טיפוסי אישיות לפי שיטת האניאגרם

עמית משה

 

איך האישיות מנהלת אותי ואת האנשים סביבי?

 

האניאגרם -(אניא = תשע, גרם = שרטוט, דיאגרמה) הוא תורה שעוזרת לנו להבין כיצד פועלת האישיות שלנו ושל האנשים סביבנו ואיך אפשר להשתחרר מהמגבלות שלה ולתקשר ביעילות. זהו מודל בעל שורשים רוחניים שעבר תיקוף מדעי ומוכר כיום על ידי אוניברסיטאות, ארגונים, וחברות בארה"ב ובעולם. המודל נלמד בישראל במרכז הישראלי לאניאגרם.

האניאגרם מסביר את האישיות שלנו דרך תשעה מנגנונים שמתהווים סביב תשע נקודות מבט בסיסיות על העולם. לפי המודל, כל המנגנונים קיימים אצל כולנו, אבל אצל כל אחד מאיתנו יש מנגנון אחד דומיננטי יותר. המודל מראה מה מניע כל מנגנון כזה ('טיפוס'), מסביר כיצד המנגנונים למעשה מנהלים את חיינו, ועונה על שאלת מיליון הדולר – איך אפשר לאזן את זה?

האניאגרם הוא דרך להכיר את עצמנו טוב יותר, לצמוח מבפנים ולאפשר לעצמנו להיות במיטבנו בכל תחומי החיים. ביחסים, הכרת עולמם הפנימי של הקרובים לנו מאפשרת לראות ולהבין את האדם שמעבר להתנהגות ולחוש יותר קרבה ואהבה בחיי היומיום.

במהלך ההרצאה נכיר את כל תשעת הטיפוסים, מה מניע אותם, ואיך הם רואים את העולם, ונלמד כיצד אפשר לנהל את טיפוס האישיות שלנו ולהשתחרר ממגבלותיו.

האניאגרם מעצים את הצוות ברמה האישית, על ידי שיפור היכולות ופריצת המגבלות האישיות של כל פרט, וברמה הארגונית, דרך שיפור יחסי האנוש והבאת התקשורת לרובד מודע, גבוה ויעיל יותר.

מהי התועלת הארגונית בשימוש באניאגרם? 

 

מצויינות ויעילות אישית – היכרות עם האניאגרם תאפשר למנהלים ואנשי צוות להכיר את נקודות העיוורון האישיות שלהם, לצפות אותן, ולהתמודד איתן ביעילות, ותביא להתפתחות מקצועית לצד שיפור בביצועים.

  • מנהיגות – מנהלים שמכירים את האניארם מבינים טוב יותר את העובדים שלהם וכיצד ניתן להניע אותם.

  • תקשורת יעילה יותר בתוך ומחוץ לצוות – האניאגרם מתווה דרכים מדוייקות לתקשורת יעילה עם כל טיפוס אישיות. צוותים שמיומנים בשפת האניאגרם מסוגלים לתקשר מעבר להבדלי תפיסה ואישיות ולחסוך זמן ואנרגיה על אי-הבנות – בינם לבין עצמם וגם עם לקוחות, שותפים, וספקים.

 

ניתן להזמין הרצאת מבוא או סדרת מפגשים

• ניתן במידת הצורך להרכיב פתרון בהתאמה אישית עבור המרכז/מוסד/ארגון שלכם.

 

אודות המרצה - עמית משה 

מומחה לתורת ההתפתחות דרך טיפוסי האישיות של האניאגרם, מאמן אניאגרם אישי מוסמך, מרצה ומנחה סדנאות כ-4 שנים. מלווה סדנאות התפתחות ואת הקורס להכשרת מאמני אניאגרם במרכז הישראלי לאניאגרם.

בהיבט הארגוני, מנהל מוצר בחברת הסטארט-אפ האינטרנטית Mindojo. מרצה בקורסים טכנולוגיים של משרד הבטחון ויחידה 8200 ומנחה ויוצר משחקי תפקידים לפיתוח ילדים, נוער, ומבוגרים.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input