה לשבחים רבים מקהל הצופים

תמי שובל

מועדון גימלאים

***

ההרצאה הייתה מחכימה, מרתקת ומהנה, הועברה בצורה מקצועית, מעניינת, תוך שילוב סרטונים/שקפים ועם הומור רב. תוכן ההרצאה היה מרתק, חדש עבורנו והוגש בראייה כוללת עם תובנות שניתן לגזור גם לאירועים אקטואליים.״

סימה ונתי הרר

חוג חברים

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input