מדעי ההתנהגות, חשיבה ופסיכולוגיה חיובית

ד"ר לילי שעשוע

 

הרצאות מעולם ה"פסיכולוגיה החיובית"

שעשועי אושר

ההרצאה תחשוף את המחקרים המובילים בתחום האושר והחוסן האנושי - "הפסיכולוגיה החיובית". נבין למה עושר, יופי והנאות אינם ערובה לאושר, נכיר את "ניסוי הנזירות המפורסם" ונרכוש כלים לתרגל ולאמן את "השרירים" המשפיעים על תחושת האושר, להגברת השמחה והרווחה האישית והארגונית - אופטימיות, הכרת תודה, קשיבות ועוד - "חדר כושר לאושר".

שעשועי אהבה

האהבה היא כלי משמעותי ובעל מתאם גבוה לאושר עפ"י מחקרי הפסיכולוגיה החיובית. אנו פחות מתרגלים למערכות יחסים (לעומת דברים חומריים) ושואבים מהן סיפוק והנאה לאורך זמן.
בהרצאה נתוודע למולקולת האהבה ונרכוש כלים ליצירת תשתית שתפריח את האהבה בכל מעגלי החיים – החברות והזוגיות לשנים רבות.

נפש בריאה בגוף בריא

מחקרים מלמדים כי פעילות גופנית היא פתרון מדהים לשיפור תפקודו של המוח האנושי, לתחושה פיזית טובה, לשיפור יחסים ולתחושת סיפוק ואושר. בהרצאה נוכל לקבל השראה וטיפים לשינוי הרגלים לאיכות חיים בריאה ולקיחת אחריות על ה"מכונה" הפרטית שלנו. אף פעם לא מאוחר להתחיל, גם רומא לא נבנתה ביום....

אפקט פיגמליון

הכל בראש- המונח "אפקט פיגמליון" מבוסס על פיגמליון הפסל היווני שיצר פסל יפהפה בדמותה של אפרודיטה ותפילותיו כי תתעורר לחיים נענו.מכאן התפתחו מחקרים רבים על אמונה שמגשימה את עצמה- ההרצאה תחשוף את המחקרים והכלים המובילים והעדכניים בנושא רתימתו של "המוח" - הסימולאטור המתוחכם ביותר, לקידום ,למימוש עצמי ולצמיחה

לא תחמוד 

קנאה היא רגש אנושי המורכב מפחד, כעס ועצב. בעידן המודרני ,של חומרנות ותחרותיות, גוברת תחושת הניכור והבדידות ועמה רגשות של קנאה וחוסר שביעות רצון. קנאה פוגמת ביכולתו של האדם לשמוח בחלקו. ההרצאה תאיר על נזקי הקנאה לתחושת האושר והערך העצמי ועל דרכים להתמודדות יעילה והפיכת תחרותיות להישגיות ממקום של עוצמה והכרה בערך הייחודי של כל אדם. ההרצאה יכולה להפוך מבוגרים לאנשים מאושרים יותר ולהקנות כלים להורים לגידול ילדים מאושרים

 

הרצאות מעולם המנהיגות והניהול

פרזנטציה מנצחת

פרזנטציה היא היכולת לרתום, להרשים ולשכנע בעמדה, ברעיון. אנשים המיומנים בפרזנטציה מובילים לשינוי, בעלי דימוי עצמי גבוה יותר, מצליחים ומאושרים יותר. נדמה כי ישנם אנשים עם יכולת מולדת לסחוף ואחרים שמפספסים את ההזדמנות להרשים. בהרצאה נלמד על מיומנויות הפרזנטציה, נאמץ כלים להצגה אפקטיבית של נושאים, נרתום ונשכנע בכל תחום ובכל זמן.

רושם ראשוני ותקשורת חיובית

ההרצאה עוסקת בהבנת חשיבותו של הרושם הראשוני, מישור האישי, המקצועי והחברתי. נבין את "אפקט ההילה" כאשר הרושם הראשוני הוא חיובי לעומת "אפקט הקרניים" כאשר הרושם הראשוני הוא שלילי. נתרגל ונרכוש מיומנות ליצירת רושם ראשוני ותדמית חיובית אצל האחר החל מהרגע הראשון. ההרצאה תעסוק ב:
•שפת גוף
•תקשורת אפקטיבית
•אומנות הפרגון
•בניית קשרים חדשים, יציאה ממרחב הנוחות
•מינוף הזדמנויות באופן מיטבי 

דעות קדומות וסטריאוטיפים

מריחוק לקרוב- ההרצאה עוסקת בהבנת טבע האדם והצורך האנושי לסווג מידע, ליצור הכללה ודעות קדומות. תכני ההרצאה:
•ההשלכות של דעות קדומות על יחסים בין בני אדם וקבוצות
•כלים מעשיים לפתיחות וקבלה
•יצירת גשרים וקרוב בין קבוצות ופרטים בחברה הישראלית ובכלל 

טכנולוגיה ואנושיות במאה ה-21

ההרצאה סוקרת את התמורות הטכנולוגיות וההתקדמות שחלה במאות האחרונות ומעמידה את למבחן את "יתרונות הטכנולוגיה" למול "כבלי הטכנולוגיה" – הנזקים לכדור הארץ, לבריאות ובעיקר ליחסים בין אנשים, במקום העבודה ובחיים בכלל. בהרצאה יינתנו כלים לשימור האנושיות ולשימור הקשר בין בני האדם, שאין ולא יהיה להם תחליף, כגורם המרכזי לאושר בחיינו.

 

הרצאות חגים ומועדים לשמחה

ימי תשרי- מתחילים מבראשית

הרצאה מעולם הפסיכולוגיה החיובית המשתלבת היטב בתקופת החגים, ראש השנה ויום הכיפורים. ההרצאה מעודדת לקיחת אחריות על מחשבות ורגשות, על סליחה כמנגנון לקידום רווחה אישית ואושר, על פיתוח מערכת יחסים אוהבת עם עצמנו ועם הסובבים אותנו.

ימי החנוכה

 האור שבתוכנו- האור הפנימי של כל אדם וכוחה של הנדיבות בימינו

פורים כל השנה

על מסכות ותחפושות בהגדה ובחיים האישיים, אותנטיות מול הצורך לרצות ולהרשים

חג הפסח

חירות לאומית ואישית- המעבר מ"צריך", "חייב", "מוכרח" (חמ"ץ) ל"רוצה", לחיות חיים של שפע מדויקים ומספקים.

עשרת ימי תשובה ציוניים

מיום השואה ליום הזיכרון וליום העצמאות דרך המסע לפולין ותקומת העם היהודי וצה"ל במדינת ישראל

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input