גדולי המלחינים - מוצרט, בטהובן, ורדי ושוברט

אסנת גולדפרב-ארזואן

 

                                                                                                            

גדולי המלחינים


זרקור ייחודי על מלחין אחד. קיצור תולדות החיים של אותו המלחין תוך סיפורי אנקדוטות מעברו, מסדר יומו כמלחין, הנשים בחייו מתובלים במיטב המוסיקה שהלחין.


וולפגנג אמדאוס מוצרט

מה הפך את מוצרט למלחין הפופולרי ביותר? במסגרת הרצאה למוסיקה מרתקת זו אדבר על מוצרט וחייו הסוערים דרך המוסיקה שלו ויחסיו עם אביו, עם אימו ועם אחותו. ההרצאה למוסיקה חולשת על מגוון נושאים חוץ מוסיקליים למשל חינוך במאות ה- 17-18 וניתוח אופיו המיוחד. בהרצאה ישולבו קטעים נבחרים מתוך יומנו של מוצרט (שהחל להיכתב בהיותו בן 5 והסתיים עם מותו). נאזין ליצירות מפורסמות פרי עטו. בין היצירות שתושמענה: האופרות דון ג'ובאני, חליל הקסם, סימפוניה מספר 41, מוסיקת לילה זעירה, מרש טורקי ועוד.

בטהובן – מורד, רומנטיקן ומהפכן

איך חרש מסוגל להלחין יצירות מופת? מה הפך את בטהובן למלחין פופולרי? במסגרת הרצאה למוסיקה מרתקת זו אדבר על בטהובן וחייו הסוערים דרך המוסיקה שלו ויחסיו עם הסביבה, על ילדותו ועל אהובתו בת האלמוות. ההרצאה חולשת על מגוון נושאים חוץ מוסיקליים למשל חינוך ויתמות במאות ה- 17-18 וניתוח אופיו המנוגד. אקריא מתוך יומניו ומכתביו ונאזין ליצירות מפורסמות פרי עטו. בין היצירות שתושמענה: לאליז, קונצ'רטו לכינור, סימפוניה חמישית, שישית, שביעית ותשיעית ועוד.

פרנץ שוברט

כמה יצירות ניתן להלחין במהלך 28 שנים? פרנץ שוברט הלחין כ- 1000 יצירות ובהרצאה אחת נאזין לז'אנרים בהם התמחה: אמנות הליד (גרטכן ליד הכישור, שר היער, דג השמך), רביעיית מיתרים (דג השמך), מוסיקה לפסנתר (אימפרומפטו) וסימפוניות (הסימפוניה הבלתי גמורה והסימפוניה התשיעית "הגדולה").

ג'וזפה ורדי

"ורדי היה גיבורה האחרון של האופרה האיטלקית ובו תמה השוששת שהחלה עם מונטוורדי": בהרצאה נתוודע לגדול מלחיני האופרה האיטלקית, נאזין ונצפה בקטעים מתוך הרפרטואר שלו לאופרות: מרש העבדים מתוך נבוכו, ריגולטו, לה טרוויאטה, אאידה, כמו כן נאזין ליצירה כלית מפרי עטו. 

אסנת גולדפרב-ארזואן, מוסיקולוגית, מרצה, קריינית, מנחה, מחזאית וסופרת. 

מרצה ומנחת סדנאות בעבור קהלי יעד רחבים, למשל: בהשתלמויות למורים ולמורות למוסיקה, בהשתלמויות מורים כלליים, במכללה לגימלאים של חברת חשמל אשדוד, בחוג האזנה של קיבוץ שדה בוקר, במועדון שילובים באוניברסיטת תל-אביב, בחוג האזנה מודרכת למבוגרים במרכז למוסיקה נס ציונה; בחוגי בית בויצ"ו ברחבי הארץ ועוד.

בעלת תואר שני (M.A.) מטעם המחלקה למוסיקה שבאוניברסיטת בר-אילן, ותואר ראשון (B.Ed) בהצטיינות יתרה במדרשה למוסיקה במכללת לווינסקי. סיימה לימודי תעודה במנהל עסקים, קורס קריינות והנחייה במכללת גבע וסדנת אמנויות הבמה במכללה לאמנויות הבמה מיסודה של חני נחמיאס. לומדת מחזאות אצל גורן אגמון במלגה מטעם המועצה לתרבות ולאמנות מפעל הפיס.

בשנים האחרונות מתמחה בכתיבת מחזות מוסיקליים אותם היא מציגה בישראל עם התזמורת הקאמרית הישראלית, תזמורת הבמה הישראלית והתזמורת הקאמרית רמת גן ובאיטליה. במשך 8 שנים ניהלה את מגמת המוסיקה של בית הספר מכל"ל רמת-גן. זכתה בצל"ש על עבודתה כמנהלת מגמת המוסיקה ויוזמתה מטעם פרס רקנאטי-צ'ייס-רש"י. כסופרת הוציאה לאור וחיברה את הספר אליעד לומד אותיות בגן החיות וחוברות לימוד: תגלית החלילית - סופרן א' ותגלית החלילית - אלט א'. עורכת תכניות לפסטיבל אבו גוש, קבוצת מוסיקה נובה ולגופי ביצוע נוספים בארץ.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input