דפנה 054-3979999   חמדה 052-389-3529

מילות - מגזין תרבוטובה

בינה מלאכותית: האם העולם מוכן להתמודד עם האתגרים הגדולים שלה?

בינה מלאכותית: האם העולם מוכן להתמודד עם האתגרים הגדולים שלה?

בינה מלאכותית - גורם חדשני בעולם הטכנולוגיה, שמשפיע על מגוון רחב של תחומים, משוק העבודה ועד לביטחון הלאומי.

התפתחות מהירה של טכנולוגיית הבינה המלאכותית מציבה מובן דרך שאלות עמוקות:

האם המפעל האנושי מוכן להתמודד עם השינויים המהותיים שהיא מביאה?

כיצד נוכל להגן על שוק העבודה מפני עליית האוטומציה והחלות המכונות?

מה ההשפעה של בינה מלאכותית על תחום הביטחון הלאומי והסכנות הקיומיות העומדות מוליה?

בינה מלאכותית יכולה להיות כלי עצמאי ויציבות חיוניים בעולם המודרני, אך גם עלולה להביא לאתגרים חדשים ולתופעות לא צפויות. עלינו להתמודד באופן אחראי עם הטכנולוגיה הזו ולפתח מדיניות ותקנות שתשמור על האינטרסים הכלכליים, החברתיים והביטחוניים שלנו בעידן הדיגיטלי.

ערוץ Ai Tech academy סוקר את החדשות, העדכונים והסכנות בתחום הבינה המלאכותית 

לתכנים רלוונטיים מוזמנים להרשם לערוץ  AI Tech Academy

סוד הקסם של הקולנוע הקוריאני-לזכרו של הבמאי קים קי דוק | רון פוגל

היו צריכות לעבור 92 שנות אוסקר כדי שב- 2020  יזכה סרט שאינו דובר אנגלית בפרס הסרט הטוב ביותר  היה זה הסרט הדרום קוריאני "פרזיטים" שעשה היסטוריה והפנה את תשומת הלב לאחת מתעשיות הקולנוע המרתקות והמגוונות בעולם
צפיתי לראשונה בסרט דרום קוריאני בשנת 2003 . הסרט "אביב, קיץ, סתיו חורף ושוב אביב" של גאון הקולנוע קים קי דוק (שנפטר לאחרונה) פתח בפני צוהר לתעשיית קולנוע שבה משולבות יכולות טכניות ללא דופי משולבות בסיפורי מוסר מתוחכמים.
הקולנוע הקוראני שסבל מצנזורה חריפה עד לסוף שנות השמונים של המאה הקודמת, החל לפרוח כשהמדינה עברה משלטון גנרלים דיקטטורי לשלטון נשיאותי סמי דמוקרטי. המדינה השקיעה רבות בהפיכה הקולנוע לתעשייה של ממש כולל בניית אולפני סרטים משוכללים וחיוב בתי הקולנוע בדרום קוריאה להקרין ברב ימות השנה בראש ובראשונה תוצרת מקומית
ניתן לאפיין את הקולנוע הדרום קוריאה בכך שמדובר בקולנוע מתעתע כשבאותו סרט הטון משתנה ועובר מקומדיה לסרט מתח ומסרט ריגול למהתלה עממית. חילוף זהויות וקצבים זה מבלבל את הצופה ובמיוחד המערבי שרגיל לסגנון וקצב אחידים
מאז שנות התשעים של המאה הקודמת מנפיקה תעשיית הקולנוע הקוראנית כ150 סרטים בשנה ולפני שסין השתלטה על שוק הקולנוע העולמי כונתה התעשייה הקוראנית "הוליווד של המזרח". מעבר לסרטיו של הבמאי קים קי דוק המוכרים לצופה הישראלי כ"אביב קיץ סתיו חורף ושוב אביב " ו"להרגיש בבית" ,יוצרים בולטים נוספים הם הבימאים פארק צ'ן ווק וסרטיו "שבעה צעדים " ובונג ג'ון הון ,וסרטיו" המארח" ,"רכבת הקרח" וכמובן "פרזיטים"
כמנהל פסטיבל הקולנוע הקוראני בישראל וכמי שממתארח קבוע בפסטיבלי קולנוע בדרום קוריאה, אני טוען במשך קרוב לעשור כי מדובר בקולנוע המתוחכם והאיכותי בעולם. אחרי הזכייה של פרזיטים התחילו להקשיב לי...

רון פוגל - מרצה לקולנוע ומבקר קולנוע ברדיו בטלוויזיה ובעיתונות המודפסת והדיגיטלית
מנהל אומנותי של פסטיבלי קולנוע
שופט בפסטיבלי קולנוע ולקטור במוסדות קולנוע שונים

המוח האנושי | שרון יפת

"כבני אדם, אנו מזהים גלקסיות במרחק שנות אור, אנו חוקרים חלקיקים קטנים מאטום, אך עדיין לא פיצחנו את התעלומה במשקל 3 פאונד (כ- 1.3-1.4 ק"ג) הנמצאת בין 2 אוזנינו "ביטוי זה נאמר בבית הלבן לפני כשבע שנים, ב-2 לאפריל, שנת 2013. הדובר? ברק אובמה, נשיא ארה"ב לשעבר. לא, אין קשר בין המוח לפוליטיקה- אובאמה פשוט הכריז על "יוזמת המוח האנושי של הבית הלבן " –אם תרצו, מסעו המדעי , המורכב והמרתק של המין האנושי להבנת עצמו.

המוח האנושי - אחת מהמערכות המורכבות ביותר הידועות למדע, מיליארדי נוירונים וטריליוני סינפסות, גנטיקה, חשמל וכימיה החוברים יחדיו ליצירת האדם הקורא שורות אלה כרגע. כן, לא התבלבלתם...הכוונה אליכם - האישיות שלכם, המחשבות והרגשות.

האם אתם מאושרים? עצובים? אופטימיים או פסימיים? כיצד קראתם והבנתם שורות אלה? כיצד ראיתם את מסך המחשב? אהבה , זיכרונות ,פחד וחלומות - להכול אחראי המוח האנושי. למעשה, "אתם זה מוחכם"!

מסעות רבים למדע, מ"המרוץ לחלל" ועד פרויקט הגנום האנושי" - ו"יוזמת המוח האנושי"? מהמסעות המרתקים והשאפתניים שבהם: מדוע איננו מוציאים פתרון לאלצהיימר? האם הנדסה גנטית תשנה את מוחנו? מהם שבבים מוחיים? כיצד עובד ריטלין ומהם בכלל נוגדי דיכאון?

המידע העדכני והמקיף ביותר הקיים כיום, שיחות על חידושים והמצאות בתחום וקבלת טיפים והמלצות למוח בריא ופעיל בכל גיל. הכול מועבר בחיוך והנאה וללא דרישה מוקדמת לידע ו/או יכולות מיוחדות .

 

שרון יפת, חוקר מוח ופסיכולוגיה אבולוציונית, מנהל מעבדה ועוזר מחקר באוניברסיטת ת"א.
מרצה במדור ללימודי חוץ האוניברסיטה העברית (השלוחה ברחובות). מרצה לגופים רבים, כותב מאמרים לקהל הרחב ומלווה חברות בפרויקטים שונים. בין הגופים והקהל אתו שרון יפת עובד, נמצאים גמלאי תעשייה אווירית, אל- על, צה"ל, משרד החינוך ועוד..

שינויים קטנים בדרך לתוצאות | ד"ר סיגל ביצור

בשנים האחרונות אני כותבת ומרצה על שינוי אורח החיים בצעדים קטנים. בהרצאות שלי אני מסבירה שמרחב הבריאות הוא גדול מאוד, וכל שינוי שאנחנו עושים בכל פרמטר שהוא – תזונה, פעילות גופנית או ניהול המתחים בחיינו, משפיע על מצב הבריאות שלנו, בכל גיל.
לאחרונה פורסמה סקירת ספרות המאשרת את הדברים ומביאה מספרים והוכחות לתמיכה בהם.
כולנו מבינים ויודעים ששינויים גדולים הם קשים. כשמנסים להגיע לערכי המטרה שהרופאים מציבים בפנינו לרמו הסוכר או הכולסטרול בדמנו, הרבה פעמים יש לנו בעיה של מחויבות או שאנחנו מתייאשים ונכנסים לדכדוך ודיכאון.
קל הרבה יותר לממש שינויים קטנים באורח החיים או בטיפול, כאלה שקל להצליח בהם ולשמור עליהם לאורך זמן. מתברר שגם לתוצאות קטנות יש השפעה מיטיבה ומשמעותית על רמת הסיכון להתפרצות מחלות ואף לתמותה.
מכיון שרמת המחויבות שלנו חשובה ביותר להשגת התוצאות, חשוב מאוד לראות ולחגוג את ההצלחה בכל צעד קטן ובכל שינוי. בהרצאה "הדרך לאורח חיים בריא" אני מביאה טיפים שיעזרו לכם לשמור על מחוייבות והתמדה.
אז הנה כמה מספרים מתוך הסקירה:
שינויים באורח חיים:

  • על כל קילו שנרד במשקל, יורד הסיכון לפתח סכרת סוג 2 ב 16%.
  • שינויים קטנים של 2-5% במשקל משפרים את הסיכון למחלות לב
  • עליה קטנה בפעילות הגופנית (15-30 דקות של הליכה, רכיבה על אופנים או עבודות בית) מורידה את הסיכון למחלת לב ב 10%
  • שינויים קטנים בהרגלי העישון (אפילו הפחתה בכמות הסיגריות) יכולים להוריד את הסיכון למחלות לב.

המסקנה של החוקרים היא שעדיף לעשות שינוי קטן מאשר לשבת בחיבוק ידיים ולחכות לשינוי הגדול. עקרון ה-80/20 מתאים גם לכאן: 80 אחוז מהזמן להיות מחויב לשינוי ולאורח חיים בריא ככל האפשר. ב-20 אחוז מהזמן אפשר לשחרר, להשתתף בשמחות, לחגוג את החגים ולדעת שכשזה יגמר, נחזור לשגרה בלי לסבול מייסורי מצפון והאשמה עצמית.


עוד פרטים וטיפים להתחלה והתמדה באורח חיים בריא, בהרצאה "הדרך לאורח חיים בריא"!

סיגל ביצור, בעלת תואר דוקטור לביולוגיה מולקולרית ממכון ויצמן

דפים מבושמים | שמואל כהן

זו לא היתה עוד פגישה.
בטלפון אמרה: "אני כותבת ו..אוהבת מה שאתה כותב, והייתי מאוד רוצה
להראות לך כמה דברים, אבל אם אפשר בפגישה. באינטרנט זה לא
אותו דבר". ומבלי להשאיר מירווח נשימה: "אפשר?"'
האמת היא שזה בא לי טוב. זה ימים מתחשק לי לבשל ארוחה למישהו -
לבשל לעצמך זה לא אותו דבר. הניגון בקולה עשה את זה.
באה מפרדס חנה. ג'ינג'ית. שמש ביום חורפי. לפני גיוס. תמה כגג רעפים.
משעת בוקר זימרר לו על הכירה סופריטו.
"מה זה הניחוח האלוהי הזה?" הפטירה.
דיברנו. שאלה. קראנו. שאלתי. שתקנו. הבטנו. אחר כך אכלנו.
משהחל נעשה קריר בגינה שלנו, הצעתי סחלב חם. הכנו יחד, מערבבים קצת וקצת,
אהבה במיוחד את הצנוברים בקנמון מלמעלה.

"בלי טרמפים", אמרתי כמו אבא'לה, לפני שהסעתי אותה לתחנה המרכזית, נענה
לזרועותיה, נושם עלומים. אחר כך רשמתי:

הָלְכָה לָהּ
מַשְׁאִירָה בְּיָדִי צְרוֹר
דַּפִּים מְבֻשָּׂמִים
מַשִּׁילָה מִמֶּנִּי
שַׂקִּים
טְעוּנֵי שָׁנִים.

 

שמואל כהן - יליד ירושלים, נשוי ואב לשלוש בנות משפטן, סופר ומשורר, חבר אגודת הסופרים העברים ומרצה בתחומי הספרות ומחשבת ישראל.

שמואל כהן  וד"ר ניצה כהן - זוג בחיים ועל הבמה, מגישים ערבי תרבות ייחודיים המשלבים סיפור וזמר.

100 שנות קרמיקה ארמנית בירושלים | טובי גולן

החל משנת 1919 התפתחה אמנות הקרמיקה המצויירת באופן ייחודי בירושלים, והפכה לאחד מסמליה של העיר. ואכן, אנו תופשים את הקרמיקה "הארמנית" המצויירת כחלק מהנוף התרבותי הירושלמי ואף הישראלי הכללי, כתרבות חומרית שנולדה והתהוותה כאן. אך האם אכן "נולדה" כאן ?
בהרצאה זו נלמד על מקורותיה של אמנות זו בירושלים: האם היא באמת "ארמנית" ? מתי, על ידי מי ולמה הובאה לירושלים ? מי היו האמנים המובילים ומהן יצירותיהם החשובות ? נשמע על התפתחות בדור השני של האומנים, וגם.. מה אנחנו רוכשים היום בשווקי ירושלים העתיקה ?
אמנות הקרמיקה הארמנית נולדה כתוצאה משאיפת הכובש הבריטי להחזיר עטרת ירושלים ליושנה ולייפותה. במסגרת זו ביקש מושל ירושלים, סטורס, לשפץ את חיפוי הקרמיקה של כיפת הסלע. ביוזמתו, הוזמנו משפחות פליטות של ארמנים, בעלי ידע ונסיון בעבודת הקרמיקה הצבעונית, כפי שהוכשרו בה בתורכיה.
וכך, ביוזמת הפטרון הבריטי, לפני 100 שנה החלו 3 משפחות ארמניות ביצור של עבודות קרמיקה נהדרות, חלקן כקישוטי מבנים וחלקן כלים וקישוטים ביתיים. ההצלחה היתה פנומנלית ! ויותר מכך, ההתרחקות – במקום ובזמן - ממסורות הקישוט התורכיות / מוסלמיות איפשרה לאומני הקרמיקה הארמנים, הנוצריים, "לפרוש כנפיים" וליצור יצירות שקיבלו גושפנקא אמנותית בינלאומית. הקרמיקה הארמנית הפכה לחלק מהנוף המאפיין של ירושלים, ואומצה בשמחה לחיק התרבות הישראלית.


טובי גולן
היסטוריונית ומרצה ותיקה, בעלת תואר מוסמך (MA) בלימודי ארץ-ישראל והיסטוריה של עם ישראל, אוניברסיטת בר-אילן. טובי גולן מתמחה בסיפור צדדים מיסטיים ומיתולוגיים של ההיסטוריה העתיקה, וכן בהיסטוריה חדשה של ארץ-ישראל.

סיפורה המדהים של פורצת הדרך, נחמה פוחצ'בסקי (נפ"ש ראשונית) | מירה כהן

מה הביא בשנת 1888 בחורה, ג'ינג'ית, משכילה ויפהפיה, שיכלה להינשא לבן אצולה רוסי ולחיות חיי רווחה מפנקים, לעלות דווקא לארץ ישראל המסוכסכת, זרועת הקדחת והעוני?

הכל התחיל במכתב שהגיע אליה מאגרונום צעיר מראשון-לציון בשם מיכל פוחצ'בסקי, בחור צעיר שנשלח על ידי הברון רוטשילד להדריך איכרים במושבות חסותו. חלופת המכתבים הפכה לרומן, אולי הראשון בהיסטוריה, שכולו התנהל בשפה העברית! עד מהרה התגלתה החלוצה נחמה, שנישאה לפוחצ'בסקי, כמנהיגה ציונית רב-תחומית מובילה ורבת השפעה, שהצליחה לסחוף אחריה רבים.

בתקופתה היה מקובל שאישה תשב בביתה ותעסוק בגידול ילדיה ובניהול משק הבית. נחמה פעלה לשנות את המציאות. בנחישות ויצירתיות פירקה התנגדויות וטענה: 'כּל מִכְשול הוא אתגר ולכל בעיה - תשובה'.

בספירה הפרטית החלה לכתוב סיפורים שבהם שיקפה מציאות והשמיעה לראשונה את קולה של האישה, שהייתה עד אז אילמת ונעלמת בספרות התקופה. ברגישות ובזהירות הפנתה זרקור אל מצוקותיה ולבטיה של האישה ונסכה אור על תחושותיה ורצונותיה. פרסום ספר כתוב בידי אישה ועוד בשפה העברית נחשב אותה עת על ידי גורמי הממסד הרבני לפריצות (!) ורק בעמל רב הצליחה להוציא לאור את ספרה הראשון כשהיא מסתתרת תחת שם העט נפ"ש (ראשי תיבות של שם נעוריה, נחמה פיינשטיין).

בספירה הציבורית יזמה מהלכים מחוללי שינוי. להבנתה, המהפכה הציונית אינה רק מהפכה לאומית-מדינית, אלא גם מהפכה חברתית ומגדרית. היא הקימה מערך התנדבות המבוסס על עבודת נשים שסיפק שירותי רווחה, בריאות וסעד לנזקקים. במסירות וביעילות העניקה סיוע כולל משפטי לאנשים שקופחו באופן שיטתי ולאלה שזכויותיהם נפגעו. שנים רבות פעלה לקידום מעמד האישה. בתבונה ובתושיָה חוללה מהפכה והייתה הראשונה שהובילה בהצלחה את מאבק הנשים לזכויות שוות בארץ ישראל!

מירה כהן
חוקרת ומרצה מנוסה, בעלת תואר מוסמך (M.A ) ביהדות זמננו, אוניברסיטת תל-אביב. מחברת הספר "נפ"ש ראשונית", אודות נחמה פוחצ'בסקי, הראשונה שהובילה בהצלחה את מאבק הנשים לזכויות שוות בארץ ישראל..

משחקי הכס – האם המלך באמת עירום? | זהבית כהן

ברחבי העולם המודרני קיימים עדיין לא מעט בתי מלוכה, מנושלים אמנם מסמכויותיהם וממרבית הדרם, אך עדיין מושלים ואפילו נמצאים בלבם ובדמיונם של רבים.

יציאה למסע מרתק לעולם בתי המלוכה העכשוויים בעולמנו, מגלה מונרכיות שונות וסדרי מלוכה מרתקים, קיסרויות וסולטנויות לצד מלכויות ונסיכויות.

בתוך העולם הזה, בין כל הסקופים והשערוריות, מסתתרים להם גם גינוני טקס עתיקים שעדיין שורדים גם בעולם המודרני של היום. לדוגמא- בקיסרות יפן המתקדמת והמפותחת, עדיין נכנסים המבקרים לארמון הקיסר רק באמצעות הכרכרה המלכותית העתיקה. לחילופין, בממלכת טונגה, מונרכיה חוקתית בדרום האוקינוס השקט, נוהגים אזרחי המדינה להשתטח על הרצפה לרגלי מלכתם האהובה, כאות לאהדתם העמוקה.

זהבית כהן - חוקרת שפה ותרבויות

ממנהגי החתונה בקהילות הצוענים | זהבית כהן

הצוענים הם עם נווד, מרתק ומסתורי, אוהבי אדם וחיים על פי דרכם ההישרדותית. הם כשרוניים בשירה, בנגינה ובריקוד אך נושאים סטיגמה שלילית לאורך שנים רבות.

אצל הצוענים, ערך המשפחה הוא ערך עליון, ופיסגת האושר היא החתונה. יש האומרים שמי שלא ראה חתונה צוענית, לא ראה שמחה מימיו.

כל נער או נערה, בחור או בחורה בקרב הצוענים, מחכים ליום הגדול בו יקימו משפחה חדשה, למרות העוני וחיי ההישרדות, מושקע מאמץ רב על ידי הקהילה כולה לחגוג את יום הנישואין. ישנם הרבה מאוד מנהגים סביב נושא הנישואין בקהילת הצוענים ובולט מתוכם הכבוד שנותנת הקהילה כולה לכלה. בשלושת הימים שלפני החתונה, מתקבצים בני משפחה, שכנים וקרובים אחרים בחצר בית הכלה, במטרה לשמח אותה. הם רוקדים ושרים, שותים ואוכלים במשך שלושה ימים מלאים. בהתאם למסורת, הכלה המאושרת, הלבושה בשמלת כלה מושקעת, יוצאת אליהם ומצטרפת לשמחה הגדולה בציפייה לארוע החתונה.

זהבית כהן - חוקרת שפה ותרבויות

התרבות המרתקת של הודו | טל רשף

בתחילת שנות ה-60. הנשיא האמריקאי של אותן שנים, ג'ון קנדי, הגה רעיון מקורי: לאפשר לבוגרי אוניברסיטאות בארה"ב להמיר את השירות הצבאי שלהם בשירות במדינות עולם שלישי, על מנת לסייע להן ולהביא אל עמיהן מהידע שרכשו.

הוא קרא לכך: 'צבא השלום'. באותו זמן הוא פגש את נהרו, ראש ממשלת הודו של אותה תקופה, ושמח לחלוק איתו את הרעיון ולשאול לחוות דעתו. נהרו בהחלט התרשם מכך לחיוב ואמר לו: רעיון צבא השלום הוא רעיון מצוין, אשמח מאוד אם אלפי בחורים אמריקאים צעירים יגיעו אלינו, יחיו אצלנו יחד עם בני עמנו. יהיה להם הרבה מה לגלות וללמוד...

בהרצאה שלי על תרבותה של הודו אני מנסה להראות כיצד במקום שבו אנו סבורים שהבנו איך פועלת המחשבה ההודית היא באה ומפתיעה אותנו, ומה שמעניין יותר מכל הוא, שבמחשבה שנייה אותה הפתעה שקיבלנו מהחשיבה ההודית נשמעת לנו בעצם הגיונית ואף צפויה.

הודו מעולם לא ניסתה לכבוש ארצות אחרות ולהשליט את תרבותה על אחרים, למרות שבמשך דורות רבים התקיימה בה תרבות חזקה ועשירה, ולתושביה חסרו לעיתים מרחב ומשאבים. המחשבה ההודית לא מחפשת פתרונות בחוץ אלא בפנים. כן, זה נכון במישור המעשי ובמישור הסמלי גם יחד. זה נכון ליחיד וזה נכון לחברה, ואף למדינה בכללותה. ולמרות כל אלה הולכת הודו בימים אלה וכובשת לה שטחים חדשים. לא, אין אלה שטחים הנמדדים בקילומטרים רבועים, אך היא כובשת לה מקום גדל והולך בתרבות העולם.

הודו חודרת לתודעתנו, אנו מכירים לא מעט מלים בהודית: נירוונה, בודהה, שַקטי, שאנטי, טנטרה. אנו מכירים את הודו אך עדיין לא מכירים אותה באמת, ואחד הדברים שאני הכי אוהב בהרצאות שאני מעביר אודות תרבות הודו הוא ההפתעה של הגילוי, כאשר המאזינים נחשפים לדברים שלא העלו כלל על דעתם ביחס להודו קודם לכן: בואו נדבר על הפילוסופיה ההודית שהיא רציונלית וקפדנית בניגוד לתדמית הרוחניקית שהודו רכשה אצלנו, בואו נדבר על ההייטק ההודי וההתפתחות הכלכלית האדירה של השנים האחרונות, אשר יש לה שורשים עמוקים בתרבות ההודית. הודו מורכבת ומפתיעה ויש בה דברים רבים לגלות.

מה שנחשף מהודו לקהל הרחב עד כה היה לטעמי רק קצהו של הקרחון, או קצהו של הפיל. יש בתרבות שלה תכנים רלוונטיים לחיינו: כך למשל תפישת הגאולה, הנותנת את המפתח לכך בידיו של היחיד בלי צורך בעזרת שמיים, היכולת להתמזג עם ההוויה הכללית של הקיום, ההבנה העמוקה של נפש האדם, ההבנה העמוקה של השפה ואיך שהיא מעצבת את מחשבתנו, והקריאה לקבלתו של הזולת, קריאה המבוטאת על ידי אנשים דוגמת מהאטמה גנדי, הדלאי למה הטיבטי, והמשורר קאביר.

סיפור ישן שמרביתנו מכירים מתאר כמה אנשים שדרכם אבדה בלילה, הם הלכו בחושך בלי לדעת לאן ובדרך מקרה הגיעו אל מכלאה של פיל. הם גיששו את גופו של הפיל, לא הבינו במה נתקלו והמשיכו הלאה. לבסוף הם הגיעו אל מחוז חפצם והאנשים שחיכו להם שאלו אותם: היכן הייתם? זה שאחד ברגלי הפיל אמר: היינו באולם עם עמודים, זה שתפס את זנבו טעם כי היו במקום בו חבלים תלויים מהתקרה, וזה שהגיע אל האוזניים היה בטוח כי עברו במקום בו תלויה כביסה ליבוש. כזאת היא הודו, היא פיל גדול שמכל זווית מוצאים בו דבר אחר ומפתיע.

טל רשף - חוקר בתחום התרבויות וההיסטוריה

להזמנה ולפרטים נוספים:

דפנה 054-3979999

חמדה 052-389-3529

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input

© 2015 | כל הזכויות שמורות לתרבוטובה