הרצאות וסדנאות בנושאי - סבתאות בעידן המודרני, כוחה של התנדבות

דנה בוקשפן

 

סבתאות בעידן המודרני – סדנא בת 3 מפגשים

גם לסבא וסבתא יש מחיר לזמן

מה תפקידי וסוגי הסבתאות כיום, מה המשמעות של להיות סבא וסבתא'האם לנו יש גבול ברור בתפקיד זה, עד כמה אנו מוכנים לעשות ויתורים, מה המרחב שמתאים לנו, האם אנו יודעים את ההבדל בין מעורבות והתערבות במעגל המשפחתי.

כוחה של מילה בכל גיל

מה השוני בין עידוד עיצה ושבח, בין לשמוע ולהקשיב, ההקשבה כחלק מתחושת השייכות המשפחתית, מה כוחה של המילה הטובה במשפחה, כיצד קשורות המילים הנכונות לצמיחת הערך והביטחון העצמי וכלים כיצד לנוע ולהניע את האחר.

הרגש בטעם המשפחתי

נכיר את מקור הרגש אצל האדם ואת סוגי הרגשות השונים, נדון ברגשות כמנוע לפעולה, נלמד כיצד הרגשות תופסים מקום במערכת המשפחתית ונלמד דרך מודל לנהל את רגשותינו ולשלוט על תגובה בהתאם.

 

הרצאות בנושא - כוחה של התנדבות

נתינה מתחילה מבפנים

למה כל כך קשה לבקש עזרה? מה הם ציפותינו ורצונותינו כמתנדבים? מה הם המניעים להתנדבות? התפקיד שלנו כמתנדבים מול הנעזרים, ההתמודדות מול מציאות בלתי רצויה וכיצד נתאים עצמינו ונגשר בין מצוי לרצוי!

גם הרגש מתנדב

הרגשות משתתפות בהתנדבות מניעות לפעולה,נלמד על מקור הרגשות כיצד אנו מגיבים בסערת רגשות, דרכי הפעולה האפשריות לנהל את הרגש ומה המחיר לכל החלטה.

מעורבות, התערבות ומה שביניהן

משמעות הגבולות במרחבי עשייה שונים, האם המרחב בטוח לי, האם גם לאחר? גיצד אנו שומרים על הגבולות שלנו, מה קורה כשאני מתקרב והאחר מתרחק ולהיפך? האם אני מתנדב מעורב או מתערב? ומה השוני בין זה לזה?

 

 מבחר נושאים לסדנאות למתנדבים

חסרה “המילה הטובה” - גם לעודד צריך לדעת איך

חשיבותה וכוחה של המילה בכל מקום בין חברים ובין זרים.
בהרצאה זו נלמד על ההבדלים בין מילות עידוד, עיצה ושבח ונחשוף כלים שיסייעו לנו לנוע ולהניע את האחר.

בסערת הרגשות – הרגשות כמנוע לפעולה

נכיר את מקורן של הרגשות נדון בהן כמנוע לפעולה ועד כמה אנו מסוגלים לנהל אותן. נתמקד בדרך לפירוש הרגשות, מה יכולת השליטה שלנו על התגובה והמחיר הכרוך בכל פירוש.

מזוודת הכוחות

הכרה בכוחות שלנו ושל האחר. כיצד השוני של כל אחד מניע לסוג התמודדות שונה והתנהלות אחרת. נדע לזהות חוזקות,לנצל את איזור השיא שלנו, כל זאת בהתאמה למצבי מציאות שונים וסביבות משתנות.

המשפחה כארגון

התא המשפחתי כארגון: הכללים, התפקידים, הערכים, עבודת הצוות, האצלת הסמכויות וכמובן הגדרות התפקיד כל אלו יגדירו את סביבת ה“עבודה”. כיצד ממנפים, משנים, מתקנים ומשפרים עקרונות אלו לטובת שדרוג התא המשפחתי - הארגוני וגיבושו.

הסבאות בעידן המודרני

נבחן מה תפקידי וסוגי הסבתאות והסבאות, משמעות הסבאות לכל אחד וכן הגבולות שעלינו להציב במעבר לתפקיד החדש. כיצד עלינו לשמור על עצמינו במסגרת חדשה זו ולהפיק ממנה את המירב בדרך המתאימה לנו.

המציאות חיה דרכינו

הרצאה זו תדון בשלל מעברים ושינויים בחיינו באיזה אופן שינויים אלו משפיעים עלינו ואלו שלבים אנו עוברים עד לשלב הבא. האם אנו מוכנים לכך? כיצד נלמד לקבל את השינוי ולחיות את המציאות שעוברת דרכינו.

חושבים חיובי עושים שינוי

בחלק הראשון נדון בכוחה של האמונה והרצון בשינוי, תוך זיהוי החוזקות האישיות ונלמד טכניקה המאפשרת זיהוי זה. בחלק השני נטעם הלכה למעשה כיצד ניתן לעשות שינוי ובאילו דרכים נשפר את איכות חיינו. ההרצאה תלווה בחשיבה חיובית!

שומרים על הגזרה – גבולות ביחסים

האם המרחב בטוח לי האם גם לאחר? כיצד שומרים על הגבולות בעבודה, עם חברים, במשפחה ובזוגיות. מה קורה שהאחר מתקרב ואני מתרחק ולהיפך. משמעות הגבולות במרחבי עשיה שונים. מעורבות והתערבות וההבדל בניהן.

כשהקן מתרוקן – איך לחיות בשלום עם מצבים משתנים

נבחן את המעברים בחיינו: מפרידה מהילדים היוצאים לדרכם, דרך התבגרות ופרישה מעבודה, באיזו דרך אנו מקבלים זאת וכיצד אנו מתנהלים? סמכות מול רלבנטיות, העברות בין דוריות מה מקומינו והשפעתנו במעגל המשפחתי.

דנה בוקשפן

 דנה הינה עובדת סוציאלית,בעלת תואר בפסיכולוגיה,התמחות מכון אדלר למבוגרים ולימודי פסיכולוגיה חיובית להעצמת נשים. דנה בעלת נסיון רב בהרצאות מסוג זה ומרצה קבועה ברשתות דיור מוגן ותומך ברחבי הארץ.ההרצאות מותאמות לקהל זה ובקבוצות קטנות נערכות כסדנא, המשלבת פעילות של קהל המשתתפים ומלוות תמיד בניחוח נעים ורגוע.

 

  • הסדנאות הינן לקבוצות עד 25 משתתפים
  • אורך כל סדנא כ-70 דקות

המלצות

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input