אופרה? לא מה שחשבת! 

מרב ברק

 

סודות המוזיקה בקולנוע

יוצרי הסרטים בוחרים לעיתים לצטט בפסקול הסרט קטעי מוזיקה, אשר מעניקים לסרט או לדמויות משמעות נסתרת, רובד נוסף, ממתיקים סוד עם מביני דבר. בהרצאה זו נחשפים הסודות שמאחורי הצלילים ומעניקים לסרטים המוכרים והאהובים משמעות חדשה, מרגשת ומשעשעת. הרצאה בהשתתפותם של ג'וליה רוברטס, רוברטו בניני, ריצ'רד גיר, רוברט דה נירו, ברוס וויליס וג'רי סיינפלד, אבל הכוכבת האמיתית בהרצאה, זו המוזיקה! 

מנפולי עד סביליה 

תשכחו את כל הדעות הקדומות! בהרצאה הזו תבינו עד כמה אתם מכירים (ואוהבים) אופרה!
חגיגה של צלילים בהשראת איטליה וספרד. קטעי האופרה והשירים הנפוליטניים של מיטב המלחינים בביצועים מרהיבים. הרצאה משעשעת, מרהיבה ומלאת אנקדוטות ופיקנטריה על יצירותיהם של מוצרט, ביזה, רוסיני ואחרים, אשר נמשכו אל האקזוטיקה, החושניות והרומנטיקה של ספרד ואיטליה.  

מי בכלל צריך כאן תזמורת?

הסיפור המופלא על הקמת הפילהרמונית הישראלית.
זהו הסיפור על האיש ברוניסלב הוברמן, יליד פולין, כנר מחונן, שנלחם בשנות ה-30, ערב מלחה"ע השנייה על זכותם של יהודים לחיות ועל חובתם של נגנים יהודים להמשיך ולנגן, כדי להילחם באנטישמיות הגואה באירופה. החזון שלו, להקמת תזמורת בארץ ישראל, הביא לכך שהוא חילץ מאירופה כ-800 יהודים והביא אותם ארצה, ממש ערב המלחמה. הוברמן עשה היסטוריה בתחום המוזיקה הקלאסית, כשהקים את אחת התזמורות הטובות בעולם, ושם את ארץ ישראל על מפת המוזיקה הקלאסית העולמית. הרצאה מרגשת עד דמעות, על חזון, סולידריות, אחווה, מצויינות ואנושיות. ההרצאה מתאימה לכל ימות השנה, וליום השואה במיוחד. 

מרב ברק

מרצה בתחום האופרה והמוזיקה הקלאסית.
מדריכה סיורי תרבות באירופה. 
עורכת התוכן של מיזם ARIA בקולנוע ובטלויזיה.
מנחה קונצרטים, מפיקה וכותבת.    
בעלת תואר M.A בפקולטה לאמנויות באוניברסיטת ת"א.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input