מחנות המעצר בקפריסין - מציאות ודמיון, אירועים היסטוריים ורומן בדיוני

שרה קרני

 

   

הסופרת שרה קרני מחברת הספר "בצל עקבותיה"
על מחנות המעצר בקפריסין - מציאות ודמיון,
אירועים היסטוריים ורומן בדיוני

מחנות המעצר בקפריסין - פרק מרתק בהיסטוריה של העם היהודי, שנדחק בצל שני מאורעות מכוננים - בין שואה לתקומה, מהווה את הרקע ההיסטורי לרומן "בְּצֵל עִקְבוֹתֶיהָ", פרי עטה של המרצה.

ההרצאה כוללת סרטונים קצרים על התקופה, סקירה של הרקע ההיסטורי, העפלה בלתי לגאלית, את המתרחש באותם מחנות, ואת תרומתם לעשייה הציונית הגדולה של אותם ימים.
בהרצאה ישולבו חוויות אישיות של הסופרת שנולדה במחנה המעצר בבית החולים הצבאי בניקוסיה..

המלצות 

"שרה קרני ביקרה היום "במועדון אירופה" בפרדס חנה. ההרצאה הייתה מרגשת מאוד. החברים ישבו מרותקים והקשיבו בקשב רב לסיפורה של שרה. תודה לשרה בשמי ובשם חברי המועדון.
ממליצה מאוד להזמינה להרצאות. בברכה יונה לוקר."

***

"לשרה, תודה על ערב מהנה בחוג הבית שלנו במודיעין. על שיעור מרתק בהיסטוריה של העם היהודי. תודה ששיתפת אותנו בסיפורים שמאחורי הקלעים . סקרנת אותנו. בברכה, יפה עציוני"

***

"לשרה, אלפי תודות על מפגש מרתק ומרחיב דעת שנערך אצלנו במועדון במועצת באר טוביה.
השילוב בין ההיסטוריה לרומן בדיוני היה מסקרן ומלהיב. בברכה, חנה יגיד."

תוכן ההרצאה:  

מחנות המעצר בקפריסין- פרק נשכח בהיסטוריה של העם היהודי,  שנדחק בצל שני מאורעות מכוננים- בין שואה לתקומה, מהווה את הרקע ההיסטורי לרומן החדש "בְּצֵל עִקְבוֹתֶיהָ".

סקירת הרקע ההיסטורי תפתח צוהר לפרק שכמעט ולא מוכר בהיסטוריה שלנו. חשיפתו, תשולב בסיפורים אישיים-משפחתיים של הסופרת, כיצד אירועים שקרו במציאות וחוויות אישיות השפיעו על עלילת הספר ועל עיצוב הדמויות.

כמו כן, תעסוק ההרצאה בדילמה שמעלה הרומן: האם חשיפת סוד מהעבר מביאה תועלת או אולי לנזק, האם בכל מחיר יש לחשוף את האמת ? דילמה זו עוברת כחוט השני לאורך כל הספר, דילמה שהתלבטה בה הסופרת עצמה שביקשה להתחקות אחר סיפור משפחתי שהתגלה כעבור שנים רבות.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input