לקראת ראש השנה, מבט אחר על חג הסוכות

טל רשף

 

לקראת השנה החדשה, על חגי תשרי 

הרצאה בליווי מצגת המביאה מבט רחב וחדש אודות חגי תשרי:

על חג הסתיו בתרבות הסינית, על משמעותה של שנה חדשה בתרבויות העולם, מדוע ציירים אוהבים לצייר שלכת, והאם תמיד החלה השנה בחודש תשרי.

מבט מפתיע על סתיו, על תחילת שנה ועל החגים שמתרחשים בתחילתה תוך כדי מבט על תרבויות המזרח והמערב ועל מה שאנו לומדים מההיסטוריה.

ראש השנה – לא מה שחשבת. 

מבט חדש על חגי תשרי

  • מדוע חודש תשרי עמוס בחגים יותר מכל חודש אחר?
  • מה גרם לכך שתחילת השנה תהיה דוקא בו?
  • וכיצד ניתן להבין את הרצף של התחלה חדשה, סליחה ומחילה ואחריהם עליה לרגל והתכנסות בבית ארעי?

מבט חדש על החגים הללו ששואב ממצאים הסטוריים וארכיאולוגיים ומציע אודותיהם מבט ביקורתי, מבט אישי, מבט רוחני ומבט דתי כרוכים אלה באלה.

טל רשף – מבט אחר על חג הסוכות

הרצאה בליווי מצגת של ההיסטוריון וחוקר התרבויות טל רשף. 

חג הסוכות, חג של ישיבה תחת סכך, וחג של אסיף.

בהרצאה זאת נצא למסע סביב העולם לראות כיצד חוגגים חגים דומים לו בתרבויות אחרות, נחזור אחורה לתקופת המקרא לגלות מתי התחילה אז השנה, ונחפש את המימד הרוחני של ישיבה בסוכה ושל האסיף. 

טל רשף

איש אקדמיה ואיש הייטק, חוקר בתחום התרבויות וההיסטוריה ומנהל פרוייקטים בשוק העולמי, ביקר ועבד ב-50 מדינות שונות וחי בבלגיה, ארגנטינה, צרפת וישראל. הוא מרצה על העולמות המרתקים של התרבות האנושית, על הפסלים של אי הפסחא ועל אימפריית המאיה, על תרבות סין ותרבות הודו, ועל הדרך בה נעשים היום עסקים בכל מקום ומקום בהתאם לתרבות המקומית.

ההרצאות שלו מבוססות על ניסיון עסקי ומחקר אקדמי אך מועברות בשטף של דיבור קולח המתובל בסיפורים וחוש הומור, ומתאימות לקהלים רחבים, מקהל אקדמי ועסקי המצפה להרצאה מעמיקה ומבוססת, ועד לשוחרי טיולי כורסא המחפשים חוויה של טיול למקומות חדשים ותקופות קדומות. 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input