"בארץ אהבתי" - הרצאות מוסיקליות

טליה דביר

 

עולה עולה – העליות לארץ דרך סיפור חיי

במופע מוזיקלי עם נגינה חיה על עליות ועולים, מציג בפניכם צמד "בארץ אהבתי", הזוג טליה ולאונל, את סיפור חייהם ביחד וכל אחד לחוד. טליה - מורת דרך, צברית שעסקה בעליה וקליטה, אוהבת שירה ונגנית גיטרה חובבת, ולאונל - עולה חדש מארגנטינה, חולם בעברית ונגן חליל צד מקצועי.

במופע מציגה בפניכם טליה, שעסקה כל חייה בקירוב יהודים מחו"ל לארץ ישראל ובתחום העלייה והקליטה, את סיפורם של העולים החדשים אז וכיום. יחד עם לאונל בן זוגה, שינגן את השירים המרגשים בחליל צד – בהופעה חיה, הם ישלבו שירים שמדברים על האהבה לארץ למרות הקשיים, שירי ארץ ישראל שחיברו ביניהם ונגעו לליבם, שירי אהבה בעברית וגם אחד בספרדית.

אהבתיה - אודות נשים בת"א הקטנה

מופע על נשים יוצרות כפי שהן משתקפות בשיריהן, מכתביהן, סיפור חייהן ואהבותיהן. נספר על תל אביב מתקופת העלייה השנייה ועד ימינו. את מי נפגוש מן העבר ? את רחל בלובשטיין וזלמן שז"ר, לאה גולדברג, חנה רובינא הגברת הראשונה של התיאטרון ואלכסנדר פן המשורר הרומנטיקן, משולש הנשים - רחל מרכוס אשת נתן אלתרמן, בתם תרצה אתר והמאהבת הציירת המוכשרת צילה בינדר. בנוסף, נכיר את השירים שנכתבו אודות נשים מסתוריות כמו אילאיל, אירה יאן ונשמע את הסיפורים מאחורי ההערצה לאותן נשים.

עם נעמי שמר הכל פתוח

הרצאה מוזיקלית בעקבות ילדת הפלא מכנרת נעמי שמר, חייה ושיריה. נשיר ונספר על המוזיקאית והפזמונאית הישראלית, כלת פרס ישראל לזמר עברי, ששיריה הפכו לנכסי צאן ברזל במורשת הישראלית. נשמע על הפסנתרנית המחוננת, האישה והאגדה, אשר קיבלה הוקרה נרחבת מאומני ישראל מכל הגוונים. שיריה זכו לביצועים מחודשים, וכיום נקראים על שמה רחובות ובתי ספר בישראל. בשילוב של מצגת יפיפיה עם מילות השירים ותמונות מחייה - נבקר בחורשת האקליפטוס, נראה את הכנרת זוהרת בטורקיז ונדע שהכל פתוח!

הזמר הנוגה של רחל המשוררת

הרצאה מוזיקלית על רחל המשוררת וחייה. רחל בלובשטיין סלע הייתה דמות מרתקת. אישה חכמה, מעניינת ומיוחדת. משוררת, צעירה ויפה שהיו לה הרבה מחזרים וכמה סיפורי אהבה מרגשים. סיפורה של רחל שזור בסיפור ההתיישבות של עולי העלייה השנייה. נשיר את שירי רחל המרגשים. נספר על אהוביה ולמי מהם כתבה את השירים "זמר נוגה", "אביב", "אושר שליו", "שי", "פגישה חצי פגישה" ועוד. נזכר בימים היפים של הכנרת שלה, בעזיבתה הכפוייה, במעבר לתל אביב לדירה בה כתבה את השירים המרגשים ביותר ובה סיימה את חייה. ולסיום נתהה יחד: הוי רחל שלנו, ההיית או חלמנו חלום?

בארץ אהבתה של לאה גולדברג

הרצאה מוזיקלית בעקבות המשוררת שהקדימה את זמנה, חייה ושיריה. לאה גולדברג הייתה אישה מעוררת השראה. פמינסטית, משוררת בולטת בעולם המשוררים הגברים של תל אביב בימי ראשיתה. רווקה ללא ילדים שהייתה צמאה לאהבה, וכתבה עליה בשיריה, ביומנה ובספריה. ציירת מוכשרת, סופרת לילדים מחוננת, פרופסור לספרות כללית והשוואתית שכתבה על חייה ועל ארץ אהבתה. נספר את סיפורה ונשיר משיריה: "מכורה שלי", "כובע קסמים", "ימים לבנים", "האמנם", "מזמור ליקינטון", "החליל", "מה עושות האיילות" ועוד.

בנווה צדק את תמיד צודקת

הרצאה מוזיקלית על נשות נווה צדק העוסקת בחלומותיהם של מקימי השכונה הראשונה מחוץ לחומותיה של יפו במבט. בחרנו להאיר זרקור על הנשים המשמעותיות בהקמת השכונה, ולהבליט את חלקן בהיסטוריה שלה. בנווה צדק נכיר את שלוש, שהסופר שי עגנון היה מאוהב בנכדתו, נכיר את בית רוקח - הנכדה הפסלת לאה נג'רו מינץ והפיסלות שלה. נספר על רבקה אבולעפיה והסופרת דבורה בארון.

כל זאת נשלב בשירי תל אביב הקטנה , אותם תוכלו לשיר ולהיזכר בנוסטלגיה.

נחלאות או לא להיות

הרצאה מוזיקלית מרתקת על שכונת נחלאות אשר בירושלים. נכיר את הסיפורים שהתרחשו בין הסמטאות הקסומות של "שכונת הפחים", השוכנת בסמיכות לשוק מחנה יהודה. נכיר את הנחלות השונות שמרכיבות את נחלאות של היום. נפגוש את הדמויות הירושלמיות שהקימו את השכונה, חלמו וגרו בה כמו רבי אריה לוין-רב האסירים, משפחת בנאי, הנשיא יצחק נבון ועוד. נספר על מרקם התושבים המיוחד שנוצר בה כיום, מול העבר של השכונה. ננגן ונשיר משירי הבוסתן הספרדי, שירי יוסי בנאי ועוד. טליה אשר גרה בנחלאות 11 שנים, מספרת את הסיפורים המרגשים והפיקנטיים על השכונה ואנשיה אז והיום.

טליה דביר

מורת דרך, מרצה בעלת M.A  בתולדות ישראל, מורה להיסטוריה ולידיעת הארץ ומדריכת טיולים לחו"ל בדגש על ספרד ואמריקה הלטינית. 
בנוסף היא מאמנת אישית, מאסטר NLP המתמחה באימון למערכות יחסים ואימון לזוגיות. 
טליה מתמחה בהרצאות וסיורים מוזיקליים, מספרת סיפורים על אהבה, בעקבות משוררים ומשוררות, מדריכה סיורי גרפיטי בפלורנטין, חוקרת דמויות נשיות מרתקות ותוך כך מראה את הפן הנשי של ההיסטוריה.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input