הרצאות לשבועות : קיץ, קציר וחג השבועות, חג השבועות ומגילת רות

טל רשף

 

 

הרצאה לשבועות - קיץ, קציר וחג השבועות

חג השבועות, חג הקציר, פותח את תקופת הקיץ. הקיץ הוא תקופה של חום, והקיץ נושא משמעויות רבות בתרבויות העולם:

איך רואים את התקופה הזאת בתרבויות המזרח והמערב?

איך נמלטו מלכים לאורך ההיסטוריה מחום הקיץ?

מדוע מלחמות פורצות בדרך כלל בקיץ?

איך נראה הקיץ בתרבות הקולנוע של המאה ה-20?

ולמה כל כך חשוב לנו ללכת לים?  

על כך, על משמעויותיו של חג השבועות ועל דברים רבים נוספים בהרצאה שפותחת פתח לראות את העונה הזאת בדרך חדשה ורחבה יותר וגם מפתיעה לעתים. 

חג השבועות ומגילת רות

חג השבועות הוא חג בעל משמעויות רבות, זה חג הקציר המסמל את הקיץ, התקופה הלוהטת של ארץ ישראל, זה חג מתן תורה, חג הביכורים בו מביאים את ראשית התבואה אל בית המקדש, וגם חג קריאת מגילת רות, המגילה היחידה שכל גיבוריה הם נשים.

חג השבועות מאפשר לנו להביט אל התקופה בה מתרחשת עלילת רות ובועז, ימי שפוט השופטים שבהם מתעצבת דמותו הדתית והשלטונית של עם ישראל בארצו, להביט אל הקיץ. להביט אל תקופת החום ואל הדרך בה הוא משתקף במגיל רות כמו במקורות אחרים בתרבות העולם, בארמונות קיץ של קיסרים, במשלים של לפונטין ובציור האימפרסיוניסטי. להביט אל תקופה בה השנה התנהלה על פי מועדים חקלאיים ואל הדרך בה הכתיבו עונות העבודה בכפר את חייהם של עמים מסביב לעולם, ומעל לכל אלה לראות את האופן בו פועלות נשים עצמאיות ודעתניות בעולם של גברים בימי שפוט השופטים. 

 

טל רשף

איש אקדמיה ואיש הייטק, חוקר בתחום התרבויות וההיסטוריה ומנהל פרוייקטים בשוק העולמי, ביקר ועבד ב-50 מדינות שונות וחי בבלגיה, ארגנטינה, צרפת וישראל. הוא מרצה על העולמות המרתקים של התרבות האנושית, על הפסלים של אי הפסחא ועל אימפריית המאיה, על תרבות סין ותרבות הודו, ועל הדרך בה נעשים היום עסקים בכל מקום ומקום בהתאם לתרבות המקומית.

ההרצאות שלו מבוססות על ניסיון עסקי ומחקר אקדמי אך מועברות בשטף של דיבור קולח המתובל בסיפורים וחוש הומור, ומתאימות לקהלים רחבים, מקהל אקדמי ועסקי המצפה להרצאה מעמיקה ומבוססת, ועד לשוחרי טיולי כורסא המחפשים חוויה של טיול למקומות חדשים ותקופות קדומות. 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input