המציאות הלא נודעת בסין - הרצאות בליווי סרטים

ד"ר ישראלה יבלונקה

 

זרקור על סין

המציאות הלא נודעת בסין
הרצאות בליווי סרטים

 

לשחרר את סין - האומץ להאמין

מלווה בסרט שאורכו 53 דקות

סיפורם של אזרחים שומרי חוק שנכלאו במחנות כפייה בגלל אמונתם בדרך רוחנית עתיקה בשם "פאלון גונג". גיבורי הסרט הצליחו להשתחרר מהכלא ולספר את סיפורם לעולם, אך מאות אלפים עדיין מוחזקים במחנות, ומהווים מאגר אנושי חי לתעשיית השתלות האיברים המשגשגת בסין. הסרט שיוקרן זכה בעשרה פרסים בפסטיבלים והוקרן בפרלמנטים בעולם וגם בכנסת ישראל. 

קשה להאמין – שערוריית קוצרי האיברים 

מלווה בסרט שאורכו 56 דקות

הסרט המלווה את ההרצאה הוא תחקיר אמיץ על אחד הפשעים המזוויעים של ימינו: רצח המונים של אסירי מצפון בסין, בחסות הממשל, לשם מכירת איבריהם.
קשה להאמין כיצד הפכו רופאים לרוצחים, ומדוע עצמנו עיניים

מעבר לפחד - סיפורו של גאו ג'י-שנג 

מלווה בסרט שאורכו 72 דקות
סיפורו של עו"ד סיני, מבכירי עורכי הדין בסין, שהעז להגן על משוללי זכויות ועל כך נחטף ונאסר בעוד המשטרה החשאית מחזיקה במשפחתו כבני ערובה. בפני גאו, שכונה "המצפון של סין", הוצבה דילמה קורעת לב – היה עליו לבחור בין המשך מאבקו למען הצדק לבין אהבתו למשפחתו. באיזה מסלול יבחר? ומהו המחיר שיהיה עליו לשלם?

זרקור על סין - מדוע 100 מיליון סינים הוגדרו כאויב?

מלווה בסרטונים קצרים
בהרצאה זו בליווי סרטונים נחשוף את הרדיפה האכזרית נגד אנשים בסין המאמינים בדרך רוחנית סינית עתיקה בשם "פאלון גונג". מהי השיטה הזו? מדוע הם נרדפים למוות בסין ?

העולם זקוק לאמת, חמלה, סובלנות

מלווה בסרטונים וסיפורים
בהרצאה זו תוצג הדרך הרוחנית הסינית העתיקה "פאלון גונג" (הידועה גם בשם "פאלון דאפא") והשפעתה הטובה על הגוף והנפש, כולל בעיות בריאות שמסתדרות.
שיטה המשלבת 5 תרגילים פיסיים פשוטים וחיים ביום יום לפי עקרונות של אמת, חמלה, סובלנות!
יש אפשרות להדגמת התרגילים והפעלת הקהל. הפעלה שמקימה את הקהל על רגליהם...

אדישות ואכפתיות – זרקור על סין

מלווה בסרטונים קצרים
המשתתפים ייחשפו לנושא מרתק הנוגע לכל אחד מאיתנו - השתיקה.
בהרצאה יש התייחסות לאדישות העולם בזמן השואה, עבור להקראת עדויות של ניצולים בני עמים רבים שהיו עדים לרצח עם, כולל סוריה ואפריקה, וכלה ברצח עם המתבצע כיום בסין.

ההרצאה מעלה לדיון את נושא האכפתיות מול האדישות. שתיקה אל מול רוע, ומביאות את המשתתפים לחשוב על סוגיות מוסריות, חברתיות ומצפוניות.

ד"ר ישראלה יבלונקה

ד"ר לפילוסופיה (המחלקה ללימודי מידע) מאוניברסיטת בר אילן. בעברי מנהלת ספריה ציבורית. אחר כך כתבת ותסריטאית ברשת הטלוויזיה הבינלאומית NTD. היום מרצה בליווי סרטים תיעודיים שהופקו על ידי - NTD אירוע אינטלקטואלי מעורר מחשבה ושיח עם הקהל.

ההרצאות מיועדות לכל קהל ולכל ארגון, המעוניין לתת לאנשיו טעימה בנושאים ערכיים ומוסריים כמו אמונה, רדיפה על רקע אמונה, זכויות אדם, קבלת האחר והשונה, סובלנות, משטרים טוטליטריים, מהפכה תרבותית, קומוניזם, שתיקת ההמונים מול עוולות ועוד.

ההרצאות מאפשרות גם להבין את התהליכים שעוברת החברה הסינית. תהליכים היכולים בסופו של דבר להביא לשינוי יסודי של סין, ועשויים להשפיע על חיי כל אחד מאיתנו.

ניסיון של עשרות הרצאות מוצלחות שקיימתי מאולמות גדולים כמו סינמטקים ועד חוגי בית. בכל המקרים הקהל מתעניין וממליץ.

הרצאות מותאמות למבוגרים או נוער מחטיבת ביניים ומעלה.

סין מסקרנת את כולנו. ארץ גדולה, מעצמה כלכלית ולמעלה ממיליארד תושבים. בהרצאות ובמיוחד באמצעות הסרטים, ניתן להציץ לתוך סין ולהבין מה באמת קורה בתוככי ארץ שלמרות הקידמה הכלכלית היא עדיין דיקטטורה. כל כלי התקשורת הם בשליטת המדינה, האינטרנט מצונזר, זכויות אדם מופרות, ומה שחמור אף יותר זאת הרדיפה של המשטר נגד מיליוני אנשים חפים מפשע שאף נרצחים בעבור איבריהם.

להרצאות דרוש מקרן, מסך ומערכת הגברה.

משך ההרצאות למבוגרים כשעה וחצי.  

לבני נוער יש שיעורים המתוחמים ל- 45 דקות. 

 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input