הרצאות חוויה בליויי זמר עברי - מסע מרתק אל התרבות העברית

אדי אלון

 

סדרה: בארץ אהבתי

בארץ אהבתי

צרור סיפורי אהבה סוערים ומטלטלים מארץ ישראל על דמויות שלא היינו מאמינים.... דמויות שנשארו בתודעה רק כשם של רחוב..... גברים שידעו לאהוב ולא רק אישה אחת..... אהבה בירושלים על רקע פריחתה של השפה העברית, אהבה בין דגניה לכנרת, אהבה מסביב למדורה...... בליווי מצגת מקצועית וזמר עברי.

"אהבות סוערות בכוס קפה"

שלג לבנון, אררט, קפה כסית....בתי הקפה של שנות ה- 30 היו ה"פייסבוק" של תל אביב. מי שלא היה שם לא נחשב....בבתי הקפה הספרותיים של העיר העברית הראשונה נכתבו השירים הכי יפים ונרקמו האהבות הכי גדולות... נפגוש במשוררים ובשירים, באהבות ובסיפורים של אותה תקופה שהייתה ערש התרבות העברית.......

עט אוהבים

"אלף נשיקות לך אהובתי .....כך מתחיל אני, את מכתבי אליך, אהובתי...."
הצצה סוערת ומרתקת במכתבי אהבה יפים ומרגשים של נשים וגברים בארץ ישראל. מכתבי אהבה מלאי געגוע לרעיה שמחכה, מכתבי אהבה סוערים לאהובה יחידה גם לשתיים.... מכתבי אהבה לוהטים של אהבה אסורה, מכתבי אהבה ששופכים אור על פרשיות סוערות, אירועים ודמויות, כאן בארץ ישראל. ההרצאה מלווה בזמר עברי ומצגת נפלאה.

מהמטבח למטווח – נשים בזמר העברי

מי הן שושנה, אלה, איה, סימונה ורינה.... מי היו אותן נשים שחרזו להן חרוזים והנציחו את שמן בשירים...? אירוע זמר שכולו נשים. הצצה אל תוך עולמן של הנשים שלקחו חלק גדול בחזון הציוני. מבט על אירועים בארץ ישראל מעלייה ראשונה ועד השנים הראשונות להקמת המדינה דרך שירי נשים. בליווי מצגת מקצועית וזמר עברי.

"כי סערת עלי" - הרצאה על נתן אלתרמן

מסע מופלא ומרגש בעולמו הדואלי, המרתק של נתן אלתרמן, דרך הנשים שליוו אותו בחייו והשפיעו עליו, דרך שיריו שנשארו נכסי צאן ברזל של התרבות העברית, נכיר את חייו שהיו עולם של ניגודים מלאים אהבה, לנשים שאיתו, לעירו שאהב.

"את חכי לי ואחזור" - הרצאה על אברהם שלונסקי

חבריו קראו לו "המאסטרו" –הוא היה יחיד ומיוחד בתקופתו, נערץ ומוערך. משורר, מחזאי וסופר. ההרצאה סובבת סביב חייו הסוערים ויצירתו הכתובה והמולחנת של המשורר אברהם שלונסקי. ילדותו ברוסיה, העלייה לארץ, חלוץ בגדוד העבודה, ביסוס מעמדו כמשורר פורץ דרך בתל אביב לצד טרגדיות ואהבות סוערות....

"פגישה, חצי פגישה" - הרצאה על המשוררת רחל

פגישה מרגשת עם המשוררת רחל מילדותה בפולטובה ועד נופי הכנרת הקסומים. שירי רחל כמסע ביוגרפי מלא געגועים, אהבות, אכזבות, אושר ודווי. חייה במושבה רחובות, המעבר לכנרת, לימודי האגרונומיה והחזרה לארץ. נכיר את רחל האחרת, הנערה תוססת החיים שידעה לאהוב וידעה גם מכאוב.

אהבה, תשוקה ורצח

חיים ארלוזורוב – זה לא רק שם של רחוב. זהו סיפור מתח בלשי אמיתי ויש בו הכל: אישיות כריזמטית, חיים מרתקים, אהבות סוערות, נשים חזקות וסוף מר. אז מי רצח את ארלוזורוב.....? איך השפיע הרצח על גורל העם היהודי? ואילו לא היה נרצח...... הרצאת חוויה מומלצת ביותר !!!!!!!!!!!!!!!

הרצאות חוויה בנושאי חגי ישראל וימים מיוחדים

שני שושנים - חגיגת ט"ו בשבט

חגיגה של שירים שמחה וחוויתית ברוח אהבת הארץ. שירים על פרחים ועצים, על הטבע, האדם והאדמה וגם... כיצד הפך ט"ו בשבט לחג ציוני ואיך קשורה הנערה בת שבע לחג?

אומרים שהיה פה שמח - חגיגת פורים בתל אביב הקטנה

העדלאידע, בחירת מלכת אסתר, התהלוכות הססגוניות ונשפי הריקודים.... פעם הייתה שמחה אמיתית ועליה ניצח מפיק האירועים הגדול של תל אביב – ברוך אגדתי, איש צבעוני ומרתק. נכיר את הבליינות והנהנתנות של העיר העברית הראשונה, נפגוש את דיזנגוף על סוסו, את חבר'ה טראסק, את אנשי הרוח והתרבות שתרמו מכשרונם בשירים ומחזות.

גוונים של ציונות - ליום העצמאות ולכל השנה

"האמיני יום יבוא", "ארצנו הקטנטונת" ו"זמר הפלוגות" הם חלק מהשירים שליוו את המדינה שבדרך.... מהקונגרס הראשון בבאזל ועד הכרזת המדינה, מעלייה ראשונה ועד הצהרת בלפור, מהרצל ועד בן גוריון.... גוונים של ציונות, אירועים דרמטיים מרגשים. הרצאת-חוויה שכל ישראלי/ת חייב לעצמו. מרגש, מצמרר, מלא גאווה ואהבה לארץ ישראל ולאנשים שהגשימו את חלום הציונות. הרצאה בת שעה וחצי מלווה במיטב הזמר העברי.

ראיתי עיר עוטפת אור – ליום ירושלים וגם לכל השנה

"האישה שלי, בעלת השיער המרהיב, אהובתי בעלת הגבות הנטויות....." כך כותב המאהב מירושלים לאהובתו.... ירושלים היא עיר של מלכים וכובשים אבל גם עיר של אוהבים ונאהבים. הרצאת-חוויה מיוחדת על ירושלים, בליווי שירי ירושלים וסיפורי אהבה לוהטים: אהבה של מלכים ושליטים, אהבה של נסיכות ונסיכים, אהבה על רקע התעוררות השפה העברית, אהבה במכחול וצבע, , מפגש מרגש וחוויתי על ירושלים האחרת ועל שכונותיה. בליווי מצגת מקצועית וזמר עברי.

אהבה בכרמים – חגיגת אוהבים לט"ו באב

אוהבות ואוהבים בתנ"ך: בתנ"ך יש הכל, משולש רומנטי, תשוקה עזה, פיתוי ואפילו גניבת זרע.... נחזור אל הסיפורים הלוהטים של התנ"ך במבט מודרני ואל חג האוהבים בתנ"ך, מה מקור החג? כיצד נוצר ולמה התגלגל........ בליוי זמר עברי.

סידרה - אלתרמן בחמישה פרקים

סידרה בת 5 מפגשים, מרגשת וחוויתית על המשורר נתן אלתרמן.
כל פרקי הסידרה מלווים בזמר עברי ומצגת מקצועית. כל מפגש בן שעה וחצי.

עוד חוזר הניגון

מילדותו בוורשה ועד העלייה לארץ. השפעת הבית והאב, חבורות הסופרים והמשוררים בעיר תל אביב, ביסוס מעמדו כעיתונאי, בעל טור ופזמונאי מוערך אבל בעיקר כמשורר מחונן, מקורי וחדשן.

כוכבים בחוץ

נעמוד על סוד קסמו של ספר השירים "כוכבים בחוץ". הכתיבה הלירית, כתיבת פזמונים, כתיבת מחזות. "נתן החכם" - משורר רבגוני, בעל יכולות כתיבה גבוהות, שידע לכתוב בסגנונות שונים, בשפה קולחת ומלאת דימויים, בחרוזים שנונים והומור.

הטור השביעי – כתיבת העת והעיתון

"משורר ההעפלה" שהיה מעורב בחיי היישוב, מיודד עם מנהיגי המדינה שבדרך, השתתף במבצעים סודיים וכתב על ענייני השעה זכה להערכה גדולה אבל גם לביקורת. "ליל מלחמה", "מכל העמים", "אל תתנו להם רובים", "זמר הפלוגות", "ליל חנייה", "נאום תשובה לרב חובל איטלקי", "מגש הכסף" ועוד.... בשירים אלה ואחרים הביע אלתרמן דעתו על השואה, על ההעפלה ועל כל ענייני השעה. כתיבה משובחת שאקטואלית גם היום.

כי סערת עלי, הנשים בחייו של המשורר

למרות היותו ביישן ומופנם ידע אהבות סוערות. מי היו הנשים בחייו? כיצד השפיעו עליו? כיצד הוא השפיע על חייהן? מי היא האישה בשירים כמו "פגישה לאין קץ", "איתך ובלעדיך", "זמר שלוש התשובות".

בלדה לאישה

אהבתו הגדולה של אלתרמן הייתה לבתו תרצה, בבת עינו. נעסוק בקשר המיוחד הזה בין אב לבת. מ"שיר משמר" ועד "שיר הנשמרת", מ"שדרות בגשם" ועד "אליפלט". דיאלוג לירי נוגע ללב בין משורר גדול ומשוררת מחוננת.

 

אדי אלון Adi Alon כותבת, מפיקה ומנחה אירועי תוכן

  • בעלת ניסיון של 18 שנים בתחום הפקת אירועי תוכן יחודיים בהתאמה אישית. אירועים בסגנון "חיים שכאלה", מסיבות גיבוש, כנסים, פגישות מחזור, מסיבות פרישה...

הרצאות חוויה בליווי זמר עברי העוסקות בסופרים ומשוררים עבריים. אישים,

אירועים ומקומות בארץ ישראל, נשים בציונות ומופעי זמר עברי.

  • תיעוד גנאלוגי – כתיבת ביוגרפיות והפקת סרטי תעודה אישיים.
  • כתיבה למערכת החינוך - עוסקת בכתיבת חומר לימודי לבתי הספר היסודי בתחומי חברה, תרבות, מורשת וציונות.

כתבה והפיקה קרוב ל-100 כותרים שונים לגילאי גן ובית ספר

יסודי. כל הספרים מצויים בבית הספרים הלאומי בירושלים.

מוסמכת בכירה בהוראה ובחינוך

בעלת תואר ראשון בתיאטרון

בוגרת ביה"ס לאומנות הסיפור, בית אריאלה ת"א

בוגרת החוג לגניאלוגיה, בית התפוצות, תל-אביב

המלצות

"אדי מספרת בדרך המשלבת סיפורי מתח, אהבה, היסטוריה והומור,
ומשלבת את שירית התקופה בסיפורים, ניהנתי מאד". אתי סגרון

***

"היכולת שלך לספר סיפור מדהימה. למרות שאני די מתמצאת בחייה
של רחל המשוררת הייתי מרותקת כמו מישהו שקוראת ספר מתח.
האופן שבו את בונה את הסיפור מזמין את השומע למעורבות, לסקרנות.
מה שאת מספרת לנו יוצא מן הלב ונכנס ללב" עידית כהן צמח

***

"כל כך הרבה עוצמות מגוונות באישה מקסימה אחת.
תענוג ליהנות מאירועי התרבות שלך.
היכולת שלך לרתק אותי כל פעם מחדש בנושא אחר". טל שכטמן

 ***

"באדי יש כל כך הרבה ידע מעורר גאווה 
והיא יודעת לארוז אותו בטיפות שונות ומגווננות.
ואירועיה תמיד מושקעים, מרתקים וייחודיים" אורנית אלוני

 ***

"כישרון וירטואוזי להפוך את דפי ההיסטוריה המצהיבים לסיפור אגדה קסום,
מוחשי ומוזיקלי שאין מי שלא נשבה בקסמיו.
אינני מחמיצה אף אירוע במועדון התרבות האיכותי שלה-
ואני ממליצה בחום לכל מי שקצת אוהב סיפורים ותרבות
לבוא ולהתמכר אף הוא לחוויה שאין שנייה לה". שרית בכר

 ***

"הייתי באירוע של אדי שהיה מרתק וחוויתי בהחלט השאיר בי טעם לעוד...
יישר כוח אדי על מפעלך!
האהבה, הלהט, התשוקה לעשות את מה שאת הכי אוהבת
ניכר בכל אירוע ואירוע שלך.
את אישה יוצאת דופן בכישרון וביצירתיות האין סופית".  לימור עמרני

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input