סדרת הרצאות בנושאי אמנות ותרבות

ד"ר אוסקר אור-אל

 

                                                     

שעונים, ידוענים והקשר ביניהם

איך השפיעו, משפיעים וישפיעו ידוענים על עיצוב השעון? איך נולדו חלק מהשעונים כצורך והפכו לתכשיט? מה ביקש המאהב מהשען?

קפה, עבדות, ביטוח ואומנות – קשר חזק.

אנגליה של סוף המאה ה 18- וראשית המאה ה 19- היא עדיין סוחרת בעבדים כעוד אחד מהמוצרים העוברים מיד ליד. מתוך תקופה אפלה זו נוצרו קוריוזים שהובילו לכמה מהתוצאות המפתיעות ביותר בתרבות העולם.

הפמיניסטית הגדולה של המאה ה - XVIII, הצצה לעולמה של מאהבת

"דעתה של מאהבת המלך ההוא עניין רציני ביותר במדינה זו" (שגריר אוסטריה בחצרו של המלך לואי ה-  15 ). לא ברור האם דבריו של השגריר נובעים ממעמדה הכמעט רשמי של המאהבת, בכך שדעותיה היו על נושאים פוליטיים והובאו בפומבי או מכיוון שהלך איבוד בתוך עיניה התכלת של ג'אן אנטואנט פואסון, מרקיזה של פומפדור. שיחה על ההיבטים הפמיניסטיים בפעולתה של ליידי מיוחדת, מעצבת סגנון עיצוב, אמנות ותרבות המשפיע עד היום.

אמנות הפרסום

פעם היו הפרדות ברורות בין אומנות ופרסום-לא עוד. אנו חיים בתרבות בה פרסומאים משתמשים ביצירות המפורסמות ביותר בעולם ע"מ למכור את מוצריהם וציירים הופכים למפורסמים בכך שהם עושים אמנות מפרסומות. איך הגענו לכך? מי היו . החלוצים שעשו את הצעד הראשון? מבט מחויך על תעשיית המיליארדים של המאה ה- 21.

איפור לאורך ההיסטוריה

שפתון, אודם, צללית. הכל התחיל לפני אלפי שנים ועד היום נשים (ולא מעט גברים) ממשיכים לאפר ולהתאפר. היכן התחיל הכל, מלחמות האיפור ואמנות המאפרים. גלויים מפתיעים בעולם קסום.

מאהבות מנהלות עולם

לאורך ההיסטוריה גברים חשבו שהם מנהלים את העולם. נראה דברים אחרים ואולי נסכים בסופו של דבר עם ג'ורג' ברנרד שו שאמר "מאחורי כל גבר עליו כל העולם חושב שהוא גאון יש אישה שיודעת שהוא אידיוט". נפגוש את המאהבות של מלכי צרפת ואנגליה, של ציירים ומוזיקאים ונעריך את תרומתן הגדולה של נשים לאיזון העולמי.

יין, אמנות וחיוכים

מבט אל תרבות היין דרך יצירות אמנות. הצד המחויך של שתיית היין והתייחסותם של אמנים לעולם מופלא זה. 

250 ימאים, 50 בתולות, אשה אחת

 

ההרצאות מיועדות לקהל הרחב וניתנות להתאמה למסגרות של חוגים, אירועים ומפגשים שונים. כמו כן ניתן להזמין נושאי הרצאות קשורים לאירוע עצמו.

ד״ר אוסקר אור-אל

ראש המחלקה לעיצוב מדיה במכללת ירושלים ויועץ אקדמי לעיצוב של אוניברסיטת
IUBL לתארים מתקדמים. מרצה לעיצוב ואדריכלות במכללותירושלים, כ"ס ורחובות.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input