קיסינג'ר אמר שיהיה בסדר – ארה"ב וישראל במלחמת יום הכיפורים

עו"ד אייל אופנבך

 

 

החל מיום 14 באוקטובר 1973 החלה להגיע לישראל רכבת אווירית אדירת מימדים אותה שלחה ארה"ב בכדי לסייע לישראל במלחמת יום הכיפורים. "השמיים נצבעו שחור" – זוכרים האנשים שצפו בנחיתת מטוסי הענק.

ההרצאה תסביר מדוע, למרות בקשותיה של ישראל, התמהמהו האמריקנים עד ששלחו את הסיוע. בצד האינטרסים האמריקנים במזרח התיכון בזמן המלחמה יוסברו גם מניעיה של ארה"ב במסגרת יחסיה ויריבותה עם ברית המועצות. הנרי קיסינג'ר, ששימש גם מזכיר מחלקת מדינה וגם יועץ לביטחון לאומי, היה הדמות המרכזית בפרשה דרמטית זאת שהיתה אבן דרך חשובה בהיסטוריה של יחסי ישראל-ארה"ב.

 

עו"ד אייל אופנבך

מרצה להיסטוריה וחולה היסטוריה

בעל תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני בהיסטוריה.
את דרכי המקצועית התחלתי כעורך דין, אך מהר מאוד הבנתי שעל אהבתי הגדולה – היסטוריה – אינני יכול לוותר. מזה שנים רבות אני מרצה למגוון של גופים, פרטיים וציבוריים על מגוון רחב של נושאים. לשיטתי לא ניתן להבין אקטואליה ללא לימוד ההיסטוריה.

ההרצאות מועברות הן בעברית והן באנגלית.

המלצות

אייל אופנבך מרצה אצלנו במכללות הגמלאים למעלה מ 5 שנים ומעביר אחת לחודש הרצאות בעברית וכן באנגלית לקהל דוברי האנגלית שלנו. לאייל יש ידע רב בתחומו, הוא רהוט , בעל כושר ביטוי גבוה, חוש הומור וכריזמה ויוצר קשר טוב עם קהל השומעים. מעבר להיותו מרצה משובח מדובר באדם נעים הליכות ורציני שתענוג לעבוד אתו. הרצאותיו זוכות לאהדה ועניין מצד הגמלאים והא אחד המרצים המועדפים על הקהל שלנו.
תמי מורן,
מנהלת מדור מכללות,
אגף תרבות נוער ופנאי
עיריית רעננה

***

הרינו להמליץ בכל פה על עו"ד אייל אופנבך כמרצה מעולה. כל נושא שהוא בוחר להרצאות עליו, מובטח שההרצאה תהיה מסופרת בצורה אינטלגנטית, רהוטה, בשפה תקנית ועשירה, מעניינת ומרתקת ומתובלת בחוש הומור נפלא. אייל אופנבך הוא אחד המרצים הבודדים מני רבים שהרצאותיו מלאות עד אפס מקום. הגמלאים אינם מוותרים על לשמוע אותו.
לימור בוכריס – מנהלת
בית הגמלאי שוהם

***

עו"ד אייל אופנבך מרצה אצלנו בקתדרה זה שנים רבות בנושאי אקטואליה, אישים ואירועים בהיסטוריה, ארץ ישראל ועוד. הרצאותיו מאוד רהוטות, מאוד קולחות, מעניינות, רציניות ושזורות בהומור רב. יש לו ידע בנושאים שונים וגם הרצאותיו הרציניות ביותר מלוות בהומור ואינו פוסח על כשרון החיקוי שלו.
מאוד אהוב על הקהל שלנו - קהל אינטליגנטי. ממליצה מאוד!
דובה קריא,
מנהלת הקתדרה של ארגון גמלאי משרד הביטחון

***

This serves to confirm that EYAL OFFENBACH has been lecturing at Beth Protea – (A retirement facility situated in Herzliya) for well over 10 years. He is most certainly one of our favourite and most respected lecturers. In the early years, he focused his lectures on Current Affairs, but of late has been branching out into an assortment of wonderful and versatile topics. He is an absolute pleasure to deal with, reliable, always arrives on time, submits his invoices like clockwork and most important, is the nicest of people. Always beautifully groomed and so respectful to his audience. We look forward to having him grace our lecture hall for many more years to come.
LYN BACH
Director of Cultural Activities
Beth Protea

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input